0 oy
1,461 göst.
Aile kategorisinde (303 puan) tarafından

Oğlunuza kayınbaba adı koymayı ne şekilde görüyorsunuz?

Kayınbaba adı koyan var mı? Bu durumdan rahatsız olan yada olmayan herkes yorum yapsın lütfen:).

Oğlum olacak, eşim babasının adını koymak ile ısrarcı nuh diyor peygamber demiyor o derece diyeyim. İçimden de birşey yapmak gelmiyor oğluma isimli zıbınlar, hastane çıkışı, isimlik vs.. kayınpeder hayatta..

Fikirleriniz nedir? Uygun görmeyenler eşinizi ne şekilde farklı bir isime ikna ettiniz ben 6 aydır edemiyorum soğudum resmen hevesim yok bebeğime birşey almaya.

97 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Eşin nereli konyalı olabılır mı
(7,720 puan) tarafından
Biri Konyalı mı dedi? Koşa koşa geldim
tarafından
ben 28 yasindayim ehhehe
tarafından
Konyalilar toplanmış:) benim durum daha vahim ben Bi konyali olarak esimin adini koydum :d
(7,720 puan) tarafından
Neden ? Ben de maalesef k.valide ismini koymak zorunda kaldım.  Oysa ki benim en sevdiğim isimdi ama şu anda seve seve kullanamıyorum
(627 puan) tarafından
Offf be aradığım yorum
-Reklam-
0 oy
(3,389 puan) tarafından
Hem babamın hem kayınbabamın koyduk :) 
(3,389 puan) tarafından
O zaman benim babamın adıda olsun de:)
(303 puan) tarafından
Abin koysun diyor :D
(159 puan) tarafından
Bende kizimin adini kayinvalidemin adini koydum zehra 2.ye hamileyim erkek olsaydi mehmet emin koycaktik emin kayinpederimin ismi mehmet babamin ismi ama buda kiz bunuda kendi  annemin ismini koyacaz hatice annem sadece hatice olmasin hatice meva olsun dedi oyle olcak hem hatice validemizin ismi oldugu icinde cok seviyorum o ismi
(1,703 puan) tarafından
İsmi ne oğlunun merak ettim
(303 puan) tarafından
Soru bana mı kuzum banaysa daha doğum yapmadım  :)) _Esra.. olursa kayınpderin adı Adem
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Eşimin babası hayatta değil o yüzden koymasına karşı değilim ama eşim ikinci ismi kabul etmiyor buda bnm zoruma gidiyor
(2,358 puan) tarafından
Sizinki iyi bizimki Mahmut:) Ali Mahmut oldu oğlumun adı.
(7,791 puan) tarafından
Sy sizinki yine iyi diye giden dohbete bak.
Kız satılmış diye isim var ya öyle olsa?
(1,837 puan) tarafından
Kızlar hasan adem Mahmut bunlar çok güzel isimler ya benim ki gibi Zihni olsaydı. Oğlum olursa illaki zihni olacakmis adı. Delirmemek elde değil neyse ki daha çocuk düşünmüyorum :D erkek olurda Zihni koyarız diye çocuk yapmayı bırakıyorum zirvede
tarafından
Bende dedesinin adı ni verdim ogluma iki isim verdik arif yasin ben cok seviyorum adinii şanslıyimm adı cok guzel kaynataminn
(2,358 puan) tarafından
Bende ona şükrediyorum saatilmis Şaban filan değil en azından diye:))) Zihni de değişik bir isimmiş:))) Allah yardımcın olsun
0 oy
(589 puan) tarafından

Ben koymam kimsenin adını bu arada yeni kanun gelmiş siz kendiniz belirleyebilirsiniz hastanede eşinizin ruhu duymaz sonradan öğrenir :) 

image

(589 puan) tarafından
Sürekli çoğalıyorlar çocuklarımızın başına bela olacaklar Allah sonumuzu hayır etsin
(2,493 puan) tarafından
Aminnn inşallah
tarafından
Öyle olmuyor kız bende hastanede doğum yaptım normalde kızımın adı arwen olacaktı w kabul etmediler arven koyduk nüfusta kabul edilirmiş ama
(2,493 puan) tarafından
Türkçe'de w harfi yok ki zaten kabul etmezler
tarafından
Aynen kuzu o yüzden v harfiyle koyduk
0 oy
tarafından
Koysaydım babamın adını da koyardım. Ama öyle bisey olmadı eşim isim konusuna hiç karışmadı sagolsun. 
(303 puan) tarafından
Ne güzel ya maşallah. Bizimli çıtayı zorluyor
0 oy
(7,300 puan) tarafından
Eşimin hayaliydi ilk çocuğu erkek olursa babasının adını koymak bende o hayalini gerçekleştirdim :)
(7,300 puan) tarafından
Yoo niye garipsiyim cnm adı Mustafa oğlumun mustik diyorum Mustafa filan yani :)
(303 puan) tarafından
Ay çok pozitif birşeysin sevdim seni :)) az ısındım k.baba ismine
(7,300 puan) tarafından
Kiz nolcak ben hiç takilmam vala sağlıklı olsunlar da huzur olsun evde gerisi boş bence ya
(303 puan) tarafından
Aynen öyle haklısın
(573 puan) tarafından
Hahha bizimki de Mustafa musti diyorum babası hasta eşimin Bi de erkek olacağını duyunca benim ismimi koyarlar herhalde diye sevinmişti bişey diyemedim :) ama iki isim istedim olmadı :(
0 oy
tarafından

Oğlum olsaydı bizde koyacaktık hatta ben eşime dedim babası da annesi de vefat etmiş zaten o yüzden ben istedim tamam dedi canım ama kızım oldu kızıma da kaynanamin ismini vermek istedim eltim koydu bende vazgeçtim :)

(303 puan) tarafından
Ayh nasıl kabullendin ya ne güzek ben kabullenemiyorum. Bide benim koca tarafı hepsi hayatta ölü olsalar hadi neyse dersin
tarafından
Ben istedim zaten canim eşime söyleyince o da çok mutlu oldu ama kısmet olmadı işte
(303 puan) tarafından
Hmm anladım orta yolu bulmanız iyi olmuş ama
tarafından
Evet çok şükür
0 oy
(548 puan) tarafından

Kız olursa ben erkek olursa sen koycan dedim erkek olaydı babasının adını koyckti ama kızımz olacak :D

(303 puan) tarafından
Ay başta bizde de öyle oldu ben şaka sandım ama gerçekmiş
(548 puan) tarafından
Babasının adı ne kiz merak ettim
(303 puan) tarafından
Adem, kuzum
(548 puan) tarafından
Ben biraz karşıyım ama bu duruma ya çok saçma deilmi senin çocuğun sonuçta
(303 puan) tarafından
Evet öyle ama 6 ayda isim konusu yüzünden 3 defa boşanma eşiğine geldik 1 hafta küs kaldım eşimle
0 oy
(3,480 puan) tarafından
Eşim tutturmuş babamin adını koycam diye aksine oğlum olacak kız olsaydı ben koyacaktım
(3,480 puan) tarafından
Yok yok sende benim gibi de o ismi koyarsan ben söylemem diye içine korku düşsün
(303 puan) tarafından
Söyledim kız söyleme dedi bana ben söylerim yeter diypr :D
(3,480 puan) tarafından
Bencil yaratıklar zorunu biz çekelim ismini onlar koysun
(303 puan) tarafından
Evet ya benimde zoruma giden o 9 ay çek doğur 9 aydan sonra da çekmeye devam et sana saygı duymasınlar çok zor
(3,480 puan) tarafından
Eşime dedim ki benim rızam yok yine de koyacaksan sen bilirsin
0 oy
(1,039 puan) tarafından
Kayınbabam hayatta tek isim koymadim yaşadığı için yanına isim ekledim YUSUF KAAN koydum eşim benim kıymetlim onu üzmek kırmak istemediğim için kabullendim
(303 puan) tarafından
Ne güzel eşinle orta yolu bulmanız çok iyi. Biz bulamıyoruz. 2ci isimide kabul etmiyorlar
(1,039 puan) tarafından
Annenin de söz hakkı var ne demek kabuk etmemek sonuçta eşini de kirmiyosun onunda sana saygısı olmalı benim tek şartım iki ışık birlikte kullanılacak tek Yusuf ya da tek Kaan demiyoruz
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Eşimin hiç öyle bir isteği olmadı ama eğer isteseydi kayinbabamin lakabını koyardım babamın ismi ile beraber Ahmet efo olarak. Adı efendi herkes efo diyor o şekilde ama istemedi bende kendi babamın adını koymak istiyordum bende teklif etmeye çekindim biraz. Neyse onun dışında aklımdaki diğer ismi koyduk. Babaların ismi kaldi
(303 puan) tarafından
Hmm anladım orta yolu bulmak çok değerli birşey
(6,047 puan) tarafından
Kızımın adını eşim koydu karismadim. İkinciye de ben karışmam diyordu sadece iki isime karşı. Ben koydum oda bişey demedi
(303 puan) tarafından
Çok iyi anlayış çok değerli birşey
0 oy
(4,174 puan) tarafından
Esım istedi bende 2.ısmını koydum hayatta degil ıcınde kalmasın istedim cok ıyı biriymıs kayınpederım Allah rahmet eylesin. İsminin konulmasını ıstermıs ama kimse koymamıs kayınlarm
(303 puan) tarafından
Anladım canım Allah rahmet eylesin. 2 ci isim kabul etmiyorlar bizde
(4,174 puan) tarafından
Yaa oyle olmamalı sen kabul ediyorsan o da etmeli. O kadar karnında tasıyorsun
(303 puan) tarafından
İşte azıcık düşünce ama yok :D
(4,174 puan) tarafından
Benım esımde Elbistanlı:)
0 oy
tarafından
Kayinpederimin ismi hamit benim babamın ismi Mehmet eğer oğlum olsaydı Mehmet Hamit Han koyacaktık. Ben gelenek ve göreneklerin devam ettirilmesi taraftarıyım. Milyonlarca yıl örf adet ananeler süre gelmiş nedense son yıllarda gelenek algısı reddediliyor ben buna karşıyım çok abes bir isim.olmadikca koyulabilmesi taraftariyim
(303 puan) tarafından
Evet haklısın. Ama ben kabullenemiyorum, kabullenmemin önüne geçen şey ne bilmiyorum
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Bizde eşimin babasının adını koyduk oğluma.. biz 12 yıl bekledik oğlumu çok tedavi gördüm o yüzden benim için çok çok kıymetli oğlum eşime isim konusunu açınca babamın adını koyalim dedi ne yalan söyleyeyim çok fazla karşı çıkmadım çünkü kayınpederim çalışkandır önce evi çocukları karısı gelir onun için hak yemez kimsenin arkasından konuşmaz lafını esirgemez kimseden hem namazına da çok değer verir bide çok eski bir isimde değil KEMAL adı her yaşa uygun çok karşı çıkmadım yakıştı da oğluma :)) 
(303 puan) tarafından
Ay ne güzel ya darısı başıma olsun inşallah kabulleneyim hemencik
(1,499 puan) tarafından
İnşallah canım dilerim senin daha çok içine siner ..
0 oy
(628 puan) tarafından
Ben koymam. Bizim buralarda öyle saçma bir adet yok zaten. Eşim de büyüklerin ismini koymam demişti en baştan. Büyüklerinde öyle bir beklentisi olmaz zaten bizim buralarda. İsim konusu anne babaya bırakılır
(303 puan) tarafından
Ne güzel. Gel gör ki bazı memleket ve yörelerde acayip gelenek görenek bağımlılığı var
0 oy
(887 puan) tarafından
Benimkide verdi babası da sağ ikinci isim istedim bizim burda genelde bir isim söylenir diye istemedi gitti çıkardı kimliği babasından çok fayda görmüş gibi şimdi bin pişman oğlum 12 yaşında şimdiden diyor 18 yaşına girde beni mahkemeye ver adını değiştir pişman oldu ama işte sağlık olsun ne yapalım
(303 puan) tarafından
Ay en korktuğum şey aslında ya
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Ben asla koymazdim yaa
(303 puan) tarafından
Aslaa deme büyük konuşma bende asla diyordum hata saçma bulup kınıyordum başıma geldi
(3,599 puan) tarafından
Benim eşim yapmaz öyle şey yeni kzimiz oldu beraber koyduk ama öyle bı isteği olmadı sukur
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Ne babamin ne k.babamin ismini asla koymam. 
(303 puan) tarafından
Asla deme bende kınardım asla derdim başıma geldi :D
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Bende eşinin annesinin adını koyacam halime olacak ama yanına da su ekledim halime su olacak sende öyle birşey yapabilirsin 
(1,541 puan) tarafından
Eşim halime diyor halimenin yanına her isim gitmiyor bende şu koydum ama siz ne koyacaksiniz
(303 puan) tarafından
Bizim tek isim olacak Adem yanına isim kabul etmiyorlar
(1,541 puan) tarafından
Babamın ismi
(303 puan) tarafından
Gerçekten mi
(1,541 puan) tarafından
Evet kayinbabamin recep
0 oy
tarafından
Kaynananın adını koyduk. Oğlan olsa kayinpederin ismini koyacağız karı koca ismini kardeşe takıyorlar benim eşimin cahil ailesi. Yine kayinpederin ismine razıydım da zorla kaynananın ismini koyduk. Ve üç eltimin koymuş. 
(303 puan) tarafından
Ohaaa bu çok aşırı saçma birşey ya aşırı bak sinirledim şuan. Kardeşlere nene dede ismi Aman allahım

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 225 göst.
9 Mart 2023 Aile kategorisinde Zehraelt (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 450 göst.
13 Eylül 2022 Aile kategorisinde Genchamileanne (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 261 göst.
3 Mart 2022 Aile kategorisinde Kbrayc (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 341 göst.