0 oy
1,003 göst.
Diğer kategorisinde (277 puan) tarafından

Kızlar her zaman yemiyoruz nadir ayda bir kere iki orta boy pizza bide 1 lt kola söyledi eşim 335 verdik, pizzalar da hiç güzel değildi ama mecbur para verdiğim için yedim domates biber katmislar içine aşırı diriydi ve büyük büyük doğramislar. Verdiğim paraya üzüldüm ve kafaya takdim sizinde böyle takintilariniz varmı? :(

29 Cevaplar

+1 oy
(13,837 puan) tarafından
3 dürüme 600 lira civarında para verince bende ayni şeyleri hissettim. Artik dışardan bişey yemek istemiyorum. 
(2,587 puan) tarafından
Ayy ya nasıl bir gomcurmusler sizi öyle vicdansızlar.  Denize nazır lüks bir yer miydi bacım
(13,837 puan) tarafından
Yok canim ya ne lüksü paket yapip alıp getirmişler eve.  Deniz görmüyor bizim memleket zaten :D
(2,587 puan) tarafından
:/ geçmiş olsun madem ya .
(13,837 puan) tarafından
Sağol canim. Allah göstermesin birdaha umarım :D
(2,587 puan) tarafından
Aminnn. Tövbe yarabbim pavyon hesabı gibi derler ya :)) o sekil
-Reklam-
0 oy
(6,210 puan) tarafından
Kız 300 lira dediğin ne ki artık ne alabiliyorsun ki düzgün

Ha sizin şansınıza pek iyi değilmiş pizzalar ama

Benim de işim buradayken Ara ara getiriyor eve yemek dışarıdan bir de Lahmacun Kebap Dürüm falan acımıyorum öyle parasına kafama da takmıyorum yiyoruz gidiyor
(277 puan) tarafından
Kız verdigime değmedi valla keşke degseydi de kafaya takmasaydim
0 oy
(1,460 puan) tarafından
Ne gerek var şu kadarcık parayı dert etmeye , hiç takmam ben 
(277 puan) tarafından
Ay ben çok kafaya takdim bide hiç güzel değildi.
(1,576 puan) tarafından
O parayla uc dort gunluk yetcek kadr yemeklik alinr ama
0 oy
(361 puan) tarafından
Bizde öyle çok nadir. Ama dışarıda yiyoruz çarşıda bir yer olur ya da avmde bir yer o şekilde yapıyoruz. Eve söylemiyoruz. Pizzayı falan ben evde kendim yapıyorum. Favoridir yani. Yiyenler dışarıdaki pizzalardan güzel olmuş der. 
(641 puan) tarafından
Hangi tarife gore yapıyorsun bende yapıyorum evde esimde begeniyor ama bana disarda yedigimiz daha guzel geliyor
(361 puan) tarafından
Hamurunu nefis yemekler sitesine göre yapıyorum tam ölçüde yapıyorum. Hamuru 2 ye bölüyorum 2 tepsilik oluyor. Elimle açmıyorum merdane ile unlayarak açıyorum hamuru. Sosuna da domatesleri doğruyorum, hafif sirke kaşık ucu, sıvıyağ 1 kaşık, şeker, tuz, kekik, çok az da salça koyuyorum. Hamuru tepsiye koyup sosu sürüyorum sonra önce altına kaşarı döşüyorum. Sonra sucuk,çarliston biber ama tuzlu yorum hafif, mantar da aynı şekilde, zeytin, mısır. El lezzeti de önemli tabii :)
(361 puan) tarafından
Dışarıdan yersek eğer pasaport pizza tercih ediyoruz o çok güzel yapıyor ama bayağıdır alıp yemedik. Hamile iken başlarda yedim 2 yıl geçti üstünden
(641 puan) tarafından
Sosunu cok farkli yaoiyormussun canim deniycem tesekkur ederim el lezzetim vardir
(361 puan) tarafından
Evet farklı yapıyorum nette yazılan gibi değil göz kararı yapıyorum sosu da şeker tuz oranını falan. Oo tamam güzel yaparsın o zaman canım. :)
0 oy
(13,889 puan) tarafından

Dışarıdan soylemeyiz gidip yeriz biz:D ama verdiğim paraya değecek bisy yerim 

0 oy
tarafından
Cidden pizza kötü oluyo ya başka bişi alsaydınız keşke ama olsun bunu da tecrübe edindin 
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Bu devir dışarıdan yemek söylenip yenecek bir devir değil canım maddi anlamını geçtim artık işletmeler malzemeden o kadar fazla kısmaya başladı ki yaptıkları da bir şeye benzemiyor zaten paran çöpe gidiyor birkaç kere ben de denk geldim artık dışarıdan hiçbir şey söylemiyorum yapabilirsem yapıyorum yapamazsam makarna salata çorba bir şeyler yiyoruz
(277 puan) tarafından
Okadar haklisinki eşime dedim hatta iptal et istemiyoruz de dedim başlamadan yok daha aramam söyledim birkere dedi ama gelen hüsran biberleri bile özensiz koca koca doğramislar diri diri ağzına geliyor insanın. Kenarları yanmış kurumuş cidden ne yedim.anlamadim. bu bana ders oldu.
(2,722 puan) tarafından
Hele pizzayı hiç söyleme dışarıdan Allah aşkına pizza yapmak kadar kolay bir şey var mı al malzemeni bir kere malzemeye para verirsin ama o malzeme ile 3-4 kere pizza yaparsın
0 oy
(119,248 puan) tarafından
muhtemelen boylotlu bi markanin pizzasi bence verdin paranin gidecegi yere uzul 
(277 puan) tarafından
Boykotlu değildi canım öyle Domino's felan değil biz ilçede yaşıyoruz burda öyle yerler yok normal bir restourant orda yapiyolar böyle lahmacun pizza felan türk maliydi yani :)
0 oy
(6,219 puan) tarafından
335 e kendin kral gibi yapardın sjsj
(277 puan) tarafından
Yemin edrm bu aklıma gelmedi değil okadar üzüldüm kiiii
(6,219 puan) tarafından
Fırından jkj ekmek hamuru

İki sucuk sosis mısır zeytin en küçükleri alsaan iki kişilik yeterdi size paran bile kalırdı belki sjsn
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Evet ya çok pahalı 
0 oy
(237 puan) tarafından
Takma bir daha ordan almazsın şöyle düşün evde yapsan daha pahalıya gelirdi :)bizim gebzede Avcı var biz ordan 3 çorba alıyoruz 200 lira yanında hepsinin sosları ekmeği her şeyi ve çorbaları Cook Cook güzel kelle paçası özellikle :) 
0 oy
tarafından
Geçen gün bizde söyledik 350 TL pizzanın üzerinde sayılıysi malzeme hiç beğenmedim yazık yani yediğimizde değse neyae
0 oy
tarafından
Ben İskender çok severim yerlerine gittik helsinin şimdi bir İskender kaç para yapmasını biliyorum 

Çokta güzel yaparım arttık herşeyi evde yapıyorum gideceğiz yere götürmeyi düşünüyorum yada şöyle yapıyoruz 

Mesela alıyoruz gıda malzemelerinizi yemek pişirecek yerlerde yiyoruz şömine ne gibi yerler olunca onun haricinde artık bende gitmeyeceğim çünkü hijyenik çalıştıklarını düşünmüyorum 
0 oy
tarafından
Ben pizzayı hayatta dışarıdan söylemem ben daha güzel yapıyorum, onun harici sipariş vermeden önce işletmenin puanına ve tüm yorumlarına bakarım öyle sipariş veririm. 355 TL şuan para değil ama yoktan yere verince can sıkıcı oluyor
(277 puan) tarafından
Ya biz ilçede yaşıyoruz belirli yerler var seçenek yokmalesef :(
tarafından
Aslında sen yapmış olsaydin daha iyiydi ya çok kolay bence :)
0 oy
(604 puan) tarafından
Bende takarım tabiki az para mı 300 küsür tl üstelik hazıe yicem diye heves edip bekliyosun.Bu pandemi zamanından beri benim en iyi dediğim sürekli söylediğim pizzacım bile cozuttu.Hamur ipince malzeme desen üç tene koyuyolar nerdeyse iki senedie dışardsn pizza yemiyorum.Çünkü gerçekten kötü yapıyorlar artık.üşenmeyip evde yapıyorum fosur fosur kabarıyo bol malzemeli mis gibi yiyorum keyfime bakıyorum en azından uğraşsamda istediğim bi şekilde yemiş oluyorum pizzayı.Bi dahakine dışardan söylemek yerine kolaylık olsun diye söylüyorum ekmek fırınlarından ekmek hamuru alıp onu açıp kendinizde yapabilirsiniz hamurla uğraşmak istemezseniz dışarda yapılandan daha güzel oluyor 
(277 puan) tarafından
Bundan sonra öyle yapicam canım teşekkür ederim inan bende çok kafa takdim ama yapicak bişey yok giden gitti
0 oy
(441 puan) tarafından
O paraya üzülmeye değmez kız 
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Dün gece bizde hamburger sipariş ettik normalde çok güzel yapan bı yerdi ama bu sefer hiç güzel yapamamışlar  bende dün ilk defa verdiğimiz paraya acıdım 
(277 puan) tarafından
Siz kaç verdiniz ;D
(6,516 puan) tarafından
Bizde 300 verdik:)
0 oy
(1,481 puan) tarafından
Geçen dışarı çıktık eşimle iki parça et sözde adana şiş içini doldormuşlardı ekmek ona 500 kusur üstü verdik ve gerçekten herşey çok pahalı eşim diyordu eskiden ailenle ayda iki defa dışarı çıkma imkanın vardı artık oda yok diyordu ve gerçekten öyle ben ve eşim 2 kişiydik çocuklar da olsaydı 5 kişiydik ki 1200 üstü bırakıp kalkardık yani Allah'ım yardımcımız olsun inşallah 
0 oy
(962 puan) tarafından
Pizzayı evde yapıyorum ve epey zamandır dışarda yemek yemiyorum yanii çoookk pahalı herşey ve kaliteyi düşürdüler. Boşuna para verip üzülmeye gerek yok 
0 oy
(1,390 puan) tarafından
Fiyatları görünce sadece cigkofte veriyorum.yazik yani abartı 
(277 puan) tarafından
Bencede abartı yaa. :( çiğköfteyide boll bol yiyim dersen 100-150 TL gözden cikaricaksin
(1,390 puan) tarafından
Evet oda ucuz geliyor işte diğer fiyatları görünce

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 270 göst.
23 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Selimin annesi (9,000 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 739 göst.
20 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,892 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.
+1 oy
6 cevap 207 göst.
28 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu

379,215 soru

11,351,626 cevap

34,822 kullanıcı

...