0 oy
618 göst.
Diğer kategorisinde (197 puan) tarafından
ve bende bugun nufusa gitim  bebegimin ismini degistirmek icin  bana mahkeme karari olmadan degismez dedi bende acmayi dusunuyom bilen varmi acaba 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Aynen canım mahkeme açman lazım başka türlü olmaz 
(197 puan) tarafından
bilmiyom biz seval ikra diye konusmusduk bi baktim kimlik ikra safiye diye geldi bana bem kirize girdim unun icin hic sutum olmadi
tarafından
Yazık ya kesin kaynanan yapmıştır bunu
(197 puan) tarafından
iste benim buyuk kizima isim kaynanam koydu zatn haki kulandi ya onun yuzudn annem ben koyucam dedi bende dedim anne ben bu bebegime koymak istiyom bi baktim gene kaynanam koymuş oglumdada oyle konustuk esim tekrar farkli isimle geldi
(197 puan) tarafından
ben artik biktim
tarafından
Aç davayı kuzum değiştir
-Reklam-
0 oy
(85 puan) tarafından
Tek harf veya isim manasında bozukluk olunca nüfustan dilekçe ile düzeltebiliyor fakat isim değişikliğinde mahkeme kararı gerekiyor 
0 oy
tarafından
Sen mahkeme açarsan evde olay çıkmaz mı kaynanan neyse de kocanla bozusursan degmez bence.bebegin adı ne bu arada merak ettim
tarafından
Kaynanaya da kapak olsun bu.ne anlarlar bilmem gönülsüz koyulan isimden mutlu mu oluyorlar acabaaaaa
(197 puan) tarafından
evet ya hic sorma ama buyuk kizima o koydu tmm birsey demedim koy dedim ben 3 kere dogum etim ucunede karisiyor
tarafından
Aaaaa yuh artık ya sildir valla en iyisini yaparsın.insallah çok uğraşmadan olur.soyle kimliği de onun göreceği bir yere koy geldiğinde bı görsün :)
(197 puan) tarafından
ben yaptigim gibi gurumceme fotusunu cekip aticam
(197 puan) tarafından
tabi sizlede paylasicam sevincimk insllh dua edin bana olsun diye
0 oy
tarafından
İmkanın varken değiştir benimkiler de onlar karar verdiler içimde hep bir yara ama bende ilerde acican ins
tarafından
Çok güzel dini anlamlarida var ama asla hakkimi helal etmiyorum bende küçüğüm cahilim hevesim var koymadilar işte Allah'tan eşim bişey demiyor değiştiririz diyor iki kizinmi var
(197 puan) tarafından
esin eyer evet diyorsa 2023 kadar degistire bilirsn suan degistirme yasasi var ondn sonra olmicak haberin olsun
tarafından
Yaa yaparım inşallah o zamana kadar
(197 puan) tarafından
vallh haberin olsun gecen habere verdiler
tarafından
İnşallah o zamana kadar herşeyi halledip yaparim
0 oy
tarafından
Önce arzuhalciden bir dilekçe yazdır canım onlar daha iyi bilirler sonra adalet sarayına gidip şikayetçi ol o dilekçe ile oradan mahkeme açılır 
(197 puan) tarafından
insllh yapicam
tarafından
Inşallah canım allah kolaylık versin
(197 puan) tarafından
sagol kuzum hayirlisi
0 oy
tarafından

Canım benim ismimi de amcam koymuş ama annem.inat etmiş kendi nüfusa gidip istedigini koymuş güçlü kadın ta 28 yıl önce :)

tarafından
Aynen öyle canım annem iyiki de değiştirmiş ismimi :) yaptıkları ayıp bence sana sormadan nasıl yapiyorlar
(197 puan) tarafından
iste kaynana
tarafından
Her şeye karışmasalar olmaz zaten
(197 puan) tarafından
yani ne diyim artik ama ben tabi degistricm
tarafından
Değiş canım iyi yapıyorsun
0 oy
(31 puan) tarafından
Ben ogluminkini degistirdim mahkemem 3 ay surdu
(197 puan) tarafından
vallh ee nasil oluyor bana anlata bilirmsn canim
(31 puan) tarafından
Canim mahkemeye gittik dilekce verdik iste yazdik esimle birlikte ismi muratti onun alparslan olmasini istiyoruz diye 235 lira bir masraf cikti dilekce parasi sonra eve geldik e devletten falan bakiyorduk gun vermislermi diye 3 aya atmislar gittik iste mahkemeye hakim sordu tabi benim oglum o zaman 1 yasindaydi kucuk bebeklerinkini fazla irdelemiyorlar esimde anlatti hakim degistirdi karari aldik nufus dairesine gittik basvuru yaptik once gecici kimlik verdiler sonra nirmal kimligini aldik
(197 puan) tarafından
sagol kuzum tskr ederim
(197 puan) tarafından
simdin benim ki olurndimi
(31 puan) tarafından
Olur canim neden olmasin

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 1,306 göst.
1 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 172 göst.