0 oy
184 göst.
Diğer kategorisinde (8 puan) tarafından
kızlar cocugum 2bucuk yasinda daha yeni yeni. konusuyo anne baba bir suru kelime diyo iste ama hala cumle kuramiyo 1.si bu sizce bunu sorun etmmim mi 2.cisi bizle sofrada oturup yemek yemez naptiysam olmadi gunlerce ac kaldi yine yemedi dizlerime yatrip eline telefon verip anca öyle yediriyorum bu hep böyle mi olcak napicam ben ya ben gerçekten anne manne olmayi beceremiyorum milletin cocugu öyle güzel oturup yiyo bu öyle degil beni bitrdi

8 Cevaplar

0 oy
(2,013 puan) tarafından
birincisi benm oglum ocakta 2 yasini doldurcak bi kac kelime konuşuyor galiba bu zamnki cogu çocuğun sorunu konusmamak ikincisi sen bastan oylemi alistirdn yemege
(8 puan) tarafından
alistirmakla alakasi yok yemiyodu bende mecburen öyle yaptim
(2,013 puan) tarafından
yemeyen cocuklar icin cok zor yeterki yesinde mantigiyla cogu hatayi yapabiliyor ama daha cok kucukms simdiden bu kadar alismasida onun acisindan zor yavas yavas çabala en azidan
(8 puan) tarafından
napim ki elimden geleni yapıyorum yemiyoki
-Reklam-
0 oy
(3,222 puan) tarafından

image

benimkide böyle yata yuvarlana yiyo otursada illâ yatcak
(8 puan) tarafından
bu kucuk benimki 2bucuk yasinda
(3,222 puan) tarafından
2yaş  kız neresi küçük :D yarısı masanın altında kalmış normalde oturur yer ama arada illâ yatcak
(8 puan) tarafından
arada diyon bu hep ayni
0 oy
(1,193 puan) tarafından
Gelişimi açısından soruyorsanız eğer bu yaşta en azından kendi yemeğini sofrada oturup kendi yemeye çalışmalı konuşma terapisti ve uzman desteği almanızda fayda var en azından davranışsal mı keyfi mi ayırt edebilmek adına
(8 puan) tarafından
yok siz beni yanlis anladiniz aciktiginda isiyo aliyo yiyo tek sorun bizle oturup bise yemez illa yatrrak yedryrum ondan sonra kalkip islerimi hal edyrum iste
(1,193 puan) tarafından
Yok aslında anladım bu sebeple uzman desteği alın dedim zaten çünkü bazen ebeveyn olarak bizim kurallarımızı geçirmekte zorlanıyoruz ben çocuk gelişimi mezunu aynı zamanda sağlıkçıyım 2.5 yaşında ve 10 aylık 2 çocuğum var ve bu süreçte bilgim olmasına rağmen kendime de çocuğuma da destek alıyorum benim çocuğum da başta aynıydı ve çok ciddi sorunlar çıkardı ama destek alarak şuan normale döndük bazen ufak kurallar için bile olsa destek almak fayda sağlıyor
(8 puan) tarafından
benim gitme gibi imkanim yokki sorun orda iste
(1,193 puan) tarafından
O zaman şöyle ifade edeyim çocuğunuza kural koyun ve net olun ytarak yemek yemek yok sofrada hep beraber yenilecek ilk başta ödüller sunun ama yemeği sofrada ve sizinle yemiyorsa abur cubur hiçbirşey kesinlikle verilmesin öğün saatlerini sadece baz alın ve verdiğiniz herşeyi ailece oturduğunuz sofrada yemesine müsade edin buradan başka hiçbir yerde yemek yada mama ne diyorsanız yenilemez net ve kararlı olun siz bu şekilde davranırsanız o da kurallara zamanla uyacaktır konuşma durumuna gelince tek kelime söylediği herleyi duymazdan gelin gösterdiklerini görmezden gelin siz su derse oğlum/kızım su isterken annecim su verir misin ? Anne karnın acıktı gibi cümleler kullanırsan ben seni daha iyi anlayabilirim gibi telkinlerde bulunun. Her gece yatmadan birlikte kitap okuyun ve kitaptaki resimleri ondan anlatmasını isteyin ekran varsa bu süreçte azaltın mümkünse bildiği kelimeleri siz cümle içinde ona kullanın mesela o yanınızdayken yemek yapıyorsanız her anınızı cümlelerle ona anlatın en fazla 10 gün sonra sizde rahat edeceksiniz önemli olan kararlı olmanız unutmayın
(8 puan) tarafından
öncelikle cok teşekkür ederim bu güzel msjinizdan dolayı bunu yapsam cok asiri agliyo susmak bilmiyo cok zor bi bebek ya
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Üç yaşında oğlum var oda aynı bizimle pek yemez çok nadir genelde ben yediririm.. sadece Makarna patates yumurta türünü oturur kendi yer.. zamane çocukları işte ya değişik değişik huyları oluyor 
(8 puan) tarafından
2.ye hamileyim bide bu hep böyle mi olcak diye de dusunmuyo degilim ayaklarıma alip yediriyorum cevrem yadirgiyo zoruma gidiyo sonra cocugu ac bırakıyorum oldursen oturup yemiyo yemin ederim kimse beni anlamıyor
0 oy
tarafından
Kötü alismis benimkide iki bucuk yasinda kendi cok nadir yer hemen oyuna ceviriyo elini fln sokuyo yemege ben yediriyorum hep birlikdenmasada yiyoruz tabi cizgi filmde izliyo izlemeden durmuyo masada kalkip gidiyo birde bebegim var mecbur hizlicana hallediyorum 

Konusmaya gelirsek normal mi degilmi bisey diyemem ama benimki uzun cumleler kuruyo 
(8 puan) tarafından
ayn napicam ben ya bi misafirlige gitmek istemiyorum ayaklarima alip yedryrum millet garipsiyo zoruma gidiyo
tarafından
İlk nasil alisti öyle zor tabi yasitlariyla bir araya gelsi hepsi masada yese mesela oda heveslenmez mi benimki kim napsa onu yapiyo
(8 puan) tarafından
yasitlari kimse yokki
tarafından
Benimkininde yasidi yok ya kucuk ya buyuk komsumun oglu 8 yasinda onu cok sever mesela hic akraba komsunuz yokmu kiz
(8 puan) tarafından
yokki olanda gelmiyor
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Her çocuk bir değil konuşması bol iletisimle basit kısa cümleler ile kolayca çözülür. Hep aynı cümleler ile yaklaş dışarıdan gelince eve geldik. Su içer misin yanıt bekleme karşılık bekleme çocuklar taklit ve ezberle öğrenip beyinlerine kaydediyor birden açılır dili şaşarsın.

Yemek konusunda elinden geldiğince oyunla ilerlemeye bak uzun sürer ama alışır 1 hafta  dene pes etmeden sonuçlarını hemen alirsin.

Benimkide 33 aylik bazen ben yediririm bazen kendi yer bazen tv acarim bazen oyun bazen sohbet hiç diretmem resim yaparken yediğiniz bile olur.bu arada yemek saatlerinde biz kizima uyarız ben onunla yerim hep sonra bu otomatikman yemek saatlerine dönüyor haberin olsun.

Ama korkma sen pes etmeyen güçlü kararlı her yolu denemeye açık evladı için çabalayan bir annesin..
(8 puan) tarafından
cok teşekkür ederim güzel yazin icin denicem artik baklim nolcak
0 oy
(394 puan) tarafından
Kocaman çocuk  niye dizine yatıyor  yatar  sekilde  nasıl yiyor 
(8 puan) tarafından
yiyo kafasini biraz havada tutuyorum yiyo
(394 puan) tarafından
Valaha çok yanls canm yol yakınken donsun  21 aylik bizm kiz bizler yer sabah akşam yemgni otuurur yer kalkar
(8 puan) tarafından
valla öyle özeniyorum ki millete ben napicam ya
(394 puan) tarafından
Okula falan yazdrsan  göre göre alisir çocuklu  ortama soğuk  kizim icin yer sofrasinda yiyoruz  kaç aydır mama sandylesi  iyi degil aile gibi olmuyor  yeri daha seviyor

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap 418 göst.
0 oy
6 cevap 136 göst.
26 Mart 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (925 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 34 göst.
0 oy
7 cevap 148 göst.
17 Şubat 2024 Aile kategorisinde TOLGA123 (7 puan) tarafından soruldu

382,650 soru