0 oy
177 göst.
Diğer kategorisinde (238 puan) tarafından
Tuvalet eğitiminde 2.gundeyiz Hanımlar ilk gün kaka yapmadi 5 6 kere altına çiş yaptı ama tuvalete de yaptı bikac kere. Bugün yani 2.gun sabah kakasını altına yaptı ama birazını da tuvalete yaptı yarısında yakaladik çiş de yaptı bikac kere ama az önce 2.kakasini altına yaparken farkettim  yine tuvalete gittik yaptı kakasını biraz ama kalkınca gördü şimdi tuvalete oturmak bile istemiyor nasıl yol izlemeliyim oturması için sıkıştırmak istemiyorum 

7 Cevaplar

0 oy
(238 puan) tarafından
Tecrübeli anneler bı yardım??
-Reklam-
0 oy
(544 puan) tarafından
Kaka ile ilgili videolar veya kitaplar okuyun kakaya by by yapın aaa ne kadar güzel bi kaka hadi tuvalete döküp güle güle diyelim falan diyin ve ne olursa olsun altına özellikle kaka yaptığında sakın bağırmayın bu sefer kakasını tutmaya başlar
(238 puan) tarafından
Asla bağırmiyorum önce kendimi hazirladim zaten de korkunca dedim korkup hiç oturmazsa nasıl ikna ederim bilemedim
(544 puan) tarafından
Kaka kitabı var biz tuvalete oturup onu okuduk beraber bi deneyin isterseniz
(238 puan) tarafından
İsmi neydi kitabin
(544 puan) tarafından
Kitabın ismi kaka kitabı canım
(238 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(69 puan) tarafından
Kaka dan korkuyorlar kaka kitabı almistim ben o çok destek oluyo resimler yapistirmalar derken komik hikayelerle borularla havuza gidiyor eğleniyorlar felan diye diye bı tık daha kolay oldu bı de ben kuru kayısı felan yedirmistim kabız olmasın diye yapmak istemiyorlar çünkü 
(238 puan) tarafından
Bende kabız olmasın diye kayısı bol bol sıvı gıda veriyorum. Kitap da aldım aslında kitap sticker cırtlı kitap vs ama sizdeki kitabın adı neydi acaba
(69 puan) tarafından
Yükselen zeka cırt cirtli tuvalet eğitimi kitabı
(238 puan) tarafından
Onu da aldım canım ya yapmasına yapıyor ama birlikte yapıyoruz anlatıyorum pek faydası olmadı gibi
0 oy
(666 puan) tarafından
Çok normal cnm daha ikinci gündesiniz,ilk çocuğum bana bir ay çektirdi ikinci çocuğum 10 gün sürdü , lazimlik al çok iyi gelir 
(238 puan) tarafından
Az önce yine yaptı ama çamaşırına yaptı gördü tabi görünce nasıl ağladı kaka güzel değil diye nasıl sevdircez bakalım
(666 puan) tarafından
Canım onu sık sık götür ben öyle yaptım 10 dakada bı götürdüm gelmese bile iki dakka bekletirdim tuvalette öyle yoksa daha erken olduğu için sana çiş yada kaka geliyo demez altına yapar
(238 puan) tarafından
Tuvalette kaç dakika bekletiyordunuz peki 15 20 dk bı götürüp 2 3 dk otursa yeter mi yoksa yapana kadar 15 dk felan mesela beklese mi iyi
(666 puan) tarafından
Yok canım okadar bekleme sık sık götür yeter 15 dakada bı götür sadece iki dakka beklet yeter
(238 puan) tarafından
Çişini yapmak istemiyor tutuyor resmen oturuyor bekliyor bekliyor yok diyip kalkıyor biraz zaman geçince üstüne yapıyor zamanla yapar dimi
0 oy
(832 puan) tarafından
Anlatsam destan olur  varya benim kaka korksunu gecmesi için   zamana ihtiyaç ı var bide eylenceli hale gelmesi bu konuda sabrım 1 yıl oldu olacak doktorlar ilaçlar lavman fitil ne ararsan ve hala aynıyız 3 bucuk yasnda bugün ilk deva aylar sonra klozete oturtum  ikna ettm de inşallah devamı gelir altına yapıyordu aylardr kabız lıkla 2 ay sonra dogum yapıcam tek istegm o zaman a kdr yapıyor olması çok zorlanıyorum artık 
(238 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun anne olmak gerçekten zor
0 oy
(262 puan) tarafından
Kucuge lazimlik alin siz klozete oturun evet biliyroum igrenc ama sizden gorsun anlatin kakamizi buraya boyla.yapiuoruz pat diye dusuyorlar sonra onlara bay bay yapip evlerine gonderiyoruz diye ben baktim olmayacak dedigimi yaptim ertesi gun kendisi kakam geldi dedi 
(238 puan) tarafından
Tuvalette kaç dakika bekletiyordunuz peki 15 20 dk bı götürüp 2 3 dk otursa yeter mi yoksa yapana kadar 15 dk felan mesela beklese mi iyi
(262 puan) tarafından
Yapana kadar bekletmedim hic kucuk tuvaleti icin 20 dkda bir sordum buyuk tuvaletini 4 gun altina yapti sonra anlattigim gibi yapinca kendisi soyledi zaten
(238 puan) tarafından
Çok teşekkürler cevaplar için dediklerinizi denicem
(238 puan) tarafından
Çişini yapmak istemiyor birde tutuyor resmen oturuyor bekliyor bekliyor yok diyip kalkıyor biraz zaman geçince üstüne yapıyor zamanla yapar dimi
0 oy
(222 puan) tarafından
Çok normal yaşadıklarınız tuvaletten korkup uzaklaşmaması için şarkı açabilirsiniz sevdiği çocuk şarkıları hadi onu dinlemeye gidelim deyince daha kolay gider ben suyla oynamasına izin verdim biraz biraz çok hoşuna gitmişti tuvaletini yapınca suyu açıyordum suyun açılmasını istediği için hemen yapıyordu 
(238 puan) tarafından
(222 puan) tarafından
Öyle dakika tutmadım tuvalete alışsın korkmasın diye baya oyalandı suyu ama 2 3 dakika çok az çünkü tuvaletten çıktığında altına yapar tekrar. Çocuğunuzun durumuna göre gözlemleyin yarım saate bir götürmeye çalıştım bazen hevesle gitti bazen gitmek istemiyordu
(238 puan) tarafından
Çişini yapmak istemiyor tutuyor resmen oturuyor bekliyor bekliyor yok diyip kalkıyor biraz zaman geçince üstüne yapıyor zamanla yapar dimi
(222 puan) tarafından
Aynı süreci aynı şeyleri yaşadık canım öyle öyle öğrenecek merak etme benim oğlum da öyleydi ama öğreniyorlar çocuklar aslında düşündüğümüzden daha çabuk kavrıyorlar sadece sürece alışmadıkları için zor geliyor alışınca zaten öğrenmiş oluyorlar
(222 puan) tarafından
Bir de çevren de eğer yaşına yakın tuvalet eğitimi almış bir çocuk varsa kuzen olur arkadaş olur o da etkili oluyor tavsiyem onun tuvalete gittiğini çiş yaptığını görünce hevesleniyor merak edip tuvalete girmek istiyor süreç kolaylaşıyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 63 göst.
13 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Ocakk (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 96 göst.
20 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 91 göst.
30 Kasım 2021 Diğer kategorisinde ❤Semos❤ (2,423 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 96 göst.
10 Haziran 2023 Diğer kategorisinde ❤❤ BİR MELEK❤❤ (782 puan) tarafından soruldu

381,125 soru

11,409,981 cevap

34,946 kullanıcı

...