0 oy
1,202 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar kardeşim 20 yasında kız 26 yasımdaymış bizim yasadıgımız ilçeye üniversite okumaya gelmiş kardeşimin calıstıgı iş yerinde calısıyormuş kız kürt sorun olan kürt olması değil altın kemer istemesi durumu iyi değil annemgilin kardeşim zaten daha küçük birikimi yok bu sene okulu bitiyormuş kızın yazın düğün yapak diyormuş kardesim daha 2 3 ay önce geldi ben karısmam ama bu iş zor dedim kardesime cünkü altın istegi imkansız kimse beni elestirmesin kürt oldugunu yada büyük oldugunu sorun etmiyor kemer istemesi cok altın istemesi sorun cunku kardesim alamaz kızın ailesi cok altın takacak annemgil takamicek bu defada da cok üzücü olacak genelde oglanı ailesi cok takar ya

27 Cevaplar

+9 oy
(3,417 puan) tarafından
Kürt olması çok altın istemesini geçte daha 20 yaşında çocuk yahu ne evlenmesi ki erkekler geç olgunluğa erişir acelesi neymiş 
-Reklam-
+3 oy
(119,458 puan) tarafından
valla bu tur konularda istenmesi taraftariyim ben artik cunku zamaninda 1 gram bisi istemedikde noldu keske isteseydik o yuzden hakkidir istesin diyorum ben
(1,785 puan) tarafından
Neden kırılsın ki o da alsaydı ailesinden parayı geri onlara sustu oturdu bana da susacak :D
(4,548 puan) tarafından
Belli olmaz canım erkeklerin düşüncesi farklı olabiliyor
(48,713 puan) tarafından
sevda iyiki bedavaya gitmişsin iki bilezik bir seti hem nisanda hem dugunde takan ben sustum gidiyorum☺️
(119,458 puan) tarafından
buraya gore bedava ikbosum 5ibirlik bile yoktu bende simdi burda fişeklik diyolar 2 metre altin zincire 20 den fazla tam altin takiyolar
(48,713 puan) tarafından
benim gittigim piyasayı oku öyle bedava de ☺️
+1 oy
(1,054 puan) tarafından
20 yaşında daha çocuk ev gecindirebilck 

Çocuk sorumluluğu geçim sorumluluğu 

Yaşı zaten başlı başına bir sorun kızın büyük olmasi iyi değil

Altın olayıni geçtim 

Kız bı an önce kardeşine kendini yamaliyo gibi
+1 oy
tarafından
Canım bu olay bana tanıdık geldi kuzenim yaşadığı şehrirde üni  okuyormuş ordan bi kızla tanışmış 5 6 yaş.büyükmüş neyse nişan filan yapıldı kız kuzenimin arabasını sattırdı kuzanimin maaşını yedi kredi çektirmiş işte borclarını ödetmiş altın aldırmış kuzenimin evi vardı onu kendi üstene yaptıracakmış az kalsın kabul etmemiş kuzenim neyse gel zaman git zaman kız bütan parayı altınları alıp firar yok ortada inşallah sizinki ona benzemez
+1 oy
(7,979 puan) tarafından
Tek altın kemeer istemesi değil kürt olması ve yaşının büyük olmasıda sizin için sorun olmuş bence şimdi doğruya doğru. Ama kardeşin daha ergen 20 yaşında bir erkek nasıl evlenir ya
(2,359 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum.
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Kardeşin yaşı küçük evlenme dusunuyomu cidden ama aralarındaki yaş cokk cokk abartilacak
0 oy
(3,398 puan) tarafından
Kürt diye çok altın mı takılıyomuş bu devirde çeyrek zor alınıo ben Diyarbakırlyım zazayım kemer falan istenmez bilezik kolye yüzük küpe hatta eşimin ailesi yardm etmedi eşim arabasını satacaktı alcaktı bende satma altın kiralayın düğünden sonra geri veririm dedim bnde eşimden 5 yaş büyüğüm. Düğün bile benim memleketimde oldu onların orda olmadı
(268 puan) tarafından
Eğil tarafı
(3,398 puan) tarafından
Aa bizde eğiliyz:) hangi köy
(268 puan) tarafından
Sen hangi köydensin:)
(364 puan) tarafından
Ben de diysrbakirliyim zorla 5 bilezik 1 metre zincir taktılar yüzük falan yok yani :) küpe zincir ve bilezikler :) bazıları dolandırıcılığa götürüyor işi gercekten
(992 puan) tarafından
Biz de Mardinliyiz bizde böyle bir adet yok hatta gücün neyse ona göre alırsınız der aile karışmaz bizim durumumuz iyiydi babam bilezikler de aldı beyaz eşyalarımı da asla sorun etmedi. Bazıları alınsın diye adetmis gibi gösteriyor.  He karşı tarafta durumu olmamasına rağmen evimi de kollarımı da doldurdu ama az da alsalardı bizimkiler asla sorun etmezdi
0 oy
tarafından
Böyle acele evlenme talebi fazla altın istemesi fln hiç düzgün kokular vermedi bana açıkçası 
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Valla biz de Kürdüz ama kemeri geç altın bile istemedik. Bu devirde bu ekonomide alınacak şey değil ? Hem daha yaşı da küçük kardeşinin. Sıkıntı bence ya
(3,398 puan) tarafından
Kız benim bekarkern biriktirdiğim 75 gramı verdim eşime araba alacağı zamn :)
(2,667 puan) tarafından
Ahahha işte gerçek askk
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Bence takman gereken onlar ddgil ,20 yaşında bir erkek çocuğunun evlenmesi bence evlilik için çok çok kucuk
0 oy
(3,097 puan) tarafından
En büyük sorun bence kardeşinin yaşı daha 20 yaşında ne evliliği yani yapamaz bence erkekler zaten çok geç olgunlaşıyor bu iş olsa bile çok sürmez bence kendi fikrim
0 oy
(800 puan) tarafından
Kendinden büyük kızla konuşuyor derken sorun etmişiniz "kardeşim yeşil gözlü uzun biriyle görüşüyor dememişiniz mesela":)) 

Kardeşiniz için evlenmek bence çok erken yarın kız 36  kendi 30  yaşına geldiğinde sorun etmeye başlayabilir heves geçince  bakış açısı değişir kız nasıl kabul ediyor 20 yaşı onuda anlamış değilim ama bazen kafa yaşı akıl yaşı aradaki yaş farkini kapatabiliyorlar insAllah mutlu olurlar ne diyelim 
0 oy
(832 puan) tarafından
Bence buyük olmasın da sorun  30 olsa kadın 36 olsa neyse olgunluk oluşur bence asla izin vermeyn 20 yaş cok erken 
0 oy
tarafından
Kardeşin çok genç bencede ailen müdahale etmeli 
0 oy
(275 puan) tarafından
Kadının büyüğü adamı zengin eder derler bizim orada jsksksns teyzemler hep büyük zengin de ksksksn 
0 oy
(3,099 puan) tarafından
30 yaşında şimdiki adamlar evlenince yapamıyor evlilik bize göre değil diyorlar kimse sorumluluk alamıyor çocuk doğdumu evden kaçıyorlar 20 yaş ne ki hele erkek için ne edin yapın vazgeçerin
0 oy
(97 puan) tarafından
Bende kurdum hic altin kemer filan istemedik kimseden her kurt altin kemer istemez ama kardrsin daha kucuk yani saglikli karar veremez anlik bir heyecan
0 oy
(528 puan) tarafından
Bizde kurdüz yerine göre takılır bizde sizn deginiz kız aşiret sanırım Diyarbakırlı Vanlı falanmi benm komsuds kız istedi 200 milyar başlık istediler ve onprayls kızlarına güya beysz eşya aldialr çok saçma bizde başlık parası artk o kdar r yok ki bizm kendi silem de öyle bsslik isteyen yok bence çok saçma altın kemer aile bütçesine göre ayarlıyor benim annem kardeşime göre almış altnin herseyni fazlasini istese yani çok saçma annem  fazla hersyeni altnin bile fazla almş bazen anne abartyirsun diyorum ilk gelin diyor benimde kardeşim 26 yaşında konuştuğu kız büyük yani benle yaşıt belki ama girunstede hem kilolu hem çok büyük ama kızı çözemedim yani entrsan biri gördüm kendisini hani cidyseniz olsun diyorum ben kızın yssina kilosuna taklimiyorum oal bilir seviyorlsrsa bende skrsi değilim sma ikisde hiç birşey demiyor kızda diyor siz neden acle edyonuz ee diyorum neyi bekliyoruz mesle madem sevyorsaniz annemde habire kız aryisyidnda diyor  daha el ayak üstündeyim murvetini görüm abim hasta evelennmyorir o tek var annemde kızdan bahs  etik aklım kemsedi kızı çocuk gibi harketleri var şahsen görmemiş ben gördüğüm için çok vurdum duymaz ne bilim şimdiki gencelre aklisi erdiremyor insan hayirlsi olsun yinde kız yaşında çok çocuksu harketlri var satlerce sofrda oturur demz onumdekini alim entrsan yani
0 oy
(1,785 puan) tarafından
İşte bu yüzden herkes kendi dengiyle evlenmeli . Her açıdan kültür olarak bile altın kemer ne yani illa istiyorsa takabilecek biriyle evlensin. Kardeşin ne düşünüyor 
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Vallaha kusura bakmasın kimse adet geri gelsin diyecek bir devirde değiliz kimin gücü neye yetiyorsa o yok kız tarafı fazla yok erkek tarafı boş işler benim ailem eşimin ailesinden fazla taktı misliyle hemde noldu ailemin başı arşamı çıktı yoo bırakalım artık şu altın sevdasını kimin gücü neye yetiyorsa o evlenırken altın altın evlenınce benim anam bunu yaptı senin baban bunu yaptı sonra borç zart zurt işler kötüleşiyor kimin gücü neye yetiyorsa o vallaha mantıklı olan altın kemer yerine ev ister çok istiyorsa alsan alamıon satsan satamıon benim gözümde altın denen şey yatırım amaçlıdır düğünde de insanlar bu amaçla takarlar destektir çünkü satamıcağım heryerde takamıcağım şeyi napayım bu genel görüşün şimdi kişisel olarak gelirse 6 yaş fazla erkeğin bence bıuyuk olması lazım erkek beyni kim ne derse desin geç olgunluk sorumluluk sahibi olacak bir cinsiyet tır kız bu çiğ çiğ yer vallaha kardeşinde yediğinde kalır ayrıştırma yapmıyorum lütfen 6 yaş ve bu yaşta bu altın kemer sevdasıyla zor 6 yaş hadi kabul edilir diyelim ama iki kombinasyon bir araya gelince vay halinize

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 254 göst.
26 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 244 göst.
16 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 539 göst.
7 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
37 cevap 631 göst.