0 oy
475 göst.
Diğer kategorisinde (756 puan) tarafından
Ben 3.5 yaşındaki oğluma benimle beraber yapabileceği temizliği ve mutfak işlerini öğretiyorum kızlar 

Çok da mutlu olarak yapıyor 

Annem ve kardeşim çok kızıyor kadın işi niye öğretiyorsun diye

Sinir oluyorum 

Neymiş o kadın işiymiş 

Annem diyor aynı Fox’daki Kadir gibi olur diyor 

İlerde üniversite okuyacak tek başına yaşadığında zorlanmasın diye öğretiyorum 

Sizce de annemin dediği gibi hata mı yapıyorum 

41 Cevaplar

+3 oy
(2,773 puan) tarafından
Tabi ki öğretilmeli. Her birey kendi hayatını idame ettirecek kadar herşeyi bilmeli. Kız çocuklarına da tamir tadilat öğretilmeli mesela yaşı gelince. 
(756 puan) tarafından
Haklısın canım
Cinsiyet önemli değil aslında
Önemli olan bi bireyin kendini idare edebilmesi
(5,921 puan) tarafından
Bugün bir kadının konuşmasını dinledim. Benim oğlum düğmesini dikmek için birini beklememeli, kimse ona yemek hazırlamazsa aç beklememeli diyor. Çamaşırını kirli sepetine atıp sonra katlamak, ütü yapmak, bulaşık yıkamak, yemek yapmak, kendi söküğünü dikmek cinsiyet gerektirmeyen davranışlar. Aynı şekilde arkadaşın dediği gibi 1 vida sıkmak için erkeğe ihtiyaç duymamalı bir kadın. Her insan tek başına yaşayacakmış gibi her şeyden biraz biraz bilmeli.
(2,773 puan) tarafından
Aynen öyle. Bir çivi çakmak için eşini haftalarca bekleyen insanlar var. Ya da eşim yumurta bile kıramaz diyen kişiler var. Hayatta kalabilecek meziyetlere sahip olmalı insan.
-Reklam-
0 oy
(1,037 puan) tarafından

Benim kızlarim var ama oğlum olsa ogretirdim kesin babası gibi olmasın diye :D

(756 puan) tarafından
Ben de onun için öğretiyorum inan ki sjsjsjjs
0 oy
(2,161 puan) tarafından
Hayır tabi ki erkek diye diye eskiler yaptırmamış şimdi eşlerin çoğu şikayetçi kendi işlerini haledebilecek kadar öğrenmeli şahsen 
(756 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum canım :)
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Tabiki öğretmelisim bunun cinsiyeti yok yarın bir gün bişey olduğunda kendini idare edebilmeli
(756 puan) tarafından
Evet canım ben de onun için öğretiyorum ama annem çok karışıyor
(7,447 puan) tarafından
Karıştırma sen öğret canım
0 oy
(2,876 puan) tarafından
Oğlumla bulaşık Makinesi boşaltırız, yemek yaparız, sarı bez alıp mutfak dolabını siler daha neler neler ev süpürürz çamaşır asarız ilerde eşine yardım etsin sen erkeksin lafından hiç hoşlanmıyorum 2 yaşında 
(756 puan) tarafından
Ben de hiç hoşlanmıyorum ya
Oğlumda severek yapıyor şahsen :)
0 oy
(12,985 puan) tarafından
Hatalı olan sen değilsin annen e ne güzel işte ilerde eşine de yardım eder. Yurtta kalacak askerlik yapacak belki başka şehirde çalışıp tek yaşayacak kocadan ne istiyorsak çocuğa onu öğretmeliyiz kocamız iki tabak kaldırıp bir yemek yapsa kadın mı olur hayır demek ki oğlumuz içinde sakınca yok 
(756 puan) tarafından
Bence de öyle canım
Ama çevredekiler çok zorluyor ya
0 oy
tarafından
Çokta guzel yapıyorsun ilerisi sana ne verir belli olmaz belki ayrı eve çıkar okumak için zorlanır başına iş alır ama şimdi ogrenirse kolaylıkla üstesinden gelir 
(756 puan) tarafından
Ben de onun için öğretiyorum canım :)
Teşekkür ederim
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Benim de kayınvalidemin gönlü olmuyor ama takmıyorum
(756 puan) tarafından
En iyisi takmamak aslında :)
0 oy
(1,214 puan) tarafından
Annen saçmalamış resmen tabiki öğretilmeli eğitim bu temizliği düzeni bilmeli gerektiğinde mutfağa girip kepçe tutmayı da bilmeli 
(756 puan) tarafından
Evet canım öyle ama ne zaman konusu açılsa öyle diyor
0 oy
tarafından

2=5 yaşında öğretiyorum annemde hep öğret der makinayı beraber boşaltıyoruz yerleştiriyoruz kek çırpıyoruz hamur yohurur Ken bile hamur toparlaninda yumruk yapıp oda yohurur yani güzel birşey 

(756 puan) tarafından
Ben de öyle yapıyorum canım
Hatta küçük oklavası bile var :)
tarafından
Bizimde vardı ama taşınma esnasında kayboldular
0 oy
(3,672 puan) tarafından
Eşim çok güzel temizlik de yapar yemek de. Kendisi öğrenmiş ama iyi ki biliyor benim yetişemediğim zaman hemen yardım eder. Bence öğrensin dünyanın bin türlü hali var.
(756 puan) tarafından
Öyle canım haklısın
Çocuklara herşeyi öğretilmeli
0 oy
tarafından
Kadın işi erkek işimi var artık. Kadınların işlerini erkekler, erkeklerin işlerini kadınlarda yapıyor. Bakma eskiden erkekler mutfağa girmezmiş ataerkil toplumun düşüncelerinden biri. Ama devir değişti artık. En iyi aşcıların çoğu erkek. Çok iyide tornacı kadınlar var. Sanayide arabayla uğraşan kadınlar var. Benimde erkek çocuğum olsaydı her işi yaptırırdım. Alışmasın öyle herşeyin benim yapmama, ileri de evlendiğinde karısına yardım etsin eşim gibi. 
(756 puan) tarafından
Haklısın canım teşekkür ederim
0 oy
(7,719 puan) tarafından
Hayır bence öğretilmeli ama dozunda 
0 oy
(674 puan) tarafından
17 aylık bulaşık Makinesi boşaltır sofra bezini odaya götürür bazen bez bulduğunda yer silmeye çalışıyor süpürge yapmaya çalışıyor

Eşim 30 yaşında hiç birini yapmıyor hamileyim eşim umursamaz ama oğlumun minnacık boyuyla çok yardımı dokunur annesi alıştırmamış kendi çöpünü atmaz eşim 

İleri de eşine yardım etsin diye yada yalnız kaldığında başının çaresine bakmalı kız da erkekte 
(4,151 puan) tarafından
Benım kaynanamda göstermemiş ben ogluma öğretiyorum 3 yasinda herseye yardım eder oyuncaklarını toplar Vs. Ama esım evlendikten sonra herseyı yapar oldu :) zaten üniversite okurken evde kalms biliyor ama yinede yapmazmis kaynanam hiç yapmazdı diyor şimdi esım herseyı yapınca bana yardm edince  kadın şok geçiriyor shsjsj bencede öğrenmeli kızda erkekte hayatta hersey var
(674 puan) tarafından
Bana çok nadir yardım eder bazen kalkacak güç bulamıyorum kendimde
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Bizde ayni bulasik makinesi bosaltiriz , camasir sereriz ,toz alırız  severek hevesli yapiyor oyun gibi geliyor ona eminim ama olsun ben ogreteyim de iler de yapsin yapmasin kendi bilir :))
(756 puan) tarafından
Öyle tabii canım
Önemli olan öğretmek bence
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Tabiki hata yapmıyorsun neden eşin yardim edince sana mutlu olmaz misin.

Oda ilerde eşine ve kadınlara yardim eden bi birey olmasi bence mükemmel.

Benimde oğlum var bende anlatıyorum ona.

Hayat müşterek herşey kadın işi değildir.

Sizin düşünceniz çok doğru.
(756 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
Ben de hem kendisi için bende ilerde eşi için öğretiyorum aslında :)
0 oy
(1,629 puan) tarafından

Benim kayınvalidemin üç oğlu var çoğu kadından güzel ev temizlerler hepsine öğretmiş çok rahat ediyorum hep dua ediyorum iyiki böyle yetiştirmiş diye. Biabim var annem ona iş yaptırmadı oda kalkıp suyunu içmez bırak iş yapmayı. Oğlumuda babası gbi yetiştiriyorum temiz düzenli ilerde karısıda bana dua eder :D

(756 puan) tarafından
Hahaha
İlerde gelinim de bana dua etsin :)
0 oy
tarafından
2 tane oğlum var Biri 9 yaşında diğeri 2,5 yaşında Ben ikisine de temizliği toplamayı yemeyi öğretiyorum 2,5 yaşındaki oğluma bile oyuncaklarını toplamayı mandalları toplamayı böyle ufak işler yaptırıyorum
(756 puan) tarafından
Sen de çok iyi yapıyorsun canım
:)
0 oy
(587 puan) tarafından
Biz oğlumla yapiyoruz benden önce eşim yaptrir bı çok şeyi de severek yapıyorum 2.5 yaşında 
(756 puan) tarafından
Herşeyi öğretmek lazım aslında
(587 puan) tarafından
Tabi cnm mantıklı olan o kızı erkeği yok artık bence
0 oy
(790 puan) tarafından
Anneniz ve kardeşiniz yanlış düşünüyor.
(756 puan) tarafından
Haklısın canım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 160 göst.
0 oy
3 cevap 460 göst.
18 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Gul2727 (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 302 göst.
29 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bebegimm (417 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 380 göst.
12 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Fatmaalmina (142 puan) tarafından soruldu

379,456 soru

11,359,070 cevap

34,835 kullanıcı

...