0 oy
379 göst.
Diğer kategorisinde (142 puan) tarafından
 3 yaşında oğlum hiç konuşmuyor anne baba bile demiyor , ama her dediğimi anlıyor yapıyor.  Çocuk psikiyatrist gideceğiz . Sizin çocuklarınız kaç yaşında konuştu 

11 Cevaplar

0 oy
(119,275 puan) tarafından
6 aylikken deddeee dedi snr babbaa anniiii mammaaa 
-Reklam-
0 oy
(16,503 puan) tarafından
14 aylık konuşmuyor 

6 7 aylıkken baba dede nene dedi

Ama şimdi demıo :(
(142 puan) tarafından
Benim oğlumda 6 aylıkken dede derdi , telefonu alır adooo derdi şimdi demiyor anlamadım gitti bakalım doktor ne diyecek
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Mutlaka gidin cnm aslinda gec bile kalmssn bnce cnku 1.5 yasinda bilr en az 5 anlamli kelime söylemesi gerekiyormus..her seyi anlamasi da guzel bisey tabi..aslinda cocuk doktorunuzun daha önce yönlerdirmesi gerekiyordu bir sey demedi mo bugüne kadar..
(142 puan) tarafından
Doktorumuz sordu baba amca dayı ne zaman konuşmuş diye hep geç konuşmuşlar dedim . Mesela abim 4 yaşında su bile diyemezmiş, o zaman genetiktir dedi bende çok üstünde durmadım açıkçası. baktım artık 3 oldu yani daha çok gecikmeden gidecez bakalım
(3,901 puan) tarafından
Komusmada genetik var miymis ben yok diye biliyodum bak..bizim doktor da sorup duruyo hangi kelimeleri soluyo diye..baba mama dede bunları kelimeden saymiyo tekrar eden hece diye..
0 oy
tarafından
otizm falan olmasın Allah korusun
(142 puan) tarafından
Göz teması var , her dediğimi anlıyor yapıyor.  Benim eşim abim falanda çok geç konuşmuş belki genetiktir diye düşünüyorum , virüs zıkkımı olmasaydı kreşe gönderecektim.
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Benim oğlum da iki buçuk yasinda konuşmaya başladı yarim yamalak simdi 3 yaşına girdi konuşuyor çok şükür cümle kuramiyodu şimdi cok rahat sekilde konuşuyor tabi bazi kelimeleri tam diyemiyo ama olsun.
0 oy
tarafından
Benimkide.suan 3 yasina 5 ay kaldi yeni yeni tamamen olmasa da iste gitti geldi guldu agladi onlari anliyorum. Tv den telden uzak tutmana ragmen evde sohbet etmenize ragmen konusmuyorsa gotur ama bunlari yapiyor ve konusmuyorsaniz sizdedir sorun
0 oy
(9,626 puan) tarafından

6 buçuk aylıkken dede dedi 1 hafta sürekli söyledi sonra yoruldu heralde 1 buçuk aydır söylemiyo:D 

0 oy
(48,657 puan) tarafından
her çocuğun gelisimi bir değildir ama.gec kalmis en azindan anne baba dese dersin isarer diline alisti konusur.diye bir gidin doktora.insallah bir sorun cikmaz canim
0 oy
(78 puan) tarafından
2.5 yaşında cnm simdi konuşmaya başladı cümle kuruyor kendini güzel  bir şekilde ifade ediyor
0 oy
tarafından
5 aylıkken ba ba demişti şuan 18 aylık neler diyor neler Allah'ım her gün başka şoklar
0 oy
(14 puan) tarafından
Mrb oğlunuzun durumu nasıl oldu acaba konuşabildimi benim oğlum da da konuşma gecikmesi varda

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 281 göst.
26 Mart 2023 Aile kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 328 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Sineem1 (263 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 475 göst.
0 oy
2 cevap 160 göst.

379,452 soru