+5 oy
941 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
Arkadaşlar görümcem nişanlı evlenecek dün kaynanam ve nişanlısının ailesiyle aralarında tartışma çıkmış. Neymiş efendim . Kadın oğluna önceden yatak örtüsü takımı bornoz takımı vs almış kenarda duruyormuş hepsi de marka ama sadece önceden almış evlenirse oğlu veririm diye. Kaynanamda olmaz öyle herşeyi yenisini alsın gitsin tekrar alsın ben genç kız veriyorum kabul etmiyorum demiş bir de bi adet cep telefonu( iphone olacakmış çünkü görümcem hep iphone kullanmış) bir de ehliyet parası istemişler görümcem ehliyet alacakmış oda 15 lira. Neyse bize geldiler moralleri bozuk anlattılar işte bunları istedik yapmak zorundalar gibi. Bende dayanamadım niye zorunda olsun ki dedim telefonun yeni 1.5 sene oldu aldın ne gerek var yenisine . ehliyeti de kendin al vermek zorunda değiller dedim kaynanam da sen dost musun düşmanmısın dedi. bende dayanamadım  bana evlenirken 2. El den mutfak masası sandalyesi halı almıştınız ben sesimi çıkarmadım. Dedim. Kaynanam sustu bişey demedi. Kendi kızı olunca değere biniyor dimi el kızı olunca 2. El den idare etsin. Allah işte .

42 Cevaplar

+1 oy
(3,273 puan) tarafından
Sesini o zaman çıkarman lazımdı isteseydin madem evet bu kadar istek saçma ama istemeyende bak sonradan pişman oluyor 
(42 puan) tarafından
İstedim zaten aldılar ama 2. El bide belli olmasın diye  temizlemeye çalışmışlardı.
(42 puan) tarafından
Direk biz bunları alabildik deseler başım gözüm üstüne millet içerisinde gidip 30 milyara yemek masası sandalyesi halı aldık demeyi biliyorlar ama sanki 0 mış pahalıymış gibi
(3,273 puan) tarafından
Benim sesim çıkmadı yazmışsın bende talep etmedin sandım
-Reklam-
+1 oy
(1,447 puan) tarafından
Vurdu gol oldu helal kız sna bn bile sevindim kaynanını susturdugun için
+1 oy
(2,702 puan) tarafından

Birde iPhone Hee ulaaaannn biz bedava gitmişiz kızlar vay başıma tey Allah ım yarabbim gaynana kazan karası derler :D

tarafından
Beleşe kuru kuru gitmişiz
0 oy
(3,072 puan) tarafından
Oh ağzına sağlık hepsi öyle kızına en iyisi geline en ucuzu
0 oy
(1,873 puan) tarafından
Ağzına sağlık iyi demişsin. Çeyizi de bi nebze anlarım da telefon ve ehliyet ne alaka zorunda değiller ki. 
0 oy
(2,605 puan) tarafından
Ahh okurken şey aklıma geldi ben eşimle evlenmeden önce 3 ay başka birisiyle nişanlanmistim... Nisanlandigim çocukta daha önce birisiyle nisanlanmis ama kız atmış yüzüğü kıza hamam takımı herşey almışlar... Birgün evlerine yemeğe gittik kaynanam bana onları gösterdi Hande bak bunları sana aldık bende ***** gibi beğendim çok güzel falan dedim Snra bende yüzüğü attıktan snra ogrendim dger kıza hamam takımi almışlar o yüzüğü atınca ben kullanacaktım onn aldıklarını 
(42 puan) tarafından
Benim kız kardeşim de nişan attı nişan elbisesi dahil ne aldılar sa geri iade ettik kullandıklarını da attık evimizde bi adet çöpleri kalmamıştı. Millet iyi kerizliyor va valla gelinleri.
(2,605 puan) tarafından
Valla bende herşeyi verdim Erzurum da normal de altınlar kizindir ama altınları bile verdim.... Bı Nisan. Yaparken bı şal almışlardı bana onu kaybetmiştim diye vermedim snradan buldum zaten oda annemlerde kullanmıyorum
0 oy
(438 puan) tarafından
Ben üzülüyorum ya. Bazı insanlara kötü olmak lazım hatta çoğu insana galiba. Ondan anlıyorlar. Dünya iyilik dünyası değil. Güzel güzel geçinmek varken neden böyle bir muammele istiyorlar anlamıyorum. İyiysen eziyorlar kıymet bilmiyorlar kötüysen senden kıymetlisi yok. Böyle diyorum da kendi oğlum var büyük söylemeyim ama böyle olmam inşallah. Rabbim iyilerle karşılaştırsın. Önemli olan evladımın mutluluğu. Hiç aklına gelmiyor mu böyle şeyler ilerde huzurlarını kaçırır diye. Gelin değilde evlat yerine koysalar yada damat değilde evlat yerine koysalar hem kendileri mutlu olacak hemde güya düşündükleri evlatları…. 

Bu arada iyi demişsin. Zamanında dememişsin ama hiç fark etmez. Sonuçta demişsin…

Birde biz böyle olmayalım ya. Önce aralarındaki sevgi saygı mutlulukları. Maddiyat olduğu kadar gerekirse destek. Annelik babalık Burdur.
0 oy
(8,999 puan) tarafından
İçin rahatladı ise ne mutlu sana ama senin verdiğin tepki gecikmiş bir tepki. Telefon almak veya olan birşeyi yeniden istemek çok sacma. Geçinmeye anlaşmaya gönlü olan insan bunları dayatmaz diretmez kimseyi odeyemecegi borcun altına sokammak lazım. Borç harç bir şekilde alinir ama o borcu öderken kizida zora dara girecek insan niye bunu idrak edemez
(42 puan) tarafından
Ben zamanında aldıkları eşyaya asla mırın kırın etmedim şükürsüz insan değilim. Onlardan hiç telefon ehliyet gibi saçma şeyler istemedim. Ama onların aç gözlü olmaları sinir etti beni. Ben zamanında başım üstüne demişim kabul etmişim siz niye beğenmiyorsunuz ki
(8,999 puan) tarafından
Bu zihindeki insanlara sinir oluyorum ama işte maalesef böyleleri de kıymetli oluyo... Dünya işte deveye diken insana s.... Yaraniyo
0 oy
(271 puan) tarafından
Köküne kibrit suyu valla şu gelinler olarak bi gün yüzü görürüz inşallah 
0 oy
(2,033 puan) tarafından
Hayır sana öyle yapmışlar madem de utanmadan nasıl şimdi böyle şeyler istediklerini soyleyebiliyorlar ya. Oh etmişsin az bile
(42 puan) tarafından
Hiç utanmaları yok cidden
0 oy
(12,937 puan) tarafından
Damadın yerine olsam arkama bakmadan kaçarım kaldı ki yatak örtüsü bornoz gibi şeyleri kız alır 
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Ben genç kız veriyorum ne demek ya. Biz kocakarı mıydık acaba. Bu tarz kızını mal gibi görüp karşı tarafı da anca yolmaya çalışanlardan nefret ediyorum. Çok iyi olmuş ağzınıza saglik
0 oy
(374 puan) tarafından
Öyle oluyor  cnm kızı olunca 
0 oy
tarafından

Çokta güzel demişsin <3

Tabi kendi bebeleri kendine değerli el kızı susmalı oldu paşam 

0 oy
(63 puan) tarafından
Alınan eşya bence de mümkün mertebe  en iyisi olmalı taksitle alınsa da evin eşyası bir kadının bence huzuru ben hep en uygununu aldım ama bilsem en iyilerini alırdım beşe aldığımız 35 olmuş 
0 oy
(8,900 puan) tarafından

Sunuda deseydin kaynanana karşı taraf yolunacak kaz değil seninde kızın değer bicilecek mal degil:D

0 oy
(3,031 puan) tarafından
Yok yok böyle kızını almasınlar ben şahsen evladım böyle bir annenin kızına gönül versin istemem rabbim hayırlı insanlar çıkarsın herkesin karşısına amiiiin. 
0 oy
(4,941 puan) tarafından
Sanki damat değil merkez bankası gibi alsinda alsın ne aç gözlü insanlar var ya 
0 oy
(933 puan) tarafından
El kızı olunca öyle olur 
0 oy
(15 puan) tarafından
Kaynanamın bana hiç ama hiç birşey almaması şoku :)) düğün takı eşya ev hepsini eşim tek başına yaptı onlar bı misafir gibi gelip takisini takip gittiler :)) şuan eltim olacak neler yapıyorlar neler zerre umrumda değil ne halleri varsa görsünler :)

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 437 göst.
18 Nisan 2022 Aile kategorisinde Eloff (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,183 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,879 göst.
1 Şubat 2020 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 365 göst.