0 oy
507 göst.
Aile kategorisinde (281 puan) tarafından
Kızlar eşim tir şoförlüğü yapıyor ama devlet değil şirkette çalışıyor neyse 11.500 hesabına yatıyor sözde dediğine göre de 4.500 bin hesabına yazıp elden veriyolarmis ama herşeyde para yok diyor çok sıkıldım. Bide üstüne yol gittiği zaman harcirak aliyo. Geçen babasının yanında ben 30 bin para kazaniyorum diyor bende diyorum hani nerde ben göremiyorum felan ciddende öyle yok diyo biz 5 aydır hesap yapmadık param birikiyor oyuzden diyor hiç inanmıyorum ben bu adama ne yapicam bilmiyorum. Para mevzusu açılınca hep tartışma çıkarıyor. Dün dedi bizimde maaş 22 bin oldu dedi bende dedim olsa ne olcak biz yine geçinemeyiz. Allah'a şükür borç yok kiramiz uygun çok fazla gider olmuyor bana ayda bazen 5 bin bazen 8 atıyor ama yetmiyor geriye kalan paraları hep kendi yiyor akşam dedimki.iki koltuk örtüsü 210 TL ye dusuyo indirimde alayımmi dedim maaşa daha çok var para bitince bana söylenme sakın diyor hesabımda 3 bin para var. Bu böyle yapınca herşeye hevesim kaçıyor. Eve hiç bişey almamı istemez.

13 Cevaplar

0 oy
(511 puan) tarafından
Allah yardım etsin canim işin zor
(281 puan) tarafından
Valla keşke şöyle istediğini alabilirsin ihtiyacını alabilirsin diyen bir kocam olmasını çok isterdim.
-Reklam-
0 oy
(11,073 puan) tarafından
Babasına yalan söyleyen sana da söylüyordur. 
(281 puan) tarafından
Bende inanmıyorum zaten yalan yapıyor üstüne tekrar bende para istiyor bide.
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Benim eşimde tır şoförü tır bizim olduğu halde haylada para gözükmüyor ama işine geldiği zaman tır çok para kazandırıyor ben birşey isteyince para yok der tırın borcu var der 6 yıldır evliyim 6 yıldır borcu var hiç bitmiyor 
(281 puan) tarafından
Bizim kendi tirimiz değil ama biz bile geçinemiyoz.. sözde çok para kazanıyor ama yok yani. Sürekli para harcama bilmem ne bunaldım isteklerimi alamıyorum çok üzücü. Çalışmamada izin vermiyor oğlum 29 aylık olcak annem baksın ben çalışayim diyorum senin annene çocuk baktırmam diyor bıktım usandım.
(1,635 puan) tarafından
Benim annemin baktığı kızdan çocuk yaptın farkindamısın desene ya mantığa bak
(281 puan) tarafından
İşte annemle hiç bir zaman geçinemedi oyuzden bu tavırlar.
0 oy
(1,090 puan) tarafından
Evet tır şoförleri çok kazanıyor gerçektende . ama eline geçen az oluyor ,işe gittikleri zaman dışardan yiyip içiyorlar dışarısı ateş pahası ellerine pek bişey kalmıyor . kirada değilseniz geçinilir bir para . gel gelelim çok kazanıyorum demesine ,bunun tek açıklaması gururuna yediremediğinden ,milletin az kazanıyor sanıyor olması zorlarına gidiyor . eşimde şoför 4 yıldır,ilk 2 yıl çok kazanıyorum ediyorum derdi milletin yanında ,bende sürekli niye böyle söylüyorsun böyle söyleme derdim. son iki senedir kazanmasına rağmen düşük söylüyor borcum var harcım var diye ağlıyor(borcumuz da yok harcımızda ) erkekleri anlamak çok zor 
(281 puan) tarafından
Tamam sigarası var dışarda yemesi var aşırı para harcıyor cidden, asgeri dende kendine ayırıyor mesela 3-4 milyarda ordan ayırıyor
Daha hala para yok diyor
0 oy
(4,947 puan) tarafından
Bence o sanada yalan söylüyor hatta bence maaşını sana farklı söylüyor gibime geldi 
(281 puan) tarafından
Ya aslında doğruyu söylüyor ama parasını ben göremiyorum ya yiyor yadabenden saklıyor.
0 oy
(1,391 puan) tarafından
Benim kocadan cimri ama biriktiriyor o 
(281 puan) tarafından
Biriktirmez bu.
0 oy
(6,826 puan) tarafından
Bence sana yalan söylüyor babasına doğru 30 aliyodur kesinbenim eşim kepçe operatörü 30 aldığı oldu senin eşinin t8r şoförü olupta az alması olmaz bence
(281 puan) tarafından
30 aliyo da 5 aydır para hesabı yapmiyolarmis patronu para vermiyormuş bilmem ne devlet olsa verirler ama şirket. Yada parayı başka yerde yiyor.
(6,826 puan) tarafından
Şirkette veriyor canım tabi iyi bir şirkette taşoran pek vermiyor askeriyi belli günde yatırıyor geri kalanı elden veriliyor ama
0 oy
(8,906 puan) tarafından
Hesabına bakamiyo musun. Alışverişe beraber gidin ona ödet herşeyi. Sen kendi harçlığınla ektra şeyler alırsın 
(281 puan) tarafından
Kart sifresini bilmiyorum canım. Bana aylık atar der fatura odekira öde market öde der zaten verdiği parada anca yeter. Eve bişey alayım diyorum yok yok para yok alma maaşa daha çok var gibi şeyler söylüyor.
(8,906 puan) tarafından
Verdiği parayla fatura kira da ödüyosan yetmez ki zaten
(281 puan) tarafından
Kiramiz uygun doğalgaz çok geliyor yine faturalara 2 buçuk odüyoruz gerisi market alışverişi bu ay oğluma bot aldım işte , koltuk örtüsü de alicakdim aldirmadi bana hevesim kaldı y
Öyle diyorum keşke bende çalışsam ama imkan yok burda küçük yer bide
(8,906 puan) tarafından
Valla ne diyim canım. Ne kadar uygun olsa da beş bin verdiği ay yarı yarıya gitse kiraya faturaya iki üç bin market alışverişine ancak yeter yani
0 oy
(10,026 puan) tarafından
Kaynimda tir soforu 30 kesin aliyodur. Babasina soyledigi dogru yani bence sana yalan soyluyo
0 oy
(13,821 puan) tarafından
11 ne ya kazaniyodur fazlasini ...boyle adama acimayacan alacan hevesin falan kacmasin on sevmmedigim sey 
0 oy
tarafından
Birinizden birine yalan söylüyor 
0 oy
(505 puan) tarafından
Benim eşim de öyle.  Aldığı maaş belli . Her konuşmasında kuzenleriyle bu kadar alırım der . Gel gör ki en az 6 bin fazla söyler.  8 senedir evliyim borcumuzun olmadığı bir ay bilmem . Birsey söylediğimde borcumuz var yetmiyor der . 

Gene sana hesabına para atarmış benimki onu yapmaz . Kredi kartı vardır birkaç tane . Sürekli değiştirir onu verir bana . İnternetten  onsuz birsey alamam çünkü telefonuna msj gidiyor.  Çok şükür evimiz var . İdare de ederim ama alışkanlık kazanmışlar bence . Para oldukça saklama ihtiyacı hissediyor demekki
(281 puan) tarafından
Benimki atsa ne, bişey alsam kiyanet kopar nedenaldin neden benden izin almadın gibi, sonra attgi parayı da geri ister param yok banada gönder der geçen 500 attım dedim madem bu kadar kazanıyorsun sen, neden hala bana attığın paradan istiyorsun bırak bende ihtiyaçları alayım diyorum koltuklara örtü alayım diyorum hayır alma paramı yetiyor diyo ee ne yapıyorsun paraları diyorum patron vermiyor diyo.
(505 puan) tarafından
Senin durum da kötü benimki de . Cebimde zorla nakit para olur . Kırk kere isterim birinde verir .
Bu kadar çok karisiyorsa bütün evin idaresini ona verin . Siz ne alıyorsanız o alsın.  Yetip yetmediğini o zaman anlar.
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Tır soforlerininaasi düşük değil canim sana gostermiyordur .kırsalda yaşarken sadece şoförlük yapanlar 1200tl günlük yevmiye alıyordu sizinki niye düşük anlmadim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 106 göst.
14 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,359 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 167 göst.
20 Ağustos 2023 Aile kategorisinde herseyguzellolacak (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 323 göst.
26 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 362 göst.
28 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Ummebrar (1,169 puan) tarafından soruldu

379,618 soru

11,364,039 cevap

34,841 kullanıcı

...