0 oy
113 göst.
Diğer kategorisinde (3,895 puan) tarafından
Hanımlar çocuğumu tuvalete en hızlı nasıl alıştırabilirim?

6 Cevaplar

0 oy
(4,698 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim daha zamanım varmış bekliyoreeee aklımda bulunsun :) 
(4,245 puan) tarafından
Bezi bir cikarip geceli gunduzlu hic takmayarak. :) egitime baslamadan bikac ay once sen buyuyunce sende buraya cis yapcaksin tatasi buraya yaocaksin falan diye hazirlayip cocugu telkin edio heveslendirerek. Lazimlik kullanmadan direk klozette klozet aparatiyla. ( lazimlik kullanirsan bidaha tekrardan lazimliktan tuvalete gecme egitimi derdi cikar) :)) cck kirkarsa aglarda dur cis yaparken şirrr duye ses cikcak onu dinleyelim duyalim falan . Kaka yapcagi zaman bakalim cups diye ses cikacak falan ayy kucuk hi cups sesi oldu biraz daha buyuk bi cups sesi gelcekmi bakalim  falan filan sisst duyalim surekli konusursak duyamayiz sessizce bekleyelim:)) iyle oyle
(4,698 puan) tarafından
Benimki otizmli canım nasıl anlatcam bilmiyorum valla :)
(4,245 puan) tarafından
Ov ona dha dikkatli bisekilde iyi bilen bi uzmandan falan destek alsan daha rahat atlatirsiniz sanirim. Zor. Sanada minige de ins kolayca atlatirsiniz
(3,895 puan) tarafından
Casperiye teşekkür ederim canım ❤️
(4,698 puan) tarafından
Sağol canım tuvalet için bir öğretmeni yazi bir öğretmeni 2yıl bekleyin diyor da bakalım ben başlamak istiyorum açıkçası da cesaret edemiyorum .d.d
-Reklam-
+1 oy
(1,945 puan) tarafından
Yaşı uygun olmalı, sabaha altı kuru uyanmalı, kendini ifade etmeli. Burda 1ay zorlandım 2ay zorlandım diyenlerin çoğu da erken eğitime başladıkları için zorlanıyor. Yoksa Bi hafta da çok rahat öğrenen çocuklar var 
0 oy
tarafından
Çocuk hazır olunca
0 oy
(1,042 puan) tarafından
Valla kış ayı zor oluyor kuzum çocuğu bezden tamamen kesmen lazım yani sabah tuvalete götürüp akşam baglanmamali gece altına kacirabilir farketmez isen üşütebilir o yüzden kaç aylık bilmiyorum ama yazı beklemen daha doğru olur bence benim oğlum da 2 yaşında kaka yapınca gidip ıslak mendil ve bez getirip anne kaka diyo ama yaptıktan sonra tatamen hazır olması için yazı beklicem 
(3,895 puan) tarafından
Benimde yaptıktan sonra söylüyor.30 aylık canım babası bez almak istemiyor elimizdeki bezler bitene kadar alışması gerekiyor.
(1,042 puan) tarafından
Eviniz doğalgazlı ve sıcaksa gece kalkarım tuvalete götürürüm diyorsanız başlayın sabahları elinden tutup götürün birkaç defa adapte olsun tuvalete yavaş yavaş deneyin yani bir iki gün bakın güzel ilerliyorsa kesersiniz bezden
(3,895 puan) tarafından
Gece kalkmasına kalkarım da bizim ev genelde soğuk oluyor.
(1,042 puan) tarafından
İşte o biraz sıkıntı oluyo kışın çocuk soğuk olunca yapmak istemiyor yada kat kat giydirdigimiz için soy giydir zor oluyo yazın bir çıtçıtlı body giyiyorlar hemen getir götür temizle kolay oluyo ama kışın her şartı zor
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Öncelikle bu psikolojiden çıkarak. Kendinizi hemen öğrenir diye şartlarsanız her geçen gün evladınıza kızar asabi bir anne olursunuz. Hazır olan çocuk ilk günü bile hallaeder eğer küçükse hazır değilse aylarca bekleseniz dahi yol alamazsınız 
(3,895 puan) tarafından
30 aylık canım babası alıştır bez alamam diyor.
(2,679 puan) tarafından
Bebeğiniz ne durumda çok da küçük değil. Hem ne demek alamam biz isteyince değil evlatlarımız isteyince bırakılıyor bez
(3,895 puan) tarafından
Bezden rahatsız oluyor ilk çocuğuma 33 aylıkken başladım bir ayda öğrendi bunun içinde iki ay daha beklemek isterdim ama elimde az bez var.
(3,895 puan) tarafından
Bez fiyatları uçmuş artık almak istemiyormuş gündüz götür gece bağla dedi.
(2,679 puan) tarafından
Başlayacaksınız gece de bez kullanmayın biz bir an da kestik bezi. Bırakmak istediğimiz günden sonra bez kullanmadık
0 oy
(3,100 puan) tarafından
2.5 yaş küçük değilde kışın ortası 2 3 ay daha idare etsin eşin kış günü çamaşır kurutma makinen varmi ancak 2 güne kurur çamaşırlar 
(3,895 puan) tarafından
Makine var ama yine hemen kurumazlar.

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 270 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Lavanta... (232 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 53 göst.
3 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Busra2607 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 133 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ozlmugur (106 puan) tarafından soruldu