0 oy
85 göst.
Diğer kategorisinde (120 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar 2 buçuk yaşında oğlum var 6 aylıktan beri hava kullanıyoruz tıkaniyorum girip olunca alerji uzmanına çocuk doktoruna götürdük KBB ye bide alerji uzmanı alerji testi yapmadan tam teşhiş koyamadı ama alerji rinit dedi KBB doktoruda aynı şeyi demişti ciğer filminde dolu cikdi ciğerler farklı bişey çıkmadı şuan gene tıkandı hava tutuyoruz Allah aşkına benim oğlum gibi olan var mı çok üzülüyorum nasıl geçecek bu

7 Cevaplar

0 oy
(2,698 puan) tarafından

İnan hiç bir fikrim yok çok geçmiş olsun post yukarı çıksın da bilen vardır illaki 

-Reklam-
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Benim alerjik astım dün gece öksürmekten uyuyamıyordu ama öyle normal bir öksürme değil kusuyirdu nefesi kesiliyordu. O an hemen gittim kentila su koyup kaynatıp bir örtü ikimizin başına geçirip örtünün altında kaldık o buhar oglumjn yüzüne gitti.2 kere kaynatıp bu sekip buhar verdim anında öksürüğü kesildi rahat rahat uyudu benim buhar makinam var. Hep ilaclarim var ama bıktım artık o buharı vermekten sonuçta ilaç bir yerden sonra zararlı bu normal suyu kaynayip o buharı verdim. Arada denemeni tavsiye ederim 
(3,079 puan) tarafından
Sinüslere o şekilde havlu altinda buhar solumak iyi gelmiyor iki hafta sonra şikayetlerin daha şiddetlendiğini görürebilisin.
(7,958 puan) tarafından
Yoo kaç defa hiçte sidetlenmedi anında öksürüğü kesti
(3,079 puan) tarafından
Yok benim sinüzitim var buhara tutunca çok daha şiddetleniyor ama çocuğun öksürüğü kesiyorsa harika
(7,958 puan) tarafından
Vala canım anında kesti rahat rahat uyudu kaç defada denedim
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Bunlar hep aşılardan keşke biraz arastirsaniz gerçekten çocukları aşılarla zehirliyorlar 
(3,079 puan) tarafından
Kesinlikle buna katılmıyorum. Pnomokok zatürre aşısından sonra benim oğlum da böyle.
(3,136 puan) tarafından
İlaçta zehir tabi mecbur kalmadıkça gitmem hem gitsem de aşılara karşıyim diye hastaneye dei gitmiyim hem size ne
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Bizdede aynı şey var sonbaharın başından ilk bahara kadar sürekli ilaç buharla gidiyoruz ne yapacağımı şaşırdım bilmiyorum artık 
0 oy
(3,079 puan) tarafından
Alerjiye alan açsınlar alerjiye git ve benim de oğlum aynı şikayetler 6.ayinda başladı pnomokok aşısını kaldıramadı yumurtaya alerjisi olduğu için tabi bilmiyorduk testle kesinleşince vurdurmama kararı aldık aşı vurulunca 30-40 gün hastalığı asla geçmiyordu ve astım teşhisi konuldu alerjiye de gittik.Sana tavsiyem kesinlikle çocuğun çamaşırını Arap sabunuyla yine yada zeytinyağlı kalıb sabunla. Çamaşır suyu , parfüm, cif kesinlikle evde kullanma kolanya ise direk tetikliyor.

MİNTLİFE ve KOZALAK YAĞI al şiddetle tavsiye ediyorum. Astım tetiklediği zaman iki ay hasta olan çocuk 3-5güne kendine geliyor elhamdülillâh şifa Allâh 'tan
(7,958 puan) tarafından
Söylediklerimizi nasıl kulanacax yani o yağlari
(3,079 puan) tarafından
Yaşına göre sabah akşam damla şeklinde aç karnına ilk önce kozalak yağını 15 dk sonra mintlife veriyorum 2yaşında 2damla veriyorum. Hasta olunca ayaklarının altına, sırtına göğsüne ikisini karıştırıp sürüyorum. 6 saatte bir de şurup gibi bir tatlı kaşığı şeklinde içiriyorum. Yemek dahi yemese bile üzülmüyorum bu mintlife bitkisel takviye edici gıda diye geçiyor.
(7,958 puan) tarafından
Peki eczanelerde mi aktarlarda mi satılıyor
(3,079 puan) tarafından
İnternette satılıyor aktar ve eczaneden yok murtuğra ürünleri
(7,958 puan) tarafından
Tamam canım teşekkürler
0 oy
(3,677 puan) tarafından
Çocuğunuz da geniz eti olabilir. KBB bunun hakkında bir şey söylemedi mi
0 oy
(3,249 puan) tarafından
Benim oğlum da aynısı geçen hafta muayene oldum alerji ve imminioloji bölümüne yönlendirdi doktor çok zor ama bugün açılan  randevu saatini bekleyip randevu buldum 15 ocak tarihine. Testi yaptırıp ona göre takip altına alacaklar bu dönemde bize yine koruma amaçlı 2 çeşit Nebül ilaç verdi ve çiğneme tableti yazdı. Her öksürük heö burun akıntısı göz akması hapşırma hepsi var aylardır mahvoldu çocuk. Sen de araştırma hastanesinden önce çocuk sağlığı ve hastalıklarından randevu al muayene ol alerji testi istediğini söyle zaten muayene de anlar doktor hemen yönlendirsin. Alerji bölümüne direkt randevu alınmıyor uzmanlık gerektirdiği için çocuk sağlığı kayıt açıyor adınıza 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 133 göst.
14 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 44 göst.
3 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hatice 25 (399 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 61 göst.
4 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Alisimm (2,357 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 121 göst.
2 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Mert ali (153 puan) tarafından soruldu

380,043 soru

11,376,392 cevap

34,861 kullanıcı

...