0 oy
225 göst.
Aile kategorisinde (655 puan) tarafından
Kızlar benim oğlum 7 yaşında Atipik otizm bazen o kadar zorlanıyoruz ki iletişim konusunda söz dinlememeye hareketliliği o kadar yoruluyorum ki gün geliyor tükeniyorum pes ediyorum sonra yine de rabb'ime el açıp dua edip güç toplamaya çalışıyorum çocuğu atipik otizm olan var mı neler yapıyorsunuz onunla maksat dertlerimizi paylaşalım iyi gelir.

5 Cevaplar

0 oy
(4,631 puan) tarafından
Özel eğitime gidiyor mu canım devlet okuluna 
(4,631 puan) tarafından
Bizde özel eğitime gidiyoruz canım 3yaşında okulda bir veli 1sınıfı okutmus otizm belirtilerinde artma olunca böyle çocuklar için devletin verdiği özel eğitim okuluna götürmüş çocuk baya kendine gelmiş onu bi arastir istersen
(655 puan) tarafından
Ben de okulunda özel alt sınıf var orada eğitim alabilir ama arkadaşlarından ayrılmak istemiyor sınıfını hocasını bırakmak istemiyor. Onun dışında evet bahsettiğiniz okulu biliyorum bizden çok uzakta bir tane var oraya götürebilme şansım yok Her gün götürüp getirmek için şu anda normal okula gidiyor.
(4,631 puan) tarafından
Orası kendini yetersiz hissedip daha da hircinlasa bilir canim
(655 puan) tarafından
Doğrudur canım aynen öyle öğretmenide dedi kendimi onun için yetersiz hissediyorum sizin fedakarlığınız sabrınız ve desteğiniz olmasa çocuğunuz şu ana kadar gelemezdi bir şeyler öğrendiyse benim değil sizin sayenizde siz yine de bilirsiniz ama özel alt sınıfa göndersek sizin de yükünüz hafifler diye söyledi bana dün gidip konuştum pedagogu ile konuşacağım eğer oğlum sıkıntı çıkarmazsa özel alt sınıfa alacağım 2 dönem
(4,631 puan) tarafından
Öyle yaptır canım ben o veliyle konuşustum denk gelmişti o da benzer şikayetler vardi saldırganlık fevrilik daha içine kapanma vs vs ama bu yil baya düzeldi demişti bir yil daha böyle gondercem ondan sonra geri devlete yazdirim demisti sakin diğer çocuklarla ayni ortama sokma hem dışlama olur hemde kendini geri de olduğunu dusunur
-Reklam-
0 oy
(1,658 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım benimki otizm değil ama hocası otizm başlangıcı olabilir dedi tablet ekran kesinlikle yasak konuşmuyor tek tük kelimeleri var ve söz dinlemiyor göz teması yok bazende çok güzel dinliyor hocalarını dinler taklit yapar bende bazen zorlaniyorum dua ediyorum benim bide bedensel inşallah zihinsel olmaz bari diyorum iki çocukla fiziğe bireysel gidip geliyorum bazen çok yoruluyorum sonra Rabbime el açıyorum dua ediyorum bugünler geçecek inanıyorum 
(655 puan) tarafından
Rabbim şifa versin yavruna sana da bol sabır versin inşallah canım benimki de çok ekran bağımlısı bazen çok kısıyorum sınırda koyuyorum ama tamamen hayatımızdan çıkaramıyoruz ne yazık ki şu an bile oturmuş izliyor zar zor bir ödev yaptırıyorum evin içinde o da sıkılıyor bazen diyorum köye gidip tamamiyle oraya mı taşınsam çocuğum için ama orada da eğitim hayatı kısıtlı olur.
0 oy
tarafından
Arkadaşımin çocuğu öyle her gün düzelecek diye konuşurduk umutlandırırdık çok ağlardı çok üzülürdü çünkü kendini hep suçlu buldu biraz da onun suçu vardı üç buçuk yaşlarında şimdi üzüldüm o da düzeliyor diyordu ama pek sanmıyorum arada konuşunca halen aynı ve sanırım büyüdükçe daha zor oluyorlar çok üzülüyorum kendi çocuğum gibi severim onun çocuğunu da Allah yardımcınız olsun ya özel eğitim falan gitti mi neler yaptınız 
tarafından
Ya şöyle söyleyeyim kendi de kabul ediyor özel eğitimdeki de dedi anne baba sevgisiyle daha çok çabuk iyileşir tabi çocuğun böyle olmasının en büyük sebebi o değil ama ilk baslarda doğum yaptı kabullenmedi bebeği kocayls kavga ederdi iki üç aylık bebeği evde babasının yanında bırakıp evi terkederdi küçük küçük şeyler büyük şeyler bile değildi sonra lohusadir geçsin duzleir dedik yok hiç kabullenmedi çocuğunu sevmedi hep kendi ağzıyla söyledi psikolojik olarak çöktü tedavi ol dedik dinlemedi hiç bir zaman arkadaşa bıraktı hastaheye gitti iki aylık falandı sırf rahatlığı için bıraktı kendi de dedi ona bırakacam rahat edeyim diye aradım bakalım özledi mı diye aradım bak bir saattir yoksun özledin mi yoook vala çok rahatım dedi kahkaha attı aklıma bile gelmiyor dedi tulum giydirmisti incecik altına hiç bir şey giydirmemisti düğmeli bacakları hepsi o soğukta dışardaydi yani daha çok çok şey iki aylıktan beri TV telefon vardı hep çocuk donmuş şekilde izlerdi bizde aynı aylarda doğum yapmistim bir buçuk ay vardı aramzida ben nerde eğitici şey varsa aldım çocuğumla oynadım TV de izlettim ama onun kadar değil hep kızdım egitic şeyler al oyalansin dedim yok TV izletti özel eğitme gönderiyordu halen telefon TV bize gelince ben kapatırım izlemesin çocuk diye hatta kızım izlemek ister ben oyalarım onun çocuğu izlemesin diye bir bakarım rahat etmek için teleofn vermiş çocuğa cok kızdım çok uyardım yakın arkadaşım herşeyi yüzüne söylerim o bana kızmaz haklı olduğumu bilir ama yok biz yardımcı olamadık hiç keşke elimizden gelen bir şey olsaydı ama halen saçma sapan kavgalar eder halen çocuğu evde bırakır çekip gider dört beş saat sonra gelir şimdi ilgileniyor ama hep kavag ediyorlar ve babada ilgisizin önde gideni
(655 puan) tarafından
Ya vallahi kötü olmuş küçücük bebek öyle anne ilgisinden mahrum kalmış Ben aksine böyle 5 dakika bile bebeğimi yalnız bırakmadım hep dip dibeydik nereye gitsem kucağımda lk bebekti O heyecanla çok üstüne düştüm sürekli kitap okudum internetten araştırdım ek gıdasından eğitimle her şeyiyle çok ilgilendim yalnız kaçırdığım bir durum vardı iş yapayım hemen yemek yapayım diye TV'nin önüne koyardım bazen sussun diye sinirleri yatıssın diye eline telefon verirdim Yeter ki o anlık işimi halledebilirim çünkü tek başımaydım uzak bir yerdeydik Park yoktu sosyalleşebileceğimiz insanlar yoktu Ben ve bebeğim hep evdeydik ardından bir ilçe taşındım orada da kızıma hamile kaldım kış boyunca evdeydim çocuğum TV izledi gidecek bir yer yoktu bu konuda ben de çok suçluyum.
(655 puan) tarafından
Hala da tamamıyla sıfırlayı bilmiş değiliz sadece kısıtlamışım internet kesinlikle izletmiyorum öbür türlü yeni günün bazı saatlerinde izliyor
tarafından
Ya canım bak bende izlettim çok izlettim bende tektim üstüne hamilelikten sonra hastalığım geçmedi böbreğim de stent vardı hamileyken o çıkarıldı ama ben çok çektim küçücük bebeğimle neler yaşadım bağırıyordum daha uc aylık bebeğe görsen böyle kaç defa balkona çıktım intihar etmek için o ağrım yüzünden ben kötü oldukça kızım daha çok ağladı daha da kıyamet koparırdi öyle bir ses vardı ki razıydım ağlamasına ama ses beni bitiyordu kulağımı kapatır öbür odaya giderdim ağlardım neler neler yaşadım 7 aylıktı mesanemde taş olduğunu öğrendim ameliyat oldum ozamana kadar daha da ağrılarım oldu o ameliyattan sonra düzeldim şükür bak arkadaşımın hep ailesi yakındı sürekli ablaları vardı komşuları vardı kimsem yoktu tek başımaydım hep annem on gün kaldı gitti on günlük bebekle kaldım bak şimdi üç buçuk yaşında kurban olurum verene okadar akıllı bir cocukki anlatmam arkadaşlarım hepsi şaşırır o kız nasıl böyle akıllı bir şey oldu diye vala ne olursa olsun anne sevgisi herşeyi düzeltir ve şunu farkettin seninde oğlanmıs genelde oğlan çocuğunda bu çok oluyor niye bilmiyorm onlara TV falan iyi gelmiyor kızım akşama kadar izlerdi ben hastaydım ama bir şey. Olmadı şükür şuan ikinciye hamileyim cinsiyet bilmiyorm ama oğlan olursa inşallah TV falan izletmem bir yasa kadar ya ablasıyla oynasın kızım da çok izleyen biri değil çünkü oğlan çocuğunda oluyor bilmiyorum nazara da geliyorlar vala
(655 puan) tarafından
Aynen benim kızımda onunla izledi, maşallah çok akıllı o abla oldu ona . Gerçekten çok güzel bir bebek ti belki de nazarada gelmiştir. Çok zor çok
0 oy
(8,860 puan) tarafından
Ayy Allah yardımcın olsun canım. Bir bilgim yok yazmak istedim sadece 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 324 göst.
26 Ekim 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,079 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 90 göst.
16 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gamze g (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 317 göst.
16 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gamze g (11 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 451 göst.
30 Mart 2023 Diğer kategorisinde htchyl (323 puan) tarafından soruldu

379,173 soru

11,350,249 cevap

34,818 kullanıcı

...