0 oy
68 göst.
Diğer kategorisinde (442 puan) tarafından
Kızlar kuşbaşı etim var dolapta ne yapsam acaba güzel pratik önerileriniz var mı?

4 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Dün kuru fasulyeli yaptım direk
-Reklam-
0 oy
(16,504 puan) tarafından

Kavurma yapabilirsin

Pide yapabilirsin

Suku yemekler yapip içine koyabilirsin

Orman kebabı yapılabilir :)

Aklıma bunlar geldi:)

0 oy
(580 puan) tarafından
Basit bilinen yemeklerden istemiyorsan önerebileceğim çok güzel bir yemek var. Birincisi borcamda yapabilirsin. Küp küp doğradığın patatesler, biraz büyük doğradığın küp küp kırmızı biber ve yeşil biberleri, yemeklikten biraz büyük doğradığın soğanları yağda kızartıyorsun.( her birine çok az tuz kat çok az ama tatları daha lezzetli oluyor) Eti düdüklüde haşlıyorsun. Sonra bunları borcamda birbiriyle karıştırıyorsun. Salçalı sıcak su yapıp içine yine az birşey tuz ve kekik atıp borcamdaki yemeğe döküyorsun. 1 çay kaşığı terayağlarını kısım kısım üstlerine koyup (arpacık soğanda koyabilirsin çok lezzet verir) üstüne ıslayıp suyunu sıktığın yağlı kağıdı koyuyorsun (üstü yanmasın diye) fırına koyup 20-25 dk suyu kaynayana kadar pişiriyorsun. Zaten pişmiş oldukları için çok pişirmeye gerek yok. Son 5 dk kalasıya üstünü aç ki birazda yüzü kızarsın. Bir diğer tarifte küçük küçük borcamlarda yapıyorum misafire çok güzel oluyor. Hem şık, hem de porsiyon hesabı oluyor. 
0 oy
(4,950 puan) tarafından
Bence etli türlü yap güzel oluyor 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 80 göst.
26 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Serapse (55 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 219 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Burcu13 (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 78 göst.