+2 oy
1,175 göst.
Aile kategorisinde (751 puan) tarafından

Kızlar bilenler bilir özel bir kızım var 5 yaşında.  Yürüyemiyordu ve o kadar titiz bir bebekti ki elini asla bişeye sürmüyordu. Şükürler olsun artık yürüyor ve evi dağıtmaya başladı.. yıllarca acaba evi dağınık görecek miyim derdim. Şimdi de her dağıtışına tebessüm ediyorum Allahım şükürler olsun bu günleri gösterdin diyorum. Bakın evim sabahtan beri bu şekilde :) keşke konuştuğu günleri de görsem de susmasa :P

image

image

30 Cevaplar

+1 oy
(207 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

İnsalah en kısa sürede konusmaya da başlar

Lisan duası var her sabah ve akşam yüzüne karşı oku 
Rabbiş rahlî sadrî ve yesirli emri vahlül ukdetem minlisani yafkahü kavli 
Bunu kendi lisanimiz iicn de okuyabiliriz güzelleşmesi için 
(207 puan) tarafından
Yedi defa okursan daha güzel olur ss al istersen aklına geldikçe fln okursun Kur'an'ı Kerim' de de geçiyor ayeti kerime olarak
(1,237 puan) tarafından
Canım bu her çocuk için okunur mu
(207 puan) tarafından
Tek çocuk degl genel kendimiz iicn bile okuyabiliriz mesela mülakata fln giriceksin sözlü birşeyin var lisanın akıcı olsun diye okuyabilirsin kekemelik vardır okuyabilrsin ( Taha suresi 25-28ayetleri)
(1,237 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
(751 puan) tarafından
Canım çok teşekkür ediyorum bunu muhakkak deneyeceğim . Sayısı var mı  peki
-Reklam-
0 oy
(17,649 puan) tarafından
Mizginnnnnnnnnn daha cok ddağit kuşum oyna koş hayat cok guzell sen cok guzelsinnnnn
(751 puan) tarafından
Çok teşekkür ediyorum canım ♡♡
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Maşallah canim rabbim size bağışlasın imtihan dünyası rabbim kolaylık versin inşallah
(751 puan) tarafından
Allah razı olsun çok teşekkür ediyorum canım ♡♡
0 oy
(15,005 puan) tarafından
Maşallah minnosâ. Çok şükür bugünleri gösteren Allah'a ❤️
(751 puan) tarafından
Çektiği acıları olmasa bebekliğini çok özlüyorum ama bu halleri bana ayrı bir mutluluk veriyor ♡♡
(15,005 puan) tarafından
Çocukların her yaşı ayri güzel oluyor cidden
0 oy
(115 puan) tarafından
Allah bağışlasın prensesi
(751 puan) tarafından
0 oy
(6,163 puan) tarafından
Maşallah sana güzel yüzün hep gülsün inşallah ❤️
(751 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun canım ♡♡
0 oy
(9,500 puan) tarafından

Bol dağıtmalı bol konuşmalı kavgalarınız olsun inşallah kızınla :)

(751 puan) tarafından
Ayy inşallah ya çok teşekkür ediyorum canım ♡♡
0 oy
(7,924 puan) tarafından
Rabbim konuştuğu günleridr göstersin inşallah bian önce 
(751 puan) tarafından
Aminn inşallah canım benim ♡♡
0 oy
(368 puan) tarafından
Yaaa yerim onu saçını sevsinler:) Rabbim bütün güzellikleri evladından görmeyi nasip etsin inşallah oysa ki herkes için normal olan şeylerin bazı insanlar için önemi ne kadar büyük değil mi? Ne kadar şükür etsek yetersiz kalır Allah'a 
(751 puan) tarafından
Mesajını okurken gözlerim doldu nedense . Bazen postları okuyorum bıktım . Devamlı anne anne diyor yaramazlık yapıyor falan öyle üzülüyorum ki anlatamam. Bir kelime etsin diye yerimden yurdumdan oldum 4 yıldır götürmediğim terapistler doktorlar kalmadı .
(368 puan) tarafından
Buda Rabbimin imtihanı işte herkes farklı farklı sınav veriyor şu hayatta Allah'ım daha da iyi etsin evladını çok daha güzel anlarına şahit olursun inşallah canım ❤️
0 oy
(762 puan) tarafından
Allahım sana bağışların inş daha güzel nice yılar görürüz binada çok şükür elhemdullah
(751 puan) tarafından
Aminn çok teşekkür ediyorum canım ♡♡
0 oy
(3,146 puan) tarafından
Yaaaa maşallah nasıl büyümüş bu fıstık çok çabaladın canım çoğumuz biliyoruz buda mükafatı Rabbim daha güzel günlerini göstersin 
(751 puan) tarafından
Aminn inşallah canım çok teşekkür ediyorum ♡♡
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Maşallah maşallah ❤️
(751 puan) tarafından
(7,444 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️
0 oy
(138 puan) tarafından
Yaa maşallah :) hep böyle güler inşallah yüzü bıcır bıcır konuştuğu günleri de göstersin Rabbim 
(751 puan) tarafından
Ayy inşallah canım ya ♡♡
0 oy
(1,119 puan) tarafından
Rabbim bıcır bıcır konuştuğu zamanları da göstersin inşallah canım diğer çocuğun nasıl oldu senin kolunda sargılıydı sen nasılsın 
(751 puan) tarafından
Şükür canım o iyi . Bir ara onun da resmini atıcam  bakın bakalım benziyor mu Mizgine . Kolum için ameliyat oldum 2 hafta hastanede kaldım ama geçti şimdi daha iyiyim canım.
(1,119 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım evlatlarını sağlıkla büyüt inşallah rabbim evlatlarını da seni de daha iyi etsin bizde burda mizginin her gelişimine şahit olalım bıcır bıcır konuştuğu zamanları d heyecanla bekliyorum sen mükemmel bir annesin ve evlatların çok şanslı
0 oy
(1,653 puan) tarafından
KONUŞAMAYAN COCUKLAR KEKEMELER İCİN DUALAR..

"Rabbişrah lî sadrî ve yessir lî emrî, vahlül ukdeten min lisani yefkahu kavli"

Ya Rabbî, genişlet göğsümü, kolaylaştır işimi, çözüver şu dilimin bağını. Ta ki anlasınlar sözümü!” 

(TÂ HÂ, 20/25-28)

Bu ayeti yirmi yedi defa, Fatiha Suresi'ni de yedi defa okuyup hem çocuğun ağzına hem de bir suya üfleyip çocuğa -her suya ihtiyaç duyduğunda- içirin. Buna yirmi yedi gün devam edin.

Birde bir bardak suya

818 YÂ EVVELÜ YÂ AHİRÜ CELLE CELALÜHÜ okuyup üflenir çocuğa içirilir buna 7 veya 21 gün bu usul üzere devam edilir.

Bir yöntem daha var

Konuşmakta Zorluk Çeken Çocukların veya kişinin Üzerine bu Ism-i Şerif 66,99,313 gibi sayılarla Okunup Üflenirse

Allah-u Te'âla'nın izniyle Dilleri Çözülür.

Ya muide må efnâhu izâ berezel halaiku

li da'vetihi min mehâfetih. Ya muidü!"

يا معيد ما اقناة إذابرز الخلايق لدعوته من محافته يامعيد

"Ey Bütün Canlılar Kendisinden Korkarak Daveti (ne icabet) Için (Mahşere) Çıkacaklan Zaman (evvelce) Yok Ettiklerini läde Buyuracak (tekrar diriltecek) Olan Zat! Ey Mu'id!

Rabbim şifalar ihsan etsin

Bunu uygula canım inşallah konuşır en kısa zamanda
(751 puan) tarafından
Canım Allah razı olsun ekran resmi aldım muhakkak yapıcam inşallah şifa Allahtan zaten.  Ama ben inanıyorum kötü bişey olmazsa nöbet gibi falan muhakkak inşallah konuşur bir gün
(1,653 puan) tarafından
İnşallah inşallah :)
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Yaa ben cocukdan sonra buraya çok giremez oldum ama çok sevindim inşallah konuştuğunu duyarsın bnimde 16 buçuk aylık bir oğlum var bnde konustugunu görürüm inşallah ♥️
(751 puan) tarafından
İnşallah canım Rabbim dillerinin bağını çözsün kolaylaştırsın konuşmalarını ♡♡
(1,392 puan) tarafından
Aminn canım ♥️
0 oy
(2,119 puan) tarafından

Yaaa maşallah kocaman olmuş, konuştuğu ve hiç susmadığı günleride görürsün inşallah. Her eski üyelerden post açılsa adınızı geçiriyor merak ediyordum, çok iyi gördüm sizi Rabbım daim etsin <3

(751 puan) tarafından
Ayy çok teşekkür ediyorum canım belki haberin yoktur bir kardeşi oldu yakında onuda atacağım :)
(2,119 puan) tarafından
Aaa bilmiyordum çok sevindim, hayırlı olsun
0 oy
(1,172 puan) tarafından
Maşallah Rabbim size bağışlasın hayırlı evlat eylesin, konuştuğu ve daha nice güzel günlerini görürsünüz inşallah ❤️
(751 puan) tarafından
Ayy inşallah çok teşekkür ediyorum iyi dileklerin için canım ♡♡
0 oy
(122 puan) tarafından
Maşallah Suphanallah Rabbim hep güzel günlerini göstersin yavrularımızın
(751 puan) tarafından
Amin inşallah canım çok teşekkür ediyorum:)
0 oy
(5,228 puan) tarafından
Maşallah Allah konuştuğu hiç susmadığı günleride göstersin inşallah❤❤☺
(751 puan) tarafından
Ayy Aminn inşallah bu susmuyor diye de Post açarım :)♡♡

İlgili sorular

+2 oy
24 cevap 858 göst.
+2 oy
35 cevap 1,180 göst.
0 oy
14 cevap 671 göst.