0 oy
762 göst.
Aile kategorisinde (203 puan) tarafından
Kızlar selamın aleyküm

Ben 7 buçuk ay önce evladımı kaybettim daha 4 günlüktü küvezde vefat ettmişti 1 kez görme şansım oldu sadece sezeryanlı halimle girip görmüştüm dokunamamıstım bile 2 yaşında bir oğlum daha var Allah'a şükür dün gece e nabız da dolaşıyordum vefat eden oğlumun rötgen fotoğraflarını gördüm okdr çok ağladım ki bu gün de mezarına gidicem birazdan dua edicem ama herkes bana çok ağlıyorsun daha büyütmemiştin bile gibi gibi laflar ediyor bu benim daha çok zoruma gidiyor yaşım 19 belki daha çok genç anneyim belki daha çok şeyler yaşayıp göreceğim ama bu yaşta evlat acısı bence kolay değil ve daha yeni olan birşey sizce çokmu abartıyorum bilmiyorum kafayı yicem geceleri kafamın içi konuşmaya başladı uykular ztn haram oldu tüm vakitimi yanımda olan evladımla geçiriyorum onunla oyunlar oynuyorum beraber eğleniyoruz eşim ztn herşeyimle destekçi oda ağlıyor bazen hani demek istediğim ne yapabilirim nasıl geçiyor bu zamanlar :(

19 Cevaplar

0 oy
(7,457 puan) tarafından
öyle diyenler akıl yok tm büyütmedin ama onu karnında büyütün başın sağolsun canım
(203 puan) tarafından
Sağolasın. Aynen öyle kendi elimizle toprağa koyduk minicik bedeni aklıma geldikçe kendimi tutamıyorum herkeste işte bilmiyorum bu şekilde laflar ediyor:(
(7,457 puan) tarafından
annem ilk bebeğini kaybetmiş erken doğumdan hala daha unutmadı evlat nasıl unutur ben ve karşım tm varız ama ilk cocuk aklından cıkmazdır
-Reklam-
0 oy
(15,747 puan) tarafından

Ah kuzum daha çok küçüksün :( bu yaşta evlat acısı çok zor rabbim sabır versin büyütmeye gerek yok anne karnında dokuz ay büyüyor zatn bu bile yetiyor. Cennette kavuşursunuz insaAllah 

(203 puan) tarafından
Allah razı olsun hayatım da çok zorluklar çektim hep şükür ettim hala da ediyorum herşey Allah'tan gelir canı verende oo canı alanda odur sadece özlüyorum bı anne olarak inşallah kavuşuruz
0 oy
(2,424 puan) tarafından
Hay.vanların aklı var fikri yok derler ya onlar bile evlat acısını dibine kadar yaşarken göz yaşı dökerken  insanlara böyle sözler söyleyenlerin gram aklı yok basın sağolsun yasin cidden çok gencmis ömründe silinmeyen tek acı olarak kalacak yaşın kaç olursa olsun unutamazsn üzülme diyemem ama onun için döktüğün her yaş ettiğin her isyan mezarında onu rahatsız ediyor bil melek olmuş Rabbim onu yanına almış hiç günahsız tesellin hep bu olsun ❤️
(203 puan) tarafından
Çok haklısın. Allah razı olsun evet ağlıyorum ama asla isyan etmiyorum çok şükür diyorum sadece minicik bedeni aklıma geliyor yüzü gözümün önüne geliyor sürekli rabbim birdaha yaşatmasın inşallah hiç bir anneye böyle Bir acı vermesin gazzeyi düşünüyorum okdr insan sevdiklerini kaybetti onlar nasıl dayanıyorlar rabbim bir şekilde güç sabır veriyor :(
0 oy
(1,385 puan) tarafından
Ben kaybedeli 4 yıl olacak emin ol geçmiyor hala oturup ağlıyorum benim hiç yaşamadı  kalbi durmuştu karnımda çok çok zor bana doğumdan çıktıktan sonra neye ağlıyorsun daha küçüksün nisana olur falan demişlerdi o kadar zor bir durum ki ageçmeyecek ama o acıya alıçacaksın acıyla yaşamaya alışacaksın sen gönlünü ferah tut meleklerimiz bizi bekliyor orda onu düşün 
(203 puan) tarafından
Seninde başın sağolsun ya içinde bir parçanın olması bile yetiyor bence çok çok zor ben kendimi diğer oğlumla avutuyorum ona belli etmemeye çalıyorum üzülmesin hissetmesin diye gece olunca sürekli sabah ezanina kadar ağlıyorum ezan vakti dua ediyorum rüyamda görürüm belki diye uyutmaya gidiyorum 7 aydır bu şekilde geçiyor benimde rabbim bizleri de cennetine almayı nasip etsin inşallah orda kavuşuruz
(1,385 puan) tarafından
O kadar çok dua ettim ki bi kere rüyama gelsin diye kucağıma alamadım öpüp koklayamadım kızımı izin vermediler köpek gibi pişmanım dikişlerin patlaması umrumda olmasaydı kimseyi dinlemeseydim bi kere öpüp kokusunu içime çekseydim birkaç kez mezarını gördüm rüyamda evin salonunda bi fotoğrafı vardı oda silindi gözümün önünden hiç gitmiyor süt gibi bir kızdı dudaklar yanaklar pespembe çok güzeldi
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Dışardan konuşmak kolay illa büyütmekse olay karnında büyüttün hareketlerini hissettin kalp atışlarını duydun bu da büyütmek ki
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Cennet kuşu oldu onlar öğle düşün benim karnimda oldu birde düşük yaptım iki bebemide unutamıyorum kaldı ki başka çocuklarında var sadece ardından beben olsun bı daha o hafifletir sadece ön sene yi gevti biride üç sene oldu cinsiyetleri o bile bilmiyorum ama bazen rüyama girerler o derece herkes halt etmis
0 oy
tarafından

Geçmiyor cnm geçmiyor asla geçmiyor sadece alışıyorsun yanındaki ne bağlanıyor sun ve sana herkes de.li damgası yapıştırıyor sonra dönüp diyorlar ki yalandan ağlıyor kendini acindirmaya çalışıyor diyorlar daha neler neler 

0 oy
(3,138 puan) tarafından
Ah bitanemm cânım benim seni bastırır bastırır göğsüme saçlarını öperdim üzülme insaAllâh san bir yazi atayım onu oku sabrûn cemil sabrûn cemil. 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Bacım sana onu diyenleri Allah ıslah etsin. O benim bildiğim geçmiyor. Hani zamanla alışıyorsun. Allah sizlere sağlıklı uzun ömür versin. 
0 oy
tarafından

Herkes çok bilmiş çok biliyor herkesin kendi canı kendi evladı bi de böyle sacma sapan konusmalari yokmu beni öldürüyor 

Bende doğum yaparken bebegin kalp atışı zayıfladı da korkudan stresten bebe geri kaçtı kanaldan ona rağmen o stresi o korkuyu yaşadım Rab'bim sana güç kuvvet versin inşallah canım Rab'bim yardımcın olsun 
0 oy
(104 puan) tarafından
Canım benim İnan çok zor seni anlıyorum bende 3 çocuğumu baybettim hemde tam gününde tam 9 aylık oluyorlardı sezeryanla doğurdum onları birgün bile yasayamiyorlardi bende çok ağlardım gene çok agliyip uykuya daldigim birgün vefat eden oğlum geldi rüyama rüyamda mezarlığa gidiyordum mezarlığın içinde küçük bir mezar görüyordum bu benim melegim in mezarı diyip mezarına kapanıp ağladım küçük bı el başımı okşadı kafamı kaldirdigimda küçük bı oğlan çocuğu eliyle gözyaşımi sildi elimi tuttu ve mezarlığın dışına doğru benle yürüdü sonra elimi bırakıp kayboldu o günden sonra aglamamaya karar verdim çünkü biliyorum ki onlarla elbet birgün kavusucam sende sakın canını sıkma verende Allah allanda bı imtihan gibi düşün sabır ve sabrın sonu selamet tır unutma hiçbirimiz bu dünyada kalıcı diyiliz meleğin cennette sana şefaat etmek için bekliyor Allah çocuklarına uzun ömür versin
(104 puan) tarafından
Sabır çünkü biliyorum ki onları tekrar gorucem rabimme emanetler
Rabbim seninde yüreğine ferahlık versin
(203 puan) tarafından
Şuan size ağlayarak yazıyorum gerçekten çok zor yaşadığınız şey evet benim tutunacak bir dalım var ama sizin 3 kez olması çok çok zor inanın ne dicegimi bilemiyorum rabbim bizi de cennetine almayı nasip etsin inşallah evlatlarımıza kavuşuruz:((
(104 puan) tarafından
Amiin çok sağolun ama şükürler olsun üçünden sonra Rabbim benimde yüzümü güldürdü iki tane meleğim var şimdi hemde ikizler:))))
(203 puan) tarafından
Rabbim onları size bagışlasın inşallah
(104 puan) tarafından
Amiiiiin
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Bende ölü doğum yaptm

21 Eylül de, evlat acısı baskaymis 

İsyana mi giriyor bilmiyorum ama hep neden diyorum daha küçüktü neden niye 

Aklımı kaybetme noktasına geldim 

İki evladım var Şükür onlar için ayaktaym 

Yoksa kaldramzdm , her başımı yastığa koydğmda bebeğim aklıma geliyor , bı an olsn aklmdn cikmiyo

Yüreğim yanıyor, bazen nefes alamck gibi oluyorum 

Vakti zamanında doğsaydi , şimdi yanmdaydi 

Minicik bedeni buz gibi toprağn altnda 

Rabbim verdi , Rabbim aldı

Rabbim bol sabır versin inşallah amin 
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Allah sabır versin içine atarsan daha kötü olur insanlar sana destek olacağına onları  kafana takma 
0 oy
(335 puan) tarafından
Çok zor bi durum bende senin gibi 19 yaşındayım benim oğlumda doğunca küveze girmişti erken doğum olmuştu bende ağladım orda ıyı bile olsa anne yüreği dayanmıyo ve banada eşimin babaannesı öyle dedı daha bebegi büyütmedın doğru dürüst görmedın hiç emzirmedın bu ağlama ne demiştı bide kayınbabam çok hastaydı eşimin babaannesı ağlarken benım için buyutmedıgı bebegı için ağlıyo benım dağ gibi oğlum ölüyo diye ağlamıştı şükür şimdi kayınbabamda ıyı oğlumda iyi Allah sanada sabır versın çok zor bı ımtıhan
0 oy
tarafından
İlk defa bir post'a bu kadar sinirlendim! Öncelikle başın sağolsun canım Rabb'im sana sabır versin. Sana öyle diyenlerin ya hiç evlat acısı yaşamamış yada hiç evlat sevgisi o duyguyu tatmamış insanlar ancak ana onu söyleyebilirler, sen zaten 9 ay onu karnında taşımışsın iyisiyle kötüsüyle ona kavuşmanın onunla güzel gelecek planların hayalini kurmuşsun bu bile yeterli o acıyı yaşamak için. Benim de 2.ci doğumum sıkıntılı geçti diye bebeğimi solunum yetmezliğin'den 1 hafta küveze aldılar hemen sadece 5 dk görebildim hastanede yer kalmadığı için başka hastaneye sevk ettiler hatta. Eşimle birlikte götürdüler eşim geri hastaneye yanıma geldiğin de elini boş girince o kadar kötü ağladım ki kendimi o an unuttum aklım kalbim hep ondaydı inanmıyordum o 1 hafta nasıl bitecek gece bile ağlayarak uyanıyordum. Olur mu evlat acısı hiç birşeye benzemez hiçte geçmez alışıyor insan, hiç öyle birşey yaşamadım Rabb'im hiç kimseye göstermesin insan aklını kaybeder. Çocuklarımız yüksekten düştüğünde yada bir sorunu olduğunda öyle çok telaşlanırız, korkarız onlar acı çekiyor diye birde hiç geçmeyecek acıyı bu kadar hafife almaları çok saçma geldi bana.
0 oy
(197 puan) tarafından
Basın sağ olsun canım Allah‘ın verdiği dertte vardır bir hayır Allah sana sabır versin Allah bir daha başka evlat acısı vermesin evlat acısı kadar kötü bir şey yokmuş ben tabii ki de yaşamadım böyle bir şey ama benim oğlum sekiz aylık deliler gibi seviyorum oğlumu onsuz 1 dakika bile duramam bazen benim de aklıma geliyor evladım ölürse ne yaparım ben diye Allah büyük konuşmiyim Allah başıma vermesin tabii ki ama ben yaşayamazdım ya yani o psikolojiyle yaşamak çok zor olurdu hayat çok zor çok acımasız geçim sıkıntısı falan hadi neyse de Allah sevdiklerini alınca insandan o zaman yaşamanın bir anlamı kalmıyor
0 oy
(156 puan) tarafından
19 aylık oğlumu kaybettim

insan hiçbir şeyi unutmuyor zaman dediğimiz şey alıştırıyo 3 yıl olucak yada oldu saymıyorum artık unutmak için her şeyi yaptım ve bir gün ismini duydum çok tanıdık geliyor dedim kendi kendime ama oğluma ait olduğunu unutmuştum kendimi kaybetmiştim aslında vazgeçtim unutmaktan kalbimde yaşatıyorum 

geçicek cnm zaman alıştırıcak seni kimseye kulak verme oğlunla ilgilen 
0 oy
(2,925 puan) tarafından

Evlat acisi sönmeyen bir ateş düştüğü yeri yakıyor malesef 

Zamanla hafifler ama hiç sönmez bende 2 tane kaybettim erken doğumda ilki artık 5 yıl oldu ikincisi 4 ama bana sorsan dün gibi 

Bide daha çok küçüksün artık bebek için bence kendine zaman tanı 
0 oy
(253 puan) tarafından
Bende karnimda 2 aylik kaybettim kimi dedi gormedin bilmiyosun ama ben kocaman bi bosluktaydim en sinir oldugum sey evlat kaybetmeyen bilmiyor kucugu buyugu yok anne icin hepsi ayni siz o diyenleri hic takmayin kolay unutulmuyor o sizi ahirette bekliyor olacak bu dunyada nasibi yokmus melek oldu guzel seyler dusunun imtihan hersey bu dunyada 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 116 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nursenaberkan (203 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 19 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nursenaberkan (203 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 858 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Mertin annesi (616 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 297 göst.