0 oy
1,294 göst.
Diğer kategorisinde (643 puan) tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi
Eşim vefat ettiği gibi mal davasına düştüler. Krediyle aldığımız bir ev. 8 sene hala kredisi devam ediyor. Birde 10 bin dolar borç ile taksi almıştık. Borcu hala duruyor. Ailesi zerre destek vermedi. Ben evimi ve arabamı istiyorum dediğimde kıyamet koptu. Kaynanam oğumun malını mı yiyeceksin demeye başladı. Oğluma kaynım vahşi terbiyesiz bir çocuk yetiştirmiş dedi. Eşim trafik kazası geçirdi işteyken. Ona rağmen bana eşimi öldürdüğümü katil olduğumu söylediler. Oğlumu elimden almakla. Yarın öbür gün koca bulursun demekle tehdit ettiler. Daha nicesi. Şimdi oğlanı bize göstermiyor diyerek herkesi devreye sokuyolar. Eşimin kardeşim dediği biri bugün beni arıyor. Mecbursun göstereceksin kardeşimin kemikleri sızlıyor. Çok büyük günah işliyorsun gibi Binlerce hakaret edip kapattı. Doğru yolda mıyım kızlar? Eşim vefat etmeden önce oğlumu sevmezdiler evlerine almazlardı zate. Ne yapayım bilmiyorum. Acım bir yana yaşadıklarım bir yana

23 Cevaplar

0 oy
(422 puan) tarafından
Başınız sagolsjn hakkınızı sonuna kadar alın. Göstermeyinde çocuğunuzu. Bu kadar hakaret ettikten sonra eskiden iyi olsalar ne ? Umarım bir an önce toparlanirsiniz. 
(643 puan) tarafından
Çok zor çok.
(5,161 puan) tarafından
basini sagilsun pardon da o aynana oglunun malinda sen ve cocugunuz olmasa hak idda eder. annesinden once kanun karisi ve cocuguna makinin tum kurusuna kadar veirir. kaynananya neymis oglunun malindan. oglunun mali degil oglun ile benim malim deseydin keske. onlara bir zirnik bile dusmez ortak degilseler resmiyette mala mulke. kaldiki evlenebilirsinde kime ne.  tamam torunlari gormek haklari. ama sana biyle kisitlayip hemde hakkina gireceklerse gosterme tabiki. o ev yada o borcla taksi alinirken belki sen sogukda durdun digalgaz odememek icin. belki kuru ekmek yedin mutfak masrafi yaomamak icin. yaz kis evin icinde oturdun belki gezmedin tozmadin ogluna istedigi meyveyi belki bir adet alabildin. belki ayda bir kez et girdi vcgun kursagina. millet keyf yaparken sen ve cocugu. kisitladi kendini. kime eymis
-Reklam-
0 oy
(864 puan) tarafından
Nasıl insanlar varya bence haklısın tabiki malını da asla verme terbiyesiz ne demek sadece oğlunun malıymış
(643 puan) tarafından
Yetim bir çocuğa hemde. Birde o durumdayken dilleri vardıya onu demeye. Hiç görsün istemiyorum
(864 puan) tarafından
Gösterme bencede
0 oy
(9,439 puan) tarafından
öncelikle kimse çocuğunu ve malını senden alamaz. ha taciz ederler o ayrı ama alamaz. yasal olarak eşinin mirasçısı sen ve çocuğun. çocuğunun hakkını kimsenin yemesine izin verme.

ha sana bu şekilde davrananlara da çocuğunu göstermek zorunda mısın? bence değil. 

sana tavsiyem bunları hep yaz, günlük gibi tut. ileride çocuğun büyüdüğünde kendi görüşmek ister belki ve o zaman onu doldurabilirler. sen de günü gününe yazmış olduklarını gösterirsin
(643 puan) tarafından
Aklımda yazmaya çalışırım artık. Umarım görüşmek istemez
(9,439 puan) tarafından
ileride ne olacağı belli olmaz, merak edebilir babasının ailesini ve bu düşünce yapısındakiler de ileride muhakkak doldurur çocuğu. annen bize göstermedi diye ama kendi yedikleri haltları anlatmazlar. bu yüzden hep yaz. söz uçar yazı kalır misali.
(643 puan) tarafından
Çok mantıklı çok haklısın
0 oy
(2,113 puan) tarafından

Allah sabır versin yaşadıklarına çok üzüldüm ama ben o kadar katı olamayacağım karşı tarafta evladını kaybetmiş belki torunları oğullarının yerini tutar arada birde olsa göster bence Allah a havale et Allah sorsun senin hesabını 

(643 puan) tarafından
Bilmiyorum canım yaa. Günaha girmeyeyim yeter. Çok iftira attılar 2 aydır. Vicdanımla oynuyolar şimdi
0 oy
(2,603 puan) tarafından
Başınız sagolsun. Size destek olmaları gerekirken böyle yapmaları çok kötü. Gösterme, görme gibi bir hakları da yok. Uzaklaştırma kararı aldırsana en azından evine felan gelmezler. 
(643 puan) tarafından
Evimin etrafında bile dolanmasınlar dedim. Eşimin hatırası var. Evimde oturup çocuğuma bakmak istiyorum. Uzak dursunlar. Yoksa buralardan da çeker giderim dedim
(2,603 puan) tarafından
Çekip gitmekle haklısın ileride oğluna neler derler kimbilir. Kendileri resmen mal mûlk sevdalısı.
0 oy
(3,138 puan) tarafından
Kredi eşinin üstüne miydi o zaman banka borcu siliyor diye biliyorum
(643 puan) tarafından
O silinecek zaten. Demek istediğim. Hep kendi çabamızla yaptık
(3,138 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin canım rabbim sana güç versin sana böyle yapıyolarsa sonra köpek gibi pişman olsunlar ailen de kimse var mı sana sahip çıksalar belli ki hırslarından yapıyolar
(643 puan) tarafından
Ailem arkamda zaten. Onlara hiç bırakmadılar. Kendi şehirlerine götürdüler. Yeni geldim. Şimdi de rahat durmuyolar
0 oy
(5,078 puan) tarafından
Sana birşey diyimmi bu kadar mal miras peşinde olan insanlar sırf senin oğlun varis diye cocuguna Zarar verebilirler,o yüzden uzak tut çocuğunu onlardan uyanık ol
(643 puan) tarafından
Aynen düşündüğüm şeyde tamda bu. Biliyorum az çok tanıyorum. Olmasaydı eminim yüzüne bile bakmazlar
(260 puan) tarafından
Cok mantikli bi yorum bemcede guvenme hic bi zaman
0 oy
(364 puan) tarafından
Rabbim sabır versin. Oğlunuzu sevdikleri için değil mal varlığı için seviyormuş gibiler sanki. Çünkü sizi ne kadar dışlasalarda oğlunuz eşinizin mirasçısı
(643 puan) tarafından
Aynen hemde yarısından fazlası oğlumun. İşte bunu anlatamıyorum
(364 puan) tarafından
Dişli bir avukat tutun. Akbaba gibi sizin tepenizden insinler. O seni arayıp hakaret edenleri dahi dava edin. Hiçbir şey olmasa bile mideleri bulansın
0 oy
(1,868 puan) tarafından
Ben olsam asla göstermem. Torununu seven annesine de ona göre davrancaktı . O mal senden önce çocuğunun güvencesi 
(643 puan) tarafından
Aynen öyle. Yarın eğitimi var geleceği var. Benim kadar kimse de evladımı düşünemez
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Ne kadar aciz insanlar canlarını kaybetmişler batsın mal mülk. Biri oğlunu diğeri kardeşini kaybetmiş ne yapayım ben onca malı demek yerine sana ve torunlarına sahip çıkmak yerine siz oglunun emanetisiniz demek yerine .çok yazık böyle insanlara söylenecek birşey bulamıyorum evet deseydin oğlunun kardeşinin kemikleri sızlıyor şuan Sizin yaptıklarınızı gördükçe 
(643 puan) tarafından
Ne güzel yazmışssın. Sabahtan ağlıyorum söyledikleri yüzünden. Ne yaşadığımı bi bilseler
(1,275 puan) tarafından
Rabbim sabır versin sana canım çok üzüldüm böyle insanlar keşke hiç olmasaydı. Senin acın sana yetiyor Ken birde bunların yaptıkları anlıyorum demek isterdim ama anlayamam yaşayan bilir sen yaşıyorsun  Allah yardımcın olsun rabbim seni evladına evladınıda sana bağışlasın ❤️
(643 puan) tarafından
Aminnn. Rabbim daha büyük imtihanlar vermesin. Evladımla imtihan etmesin
0 oy
(7,148 puan) tarafından
Düzgün olsunlarda göster yani suç sen değil ki insan olsunlar önce. Bunca laftan sonra nasıl görmek istiyorlar. Malları ne yaptın vermedin inşallah onlara. Ve canım iş kazası sonuçta tazminat alman gerekmiyor mu ? Bir avukatla görüştün mü 
(643 puan) tarafından
Tazminatta alıcam. Onuda hemen oğlanın adına geçiririz her şey onun hesabına altın olarak atarız. Çocuğu özel okulda okutacaksın. Bireysel emeklilik yapacaksın çocuğa. Özel sağlık sigortası yapacaksın devlet hastanesi yüzü göremeyeck bu çocuk. Arabayı da satacaz borçlara verirsin. Eşin hayrı hasenatı sen yapacaksın. Gibi birçok madde sıraladılar bana. Acım taze olduğu için. O gün susmuştum. Avukatta tuttular bu arada vekalet istediler. Ben orda artık konuşmaya başladım. Tek kurduğum cümle ise. Evimi arabamı istiyorum. Zaten sonrası hakaretler sözler bitmedi
(7,148 puan) tarafından
Benim eşimin işyerinde bir kadın arkadaşı var eşi vefat etmiş eşinin ailesi de seninkiler gibi cirkeflik yapmış. Kadın eşinin acısından mal mülk ne varsa vermiş gözü görmemiş hala daha ölen kocasının borçlarını ödüyormus. Kadın şimdi çok pismanmis. Sen böyle bir hata sakın yapma güzelim.  Herşey senin ve çocuğunun hakkı. Allah onları bildiği gibi yapsın. Hayat arkadaşını kaybetmek kolay mı sabırlar diliyorum sana.
(643 puan) tarafından
Kendimi değil ama evladımı düşünüyorum. Yalnız değilim 1 oğlum ve onun geleceği var. O yüzden elimden geldiğince dik durup oğlumun hakkını savunmak istiyorum
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Şu an gösterirsen tüm söylediklerinde haklı olduklarını düşünürler ben olsam göstermem
(643 puan) tarafından
Bende istemiyorum
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Başın sağolsun hakkını sakın bırakma bir Kr verme zaten senin ve oğlunun hakkı gostermemekte haklısın dava açsınlar uğraşsınlar ama sana ettikleri hakaretlere bu sözlere hep şahidin olsun
(643 puan) tarafından
Dava açsalar bişey elde edebilirler mi acaba? Oğlumu göstermek istemiyorum. Evladımı alamazlar dimi
(7,148 puan) tarafından
Yüz kızartıcı bir suç ve çocuğa şiddet yoksa sülalesi gelse vermezler çocuğunu rahat ol.
(643 puan) tarafından
Hamdolsun öyle bir anne değilim. Oğlum bir yana dünya bir yana
(2,092 puan) tarafından
Alamazlar anne sağ ve bakabiliyorken iyi davraniyorken kimse alamaz sadece görüş günü isteyebilirler
0 oy
(15,199 puan) tarafından
Ben göstermezdim eşim eğer benim çocuğu göstermediğimi bilip kemikleri sızlıyorsa anasının babasının oğlu üstündeki çatıya göz diktiklerini görüpte sızlıyordur çocuğumun hayatında olup aramıza nifak sokmalarına müsade etmem 
(643 puan) tarafından
Bende onu istemiyorum işte. Yarın oğlum onlara gider. Doldururlar. Elimde sadece 1 evladım var
0 oy
tarafından
Allah hidayet eylesin cidden basın sağolsun canım benim 
(643 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun canım
0 oy
(450 puan) tarafından
Berbat insanlar hayırsızlar. Babasını ve torununu sevselerdi eğer sana oğluna hiç öyle muamele ederler mi yetim hakkı yerler miydi. Uzak tutu  hayırsız insan başta neyse sonunda da o dur değişmezler. Allah yardımcın olsun geçen günkü postunda okumuştum çok üzülmüştüm.
(643 puan) tarafından
Değişmezler zaten. Uzak dursunlar yeter
0 oy
(338 puan) tarafından
Rabbim sabr versin canm sana başın sagolsun, ne demek oğlumun malı seninde oluyor onlar sonuna kadar arkasında dur gösterme öyle insanlara çocuğunu da.
0 oy
(2,546 puan) tarafından
Canim öncelikle basın sağolsun.acini uzuntunu anlayabiliyorum lakin eşini içinde kalbinde yaşat.hatiralara gelince senin ve oğlunun ruh sağlığından önemli değil.cik o evden sen muhatap dahi olma uzaklaştırma al gerekiyorsa kimliğini dahi degistir avukat devreye sok o gorussun sen asla mahkemeye bile gitme.boyle hikayelerin sonu iyi değil lütfen kendini ve çocuğunu düşün o evi terket
(643 puan) tarafından
Evden çıkamıyorum. Kiram kiramı karışıyor. Maaşım çok düşük. Şu an çalışma imkanımda yok. Bir süre idare etmeye çalışmam gerekiyor
0 oy
(2,574 puan) tarafından
Ne biçim insanmış eşinin ailesi oğulları ölmüş paranın derdine mi düşmüşler hukuken herşey senin hakkın ver mahkemeye tutuşsunlar çocuğu da göstermek zorunda değilsin 
(643 puan) tarafından
Tutuşmuşlar zaten. Ama eminim ki maddiyat olmasaydı yüzümüze bakmazlardı
0 oy
(141 puan) tarafından
Gösterme hakkınıda al dava açıp sana dedikleri içinde şikayet et agzı olan konuşamasın
(643 puan) tarafından
Hakkımı almak için savaşıyorum zaten. Evladımın hakkı hepsi

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 128 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nursenaberkan (206 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 24 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nursenaberkan (206 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 377 göst.
3 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu