+1 oy
328 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (1,215 puan) tarafından

Kizlar bnm eşim üniversitede akademisyen bende dershanede haftada iki gun çalışan atanamayan bi öğretmenim. Eşimin izinden gitmeye karar verdim baktim atanamiyorum :) yuksek lisans yapmak icin alese girdim 66 aldim bu sene yuksek lisansa baslicam inşallah. Benm gibi tez yazacak veya yazan anneler var mi merk ettim ? :)

14 Cevaplar

+1 oy
(1,839 puan) tarafından
Ben de 76 almıştım her şey hazırdı istediğim hoca da kabul etti beni gel benimle yap yüksek lisansını diye. Tam mülakata girdim çıktım bir takım siyasiye dönük olaylar yüzünden dekan kabul etmedi yıkıldım. Tam iki hafta ağladım toparlanamadım. Hala içimde bi yaradır :) inşallah sen en güzelini yaparsın ❤️
(1,215 puan) tarafından
Canım benm guzel yorumun icin teşekkür ederim. Hakkını yemişler senin adina üzüldüm. Tekrar dene hayalini tamamla bence. İnşallah belki bu sefer ki olur. ❤️❤️
(1,839 puan) tarafından
Zannetmiyorum canım ama olsun hayırlısı tabii teşekkür ederim ❤️
-Reklam-
0 oy
(2,674 puan) tarafından
Son bir senem kaldı bitirirswm tezsiz yüksek lisans yapmayı düşünüyorum 
(1,215 puan) tarafından
Ya ne guzel hangi bolum?
(2,674 puan) tarafından
İngiliz Dili ve edebiyatı:) seninki sosyal bilgiler mıydı tarih mıydı öyle bir şeydi sanki hatırlıyorum az cok
(1,215 puan) tarafından
Evet aşkım sosyal bilgiler hocasiyim tarihten ylisans düşünüyorum eşimde tarihci :)
(2,674 puan) tarafından
Güzelmiş valla alesten 66 da gayet iyi bence darısı başımıza
(1,215 puan) tarafından
Hic calisamadim ki kuzum calissam daha iyi alirdim ya :)
0 oy
(1,187 puan) tarafından
Bende düşünüyorum önümüzdeki sene . Bende öğretmenim . Hangi alanda yapıyorsunuz 
(1,215 puan) tarafından
Tarihciyim kuzum ben ortacag istiyorum eşim Osmanlı müessese ve kurumlar tarihi hocasi
(1,187 puan) tarafından
Umarım çok başarılı olursunuz , tebrik ederim ❤️
(1,215 puan) tarafından
Teşekkür ederim bende seneye donem basi düşünüyorum.
(1,187 puan) tarafından
O zaman aynı zamanda başlarız gibi duruyor ☺️
0 oy
(3,608 puan) tarafından
Çok sene önce yaptım :) yap yap hatta kendini sevdirirsen kadroya bile geçiş yaparsın gerçi eşinden biliyorsundur bu durumları :)
(1,215 puan) tarafından
Yaa ne alanda yaptin ? :) kadroya girmek icin yds lazim biliyosun dimi benm ingilizce A2 seviyesinde malesef :D onun icin dil okuluna gitmem lazim
(3,608 puan) tarafından
Psikiyatri alanında yaptım ben :) torpil olunca hoca sevince yds sınavına bile bakmıyorlar. Ah ah neler gördüm ben ben neler. Saat 15.30 kadro açılıp 16 da kapatıldı tek kişiyi aldılar çünkü sadece o kişi uyuyordu istedikleri özelliklere. :)
(1,215 puan) tarafından
Yukardan torpilliymis demekki :) kesin rektor aramistir.
0 oy
(4,098 puan) tarafından
Yavrum ben yaptım da çocuk falan yoktu o zaman. Ona rağmen çalışırken yapmak zordu yani. Allah kolaylık versin 
(1,606 puan) tarafından
Hem çalışıyorum, hem çocuk var. Afla döndüm, bitirmeye çalışıyorum. Son 2 bölüm kaldı ama kaplumbaga hızında ilerliyor. Sadece kızım uyurken başına oturabiliyorum, ama kızımı eşime bırakıp çıkıp kütüphanede çalışmam lazım.
0 oy
(77 puan) tarafından
Ben geçen sene uzaktan tezsiz yüksek lisans yaptım. 2 çocuğukla yaptım eşin destegi çok onemli .  Tez yazmadım bitirme ödevi hazırlamıştım. 
0 oy
(2,038 puan) tarafından
Benim kız yapıyor sosyal bilgiler öğretmeni idi tarihten yüksek lisans yapıyor bekar bu yıl üçüncü senesi oda hocası ile yapamadı bilmiyorum sonuç ne olur baya emek istiyor 
(1,215 puan) tarafından
Hangi alanda yapiyor bende tarihten giricem. Evet tez yazmak zor gerçekten.
0 oy
(153 puan) tarafından
Hangi üniversite de yapacaksın bende gelecek dönem düşünüyorum tarihçiyim dil istiyor çoğu okul YDS de çok eksiğim var dil istemeyen okullarda hep şehir dışında 
(1,215 puan) tarafından
Adü de yapicam kuzum orası dil istemiyo yuksek lisansta. Ama doktora da istiyo.
0 oy
(2,737 puan) tarafından

Valla bekarken yaptım, iş hayatı yüzünden biraz savsakladım ama neyse ki bitirdim :) Doktora için niyetim var ama gözüm kesmiyor açıkçası. 

(1,215 puan) tarafından
İnşallah yaparsin doktorayi :)
0 oy
(1,606 puan) tarafından
Matematik öğretmeniyim, alesim 92ydi. 2016da başladım ama düğün senesine falan denk geldi bitiremedim atılmıştır..geçen sene afla geri döndüm, tezden devam ettim. Yeni konu belirledim yazdım da baya. Şu an sadece kavramsal çerçeve ve tartışma bölümü kaldı. Ama çocukla ve çalışırken zor oluyor. Akşam o uyuduktan sonra yazmaya çalışıyorum ama işte çok yavaş ilerliyor. Ben akademisyenlik düşünmüyorum çünkü benim için zor, bizim bölümde de pek kadro yok zaten. Doktora da istesem başka şehre derslere gitmem lazım çocukla çok zor
(1,215 puan) tarafından
Yine iyi yapmissin kuzum darisi bana. Ben kendi sehrimde yapicam.
0 oy
(1,157 puan) tarafından
84 ales puanıyla başlamıştım yüksek lisans a , ders dönemi de güzel geçti ama tez döneminde hamilelik bebek olunca tez döneminde kaldım. 
(1,215 puan) tarafından
Yaa afla geri dönüp devam edersin belki canim
(1,157 puan) tarafından
KPSS çalışıyorum bakalım bu sene
0 oy
(165 puan) tarafından
Merhaba akademisyen olmak için YDS ve yüksek lisans yeterli mi
(1,215 puan) tarafından
Merhaba canım eger kadro bulursan asistan olmaya yetiyor ama ayni zamanda doktoraya da başlamış olman gerek.
(165 puan) tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(1,911 puan) tarafından
Bende tarih mezunuyum. Formasyon var ama öğretmenlik yapmak istemiyorum. Kızım var iki Yaşında kpss çalışayım bu sene gireyim diyorum belki memurluk olur. Ama çocukla zor oluyor ya bi yandanda ev işi falan. Bide çocuğu bırakıp çalışacak kimsemde yok mecbur kreşe veririrm o yüzden biraz daha büyüsün diyorum en azından 4 yaşına gelsin kafam rahat olur 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 142 göst.
14 Nisan 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 105 göst.
25 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 27 göst.
0 oy
3 cevap 95 göst.
4 Şubat 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Canan can (165 puan) tarafından soruldu