0 oy
1,024 göst.
Aile kategorisinde (2,782 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
İlk oğlumun adı kayın babamın adı ikinci oğlum kaynimin adı 3cuyude ortak koyduk şimdi hamiliyim kızım olacak adını masal koyuacam bunun la ilgili busuru post açtım 

Eşimin baba annesi vefat eti alah rahmet eylesin eşimin ailesi annasi bacıları

Kafasına girmişler babaanminizin adını köy masal da neymiş diye bı haftadır kavga ediyoruz .

Bide ismide güzel değil Fadime ana ismi .

Ben hamiliyken bu kadın bana dedkiki doguracaksan erkek doğur diyen kadının adını ne koyucam anlamadım ki .

Eşim bu doğunca sprel takacaz diye anlaştık kavga edince ben aileme gidecem diyince tamam sen koy dedi senin istediğin olsun dedi .

Ama bende sana spreli taktirmyacam dedi giti artık beynim yanid eror yaptı vala artık olmasa gizli twkacam doğumdan sonra o tktirmasa bile.

45 Cevaplar

+3 oy
(1,988 puan) tarafından
Fadime nerede masal nerede yaa
(2,782 puan) tarafından
Aynen öyle canim
(828 puan) tarafından
Fadime Masal mı :))))))))) :))))))) :)))))))))))))
(696 puan) tarafından
Eşimin annesinin adı da Fadime kızımız olursa Fadime koyacam diyip duruyor
(2,782 puan) tarafından
Ay hiç iyi isim değil Fadime bide bizimki ana da var ekli
(828 puan) tarafından
Ne sığ bir düşünce,ne olucak anasının adını koyunca ila bir ananın ismi olacaksa seninki olsun
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Ayy masal mı çok güzel canım bende masal koydum kızımın adini ☺️❤️ 
(2,782 puan) tarafından
Evet canım küçük çocuklarım bile karnımı masla diye seviyirlar
0 oy
(422 puan) tarafından
Kendileri koysalarmış madem babannesini o kadar çok seviyorlar sen ne istiyorsan onu koy bence canm sonuçta 9 ay sen taşıyorsun önceki çocuklarına koymuşsun zaten gerekeni yapmışsın bence:)
(2,782 puan) tarafından
Ay fazlasını yaptım canim ya  onların derdi kocamı öğretip bana salıp huzurumuzu bozmlari kaynanam koymuş kaynanasinin adını ama hiç bı kere kimse o ismiyle hitap etmez kafalarında uyfurmuslar bı isim
0 oy
(1,624 puan) tarafından
Direkt doğumda tüplerini bağlatmayı neden düşünmüyorsun. Kesin çözüm sonuçta. İsim konusunda da kimliği çıkacağında eşini asla yalnız gönderme. Gerekirse biraz geç çıksın kimlik ama sende git derim
(386 puan) tarafından
hastanede bi bölüm var o belgeyle istedigin ismi oraya basvuru yapiyo eve geliyo kimlik
bana hemsire soylemeisti bu kagitla su odaya gidip basvuru yapabilirsin diye
bende kalkmaya üşendim icin gitmedin bide esimle ortak karar daydik
benim kaynna mustafa koyun dedi benim gorumce cok sinirlenmisti ne karisiyon sen diye
bide su var bazi cocuklar ismine cekiyo ya benm ablamda anneannmin ismini koydu annem cok tutumlu ve cok akilliydi ablamin kizida cok tutumlu
(2,782 puan) tarafından
TM canım teşekkür ederim
(748 puan) tarafından
İlk kez duydum anne yada babanın nüfusa gitmeden hemşire aracılığıyla eve kimlik geldiğini
(87 puan) tarafından
Eşin imzası olmadan tüpleri bağlamıyorlar.  Eşin imza atması gerekiyor
(6,952 puan) tarafından
Şehir hastanelerinde varmış bu yöntem. Hastaneden direkt kimlik işi halloluyor
0 oy
(1,119 puan) tarafından
Gıcıklık olsun diye babaanne sevgileri tutmuştur. Hiç anlamıyorum ya ölmüş kadını mı hatırlayıp duracaksınız. Çok kızıyorum ya böyle ısrarlara. Kızlar koysun doğurup çok istiyorlarsa 
(2,782 puan) tarafından
Kızları koymadılar ki ne kaynanasını bile kız kadın ölünce ağladılar. Bile kaynaanam kaynak olunca kocanisinin parası gideceğine söyledi bir gün evine alipta bakmadı kaynanasına şimdimi değerli oldu
0 oy
(8,250 puan) tarafından
Yerden göğe kadar haklısın asla Fadime koyma o karının adını ne demek erkek doğur.
(2,782 puan) tarafından
Vala koymucam dedim bende aileme giderim orda dogurum isminide koyarım dünyadan haberinde olmaz dedim
(8,250 puan) tarafından
Babasının adını koymuşum kardesininkuni koymuş biraksinlarda bare bu istediğin olsun kesinlikle kabul etme ben olsam deli oluyorum yaa.gotümcen dogursun o koysun erkek doğur diyen babaanasinin adini
(1,119 puan) tarafından
Elini verdiğin için kolunu kaptırmak üzeresin sıkı dur
(2,782 puan) tarafından
Yok vala bu benim tek kızımbidahada dogurmuyacam istediğim de koyucam
0 oy
(1,698 puan) tarafından
Hey Allahım ne çok seviyorlar herşeye karışmayı , çok şükür 3 çocuğumun ismide ortak kararımız 
(2,782 puan) tarafından
Aynen öyle canim
0 oy
(1,031 puan) tarafından
büyüklerin isimlerini koymak bnaa okadar saçma geliyor ki benim kaynanam ismimi koyun demedi de seçtiğimiz isimi beğenmemişti eşim de bizim begenmemiz önemli isteyen çocuk yapsın istediği ismi koysun demişti:D 
(2,782 puan) tarafından
Oh ne güzel canim iyi demiş
0 oy
(828 puan) tarafından
Fadime ne Allah aşkına .Hani sizin kararınız olsa ben bile yorum yapmam.Kayinbaba kaynın falan o kadar sacma ki onların ismi olması.Kim Fadime istiyorsa o doğurup koysun kadın birde erkek doğur diyormus hiç koyma bencede yine sinir oldum.Lutfen taviz verme koyma 
(2,782 puan) tarafından
Koymam ya banada öyle diyince dogursan erkek doğur kız doğurma bu karnindakine dedi ozaman cinseyeti bile beli değil bende dedim sen niye kız doğurdun dedim ama yine sana kızın bakıyor oglanlarin bakmıyor
(828 puan) tarafından
Ne kadar acı . Birde bunu bir kadın söylüyor.Erkek olunca ne oluyorsa.Ağzinin payını verdiğiniz çok iyi olmuş
(2,782 puan) tarafından
Kadın öldü giti daha kırkı çıkmadı kocam yüzünden sürekli kavga ediyoruz onun adını getiyiruz
(828 puan) tarafından
Gitti derdi bitmedi..  Allah sabrını versin size... İsim konusunda yani
(2,782 puan) tarafından
Amin ya vala adını bile almak istemiyirum kadın olmuş yani
0 oy
tarafından
Hala aynı fikirde mi bu adam ya görümcen , kaynanan doğursun onlar koysun cahil insanlar 
(2,782 puan) tarafından
Evet bitanem ya vala beynim çıktı ya dogursanlar
tarafından
Sakın koyma diret sülaleyi dizer yoksa ayrıca spiral konusunda eşinin iznine gerek yok
0 oy
(6,717 puan) tarafından
İlk ikisine bile müsade etmezdim öyle söyleyeyim. Onların ailesi değerli de benim ailem değil mi. Niye onlardan isim koyayım. İki taraf
(2,782 puan) tarafından
Ülkelerinde istemedim kaynım adını koymak nedir ya
0 oy
(1,213 puan) tarafından
Spiral icin kocandan niye izin aliyorsun senin bedenin senin kararın
(2,782 puan) tarafından
Kabul etse de etmesede sprel takacam
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Ne saçmalık ya masal ve Fadime arasında dağlar kadar fark var. Kendileri neden koymamışlar sadece huzur bozmak için varlar. Doğuma girmeden önce doktorunla ve hemşirelerle konuş doğum belgesini sana versinler eşine vermesinler. Bazı hastaneler galiba kimlik cikariyormus bunuda öğren hastanen çıkarıyorsa sende çıkart masal ismini koy 
0 oy
(2,908 puan) tarafından
Kaynının adını bile koymuş ne alakaysa. Bütün sülalesi koyulana kadar çocuk istiyor heralde. 
0 oy
(789 puan) tarafından
Kayninin adını koymuşsun kayinbabanin adını koymuşsun bide ölen babannelerinin adını koy diye kavga ediyor eşin öyle mi..valla ya siz çok iyisiniz ya da ben farklı bir insanım.. asla tüm sülalesini yeniden doguruyormus gibi isimlerini koymazdim.. spiral taktirmayacam görürsün falan demesi de sana saygısızlık nesin sen kocanin gozunde damızlık mi..kendinizi bu kadar asagilatmayin..kavga bile etmeyin masal olacak dersin bitti yani..
(2,782 puan) tarafından
Yok ya  kavga etmek zorundayım diyor ben koyarım koyarimda senin de gönlün olsun ben her şekilde koyarım diyor
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Biri şark biri garp. Hayır yani Fadime Masal koyun desek, insan gülmekten ağzındaki Çayı pıskırtır.  Söyle Kocana kendi doğurduğuna Fadime ismini koysun.  
(2,782 puan) tarafından
Dogorsa koayar ZATEN
0 oy
tarafından
Ya Allah aşkına ne kadar geri kafalı bi neslimiz varyaa olmadı yedi sulalesinin ismini koysun ne saçmalık ismin güzelliği cirkinligi önemli değil nedir yani yok babasının adı yok kayninin adı gerçekten iyice sacmalamis kesinlikle koydurma ben olsam şahsen aile ismini koydurmam ki eşimde sevmez ben kızımız olmadan Elif dedim öyle de kaldı sağdan soldan atılan oldu ama eşim tinlamadi bile ne kadar saçma bi zihniyet koydurma kesinlikle
(2,782 puan) tarafından
Onun ailesi sörf ki benim istediğim olmasın diye ogretiyolar sen koayarsin sen istediğini yaparsın diye
0 oy
(789 puan) tarafından
Eşin kac yaşında.. 18 falan mı
(2,782 puan) tarafından
32 ne 18akli daha küçük çocuk aileci birisi boaga burcu daha aileinin sözüne koşar kendini küçük çocuk görüyor daha büyümedi giti
(789 puan) tarafından
Ayy ne kötü valla ben soğurum eşim böyle olsa..
0 oy
(1,154 puan) tarafından

Ay Fadime ne:woot:

Bir de ilk kızın diğerleri koymuşsun onlar sen gıcık ol diye yapıyorlar zaten ilk iki onların ismi

Kocan aran nasıl ikna edemez misin ..

Benim Kaynanam ismi zöhre tutturdu benim ismimi koyun diye eşim ismine Zehra koydu:D

(2,782 puan) tarafından
Allah'ım yarabim ya ay koymam vala ama dedi tamam sabah masal olsun dedi ama 5cide ben koyarım bende sprel takarsam sana dedi
(1,154 puan) tarafından
Eşin isim koy dediyse çok üstüne gitme  
Sende tak sonra sprali olmadı
Kaç aylık hamilesin canım
(2,782 puan) tarafından
8bucuk aylık
0 oy
tarafından
Ayrıca ikide bir çocuk doğuracak değilsin git gizlice taktir sprali söyleme de
(2,782 puan) tarafından
Öyle yaoacam artık alah günah yazarsa yazsin

İlgili sorular