0 oy
335 göst.
Diğer kategorisinde (1,170 puan) tarafından
Sut iciriyor musunuz ben 2 bucuk yasini gecti daha hic icirmedim

25 Cevaplar

+2 oy
(1,567 puan) tarafından
Sütten çok yoğurt daha faydalı genelde yoğurt veririm 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Iciririm ama öyle ha bire değil bazen eşim ister kızıma çay bardağına yarım koyar veririm tabi kızım 2 yudum içer 2 yaşında 
0 oy
(2,806 puan) tarafından
Demir eksikliğimiz çok olduğu için vermiyorum  seviyor ama haftada 1 falan onun yerine yoğurt ayran veriyorum 
0 oy
(6,239 puan) tarafından
Seviyor vlla öyle denk geldikçe veriyorum normalde her akşam kefir içiyordu bu ara kakaolu süte takmış onu içiyor 
(354 puan) tarafından
Benim kuzenimin oğluda kakaolu süte alışmış.iştahtan falan hep kesilmiş. Aman dikkat et
0 oy
(1,214 puan) tarafından
Benmki 21 aylık yeni yeni süt vermeye başladım oda devam sutleri var ya biliyosundur onlardan veriyorum. 
0 oy
(354 puan) tarafından
Ben 1.5 yaşında emzirmeyi bıraktım. Şimdi 2.5 yaşına yaklaştı . Hergün 1 su bardagı içiriyorum .kabızlık demir kan eksikliği gaz sorunu vs olmuyor şükürler olsun . Herhünde yoğurt yediriyorum . Zaten pekte birşey yiyiyır sayılmaz.
0 oy
(4,980 puan) tarafından
Bir yerde sütü süt olarak içmek israftır diye okudum.

Bu yüzden yoğurt kefir peynir yiyebildigince öyle verdim.
0 oy
(2,736 puan) tarafından
Bir yaştan beri veriyorum ama aşırıya kaçmak lazım günde bir bardak yoğurt peynir daha faydalı 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Büyük kızım içer 16 ayından beri şuan 3 yaş akşam yatarken çay bardağı kadar biraz su katarım laktozsuz icer
0 oy
(3,240 puan) tarafından
Tek tük içiyordu alerjik olma olasılığı yüksek diye kestim. Yoğurt ayran peynir daha çok tüketiyor
0 oy
tarafından

Benim oğlum 2 yaşına kadar hiç bir süt ve süt ürünleri ni tüketemedi ve çoklu Besin alerjisi var dı şimdi Dr tavsiyesi ile 1 gün ara vererek yarım biberon veriyorum 

0 oy
(881 puan) tarafından
16aydan sonra  vermeye basladım haftada bır çay bardagı falan ıcıyo
0 oy
(1,141 puan) tarafından
Verme. Kefir ber yogurt ver sütü fermente edilmis sekilde ver kisaca.

Tek basina asla kanitlanmis bir faydasi yok lakin kanitlanmis zararları var. 

Piskiyatrimiz inek sütünü hemen kesiyorsun. Asla vermiyorsun. Cocukları ap tallaştırıyor geriletiyor. Huzursuz bagirsak sendromu yapip cocuk beynini uyusturuyor dedi. Ben her gece yatmadan verirdim bir bardak. Sütü kestigim ay algisi acildi konusmaya odaklanmaya basladı çocuğum. 
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Her gece bir biberon beriuorum canim dört yaşına girecek küçüğü sevmiyor iki yaşından beri veriyorum çok seviyor görünce ağlıyor bende kiyamiyorum
0 oy
(273 puan) tarafından
Bende 1 buçuk yaşındayken icirdim ama benim kızım taze inek sütü içmiyor hazır ambalajlı tukete biliyor
0 oy
(2,411 puan) tarafından
2,5 yasindan sonra bazen verdim ona ragmen kansizlik ve akabinde istahsizlik yapti. Doktorumuz icmemesi fermente sekilde tuketmesi gerektigini soyledi. 6 yasinda olcak hafta 1 belki balli sut seklinde icer. Ben bu yuzden onermiyorum.
0 oy
(166 puan) tarafından
Emzirme bırakınca ona başladık 2 buçuk yaşında gece uyumadan önce içiyor cnm
0 oy
(394 puan) tarafından
22 aylık sadece torku iciyor
0 oy
(1,922 puan) tarafından
27 aylık hiç içmedi. Haftalık yoğurt yapiyorum onu yiyor. 
0 oy
(1,870 puan) tarafından
Benim kızım 1.5 yaşında öğlen ve akşam uyurken biberonla süt içmeyi seviyor

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 93 göst.
23 Ocak 2023 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 265 göst.
10 Aralık 2022 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 252 göst.
4 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 172 göst.
12 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu

379,745 soru

11,368,074 cevap

34,850 kullanıcı

...