0 oy
131 göst.
Diğer kategorisinde (92 puan) tarafından
Kizlar bebeğim 3 haftalık daha ateşi çıktı bi anda eşim de uzakta calisiyo aksama kadar bebegi hastaneye götüremem.  Ateş düşürücü verilir mi 3 haftalık bebege 

13 Cevaplar

+2 oy
(576 puan) tarafından
Kesinlikle o kadar küçük çocuğa doktor kontrolü dışı bir şey verilmez ve özellikle ilk 3 ay ateş olduğu an doktora götürmek gerekir. Ambulansı arayın götürürler sakın ihmal etmeyin 
(576 puan) tarafından
Bakın kafanıza göre vereceğiniz yanlış bir ilaç iç organlarına zarar verebilir. korkutmak için yazmıyorum ama ciddiyeti anlayın diye söyledim
-Reklam-
0 oy
(7,245 puan) tarafından
Çok fazla değilse ateşi bı duş aldır istersen 
(92 puan) tarafından
Ateşi çok soğuk uygulama yaptım biraz düştü gibi ama tekrar çıkıyo burnu da tıkalı emmiyo
(7,245 puan) tarafından
Götürmeye calis canım hastaneye dahada kotulemesin çok küçük
(7,245 puan) tarafından
Oğlumda ateş meme reddi öksürük olmuştu bı götürdük ciğerlerine inmişti ☹️
0 oy
(10,026 puan) tarafından
Hastane ne kadar uzakki bi taksi falan yakinda gotirrcrk kimse yokmu dshs cok kucuk
(92 puan) tarafından
Küçük bi ilçede oturuyorum taksi yok hastanede şehrin dış çıkış tarafinda uzak yani
(15,188 puan) tarafından
Bı komşudan rica et ya da ambulans cagir dostum
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Yenidoğanda ates tehlikeli mutlaka götür doktora 
(1,449 puan) tarafından
Atese kafana göre veremezsin ki atesi kac bu arada menenjit gecirebiliyolar cünkü canm korkutmak istemem ama vakit kaybetme kimsen yok mu oralarda
0 oy
tarafından

Neden sürekli bı bahaneleriniz var yok hastane uzak yok taksi yok 

Ambulansı aramak bu kadar zor olmamalı gerçekten ateşi çok demissin her fikire bı cevabıniz var ama 

0 oy
(1,219 puan) tarafından
Canım otobüs falan yokmu bin git kafana göre de ilaç verme çok küçükmüş daha
0 oy
tarafından
Verilmez diye biliyorum canim calpol veriyor doktor sadece
0 oy
(1,930 puan) tarafından
Ambulans diye birşey var ateş bebekler için tehlikeli ara ambulans gelir götür bebeğini yazık günah ya 
0 oy
(314 puan) tarafından
Doktora götür.benim bebegimde ateslenmisti kaninda enfeksiyon cikti
0 oy
(11,063 puan) tarafından
3 aylık değil bu çocuk 3 haftalık, kafana göre bişi verme. Doktora git hemen 
0 oy
(2,349 puan) tarafından
Bebeğe bu aylarda tek verileck ilaç calpoldur oda kafaya göre verilmez canm sen ateşi var diyorsan doktora götür ne olur ne olmaz çocuğunu tehlikeye atma 
0 oy
tarafından
Bu kadar cahil olmayın ya altı üstü uzak diyorsun sanki hiç yok hangi devirde yaşıyoruz eskiden çocuklar hastaneye goturulmüyor diye hastalıktan öluyordu şimdi herşey var yani birde 3 haftalık çocuk aklıma nasıl ateş düşürücü geliyor benim ki 1 yaşında doktora götürdüm burnu tıkalı olduğu halde açmaktan başka yapabilegmz bişey yok dedi ilaç verme taraftarı değilim dedi

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 113 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Emirhann (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 231 göst.
0 oy
17 cevap 2,681 göst.
31 Mart 2020 Diğer kategorisinde zeyneb34 (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
13 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Hazal bebek (279 puan) tarafından soruldu