0 oy
2,655 göst.
Diğer kategorisinde (191 puan) tarafından

Ateş-i  düşmüyor  şuruplar la kullanan  oldumu  nasıl  kullanıyor  fayda  ettimi

image

17 Cevaplar

+1 oy
(191 puan) tarafından

image

Inanmayan  olur  belki  gece böyleydi 

(3,843 puan) tarafından
Yanlis olcme ihtimali yok mu
(191 puan) tarafından
Anlamadim ki ya değişik  bir olcuyom  yuksek  bi bakıyom  düşmüş
(3,843 puan) tarafından
Bildigime göre bunlar net sonuç vermiyor canım birde kendi ateşini ölç
-Reklam-
0 oy
tarafından
41 ates cok yuksek bantla ugrasma bence fayda etmiyor die bliorum
0 oy
(3,139 puan) tarafından
41 mı mümkünatı yok bence canım.  39 da bile havale geçiriyorlar genelde Allah korusunda da. Sen üstünü çıkar çocuğun ısıttığın havluyu vucunda beklet  sürekli ve hemen hastaneye git bence
(1,635 puan) tarafından
Yani okudum okudum bi daha okudum. Ne ısıtılmış bezi mutlaka yanlış yazmıştır düzelteyim dedim ☺
Yanlış yazmana da sevindim bi yandan. Acaba bu kız bebesi ateşlense bez mi ısıtıp koyuyoki acaba diye bile düşündüm.
Ayyy sabah sabah senin yüzünden beyin fırtınası yaşadım haaa =))((=
(3,139 puan) tarafından
Ahahahhahah yok canım yaa hasta bebeleri daha da mi mahvetcez :) klavye hatasi:)
(1,635 puan) tarafından
Gerçekten sevindim ☺
(191 puan) tarafından
Burda hastane  sistemi  berbat  gelmeyin  diyorlar  gitsek  bile  birşey yapmıyorlar  şurup  ver diyorlar
(1,635 puan) tarafından
Şu virüs varken aşı sonrası ateş için gitme zaten canım. Hastaneler sağlık ocakları acil olmadığı sürece hasta almak istemiyo haklı olarak
0 oy
(8,886 puan) tarafından
41i gorup nasıl bekliyorsunuz? Ben geçen gun 38.5-39 arası oldu kafayı yiyordum
(191 puan) tarafından
Mecbur  kalınca  inşan herşeye  sabrediyor  malesef  gelmeyin  diyorlar  doktorlar
(8,886 puan) tarafından
Cnm gelmeyin ne dmek? Çocuk Allah korusn havale geçirse ne yapacaksınz peki? O zmn fitil fln kullan
0 oy
(984 puan) tarafından
Bir an önce hastaneye git
0 oy
tarafından
Allah korusun havale gecirecek çocuk ne duruyosun hemen hastaneye git
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Bantla falan uğraşma bi kaç bez ıslat koltuk altları kasıklar boynuna dola. Ayak bilekleri ve ayak tabanınada koyabilirsin. Ve hemen hastaneye götür lütfen. Allah korusun havale geçirirse engelli kalabilir 
(1,635 puan) tarafından
3 gün sürmez canım en fazla yarında devam eder o kadar. Şu zamanda çıkmamak en doğrusu zaten. Rabbim korusun hepimizi inşallah
(191 puan) tarafından
Inş canım
(1,635 puan) tarafından
Ateşi ne alemde şimdi. Hala yüksek seyrediyosa götür mutlaka bakarlar. Havale geçirebilir diye Allah korusun
(191 puan) tarafından
Şuan 37 .2 di en son ınş çıkmaz  bekliyorum
(1,635 puan) tarafından
İnşallah çıkmaz
0 oy
tarafından
Hemen hastaneye götür 41 diyorsun ya 
0 oy
(2,585 puan) tarafından
Delirdinmiii sen ben 38 de kafayi yedim deliriyodum hastaneye gitt hemen yarabbim insallah gecmistir 
(191 puan) tarafından
Turkiyede  herşey ayağınızın  altında  canım  burda  öyle  değil mesaj  atıyorlar  hiç bir şekilde  hastaneye  gelmeyin  diye
(2,585 puan) tarafından
Ole seymi olur ya olelim o zmn evde sen bi git bakalim nasil iceri almiyolar 41 derece atesli cocugu yavruya yazik nasil dayaniyo Allahim ben 39 ateste resmen oluyodum benimde oglum su an hasta atesi 37.5 ti 38 oldu titremeye basladi 41 ates normal digil cocuga yazik onun kalbi minnacik nasil dayanir ya
(191 puan) tarafından
Alsa bile  nabız ölçüyor ates ölçüyor  ates düşürücü  ver deyip  gönderiyor  bunu  bende yapıyorum  neden kızımı  riske  atıp  hastaneye  gotureyim  23 bin vaka var çoğu  öluyor iyileşen  çok nadir
(2,585 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun çok zor çok
Kelimelee yetmiyo şu an
0 oy
tarafından
ay saka mi.kiz 41 diyorsun havale gecirecwk.cpcuk.allah korusun nasil.bekliyon sen gotursenw ozele gotur devlet e goturme acil bolumunden giris yap ... 41 ates nasil dayanor huna ah yavrum yaaaa
tarafından
enfeksiyon iltihap miktop bunlar malesefki antibiyoyltik kullanmadan gecmez .. atesi cok.yuksek kalici hasar olusabikir bebeginde .... gozlerinde falan allah korsun esinle bi konus ...
(191 puan) tarafından
Tamam canım sağol
tarafından
cok gecmis olsn canm .. ve bide su var atesi yukselirse surup.falan vermeden gotur hastahaneye surup etki edince haatahaneye gidince ates dusuyor sonr adomtorlar hani atesi yok diyip hicbisey yaomadan yolluyorlar
(191 puan) tarafından
Sağol canım şuan 37 biraz bekleyim  ınş çıkmaz
tarafından
insallah canmmm
0 oy
(2,891 puan) tarafından
41 Ateş Allah korusun havale demek bantla falan niye vakit kaybediyorsun hemen bir soğuğa yakın ılık su yap küvete içine bırak çocuğu 20 dakikadan aşağı çıkarma
(191 puan) tarafından
Duş  aldırdım  ınş onuda  deneyim canım
(2,891 puan) tarafından
Çocukta ateş başka türlü düşmez şurubu verip beklerken 30 dakika 1 saat arası çocuk yine ateşe maruz kalıyor beyin hücreleri ateşli kaldığı sürece ölüyor en garanti yöntem bu atacaksın suya oynayacak içinde
(191 puan) tarafından
Sağol canım ins denerim
0 oy
(7,126 puan) tarafından
Benim bebeğim iki ayına bir hafta varken 37-38 derece ile menenjit oldu bence beklemeyin dusmuyorsa.  Ki ben ateşi görür görmez goturdum hastaneye on gün kaldık .
(191 puan) tarafından
Allah allah  bizim ateş sürekli  çıkıyor  ki dediğin  ateşi  burda  ateşten  saymazlar  bile  menenjit  belirtisi  nasıl  oliyur
(7,126 puan) tarafından
Sizin orası neresi ? Evde 38 idi ıslak bezle gidene kadar 37 oldu hastanede iki saat ölçüm yapıldı kan alındı bir kere 38 diğerleri 37.7 çıkmıştı ciğer filmi çekildi hepsinin sonucu omurilikten sıvı alınmaya karar verildi el kadar bebeğime... Sonra ondan çıkan sonuçta da beynin etrafında enfeksiyon oluştuğu anlaşıldı ki menenjitte bu zaten.
(7,126 puan) tarafından
Benim bebeğim iki ayından küçük diye sıkıntı idi.   Ateş direk beyne ve kalbe etki ediyor dediler o yüzden bir sürü antibiyotik dayadilar . Çok üzüldüm o kadar ilaç yüklendiği için ama şükür sağlığına kavuştu ya ..
(191 puan) tarafından
Of korktum  ya ıngilteredeyim  kızım 4 yasinda  şuan  iyi 37 oldu birşey yoktur  demi
(7,126 puan) tarafından
Düştüyse sorun yapmayın çok geçmiş olsun
0 oy
tarafından

41 derece ateşi var ve evdesinn öyle mii :ermm: 41 derecede beyinde kalıcı hasarlar oluşanileceğini ve havale geçireceğinxen haberin var mı acaba 

(191 puan) tarafından
Gelme  diyorlar  hastaneye  23 bin vaka var 1400 ölü var  hastaneler  dolu  gidince  bile  birşey  yapmıyorlar
0 oy
tarafından

Ilik suda duş aldır doktor dediydi ama götürmen lazim 41 çok yüksek bi ateş evde napıyon anlamıyomki hastaneye git ben olsaydım almazlarsa yıkardım orayı kesin alırlar git sen 

tarafından
Offf düşdümü ateşi yaaa
(191 puan) tarafından
Şuan  37 birden çıkıyor  birden  düşüyor
tarafından
Ilık suya koy çok olursa beklet Kuvette
tarafından
Fitil denedinmi
(191 puan) tarafından
Fitil  olurmuki  4 yaşında  hem izin  vernez  akşama  kadar  ağlar
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Kız bunateş norml değil
0 oy
(3,843 puan) tarafından
41 derece ateş mi olur canım havale gecirir
(191 puan) tarafından
41 di ölçtüm  10 dakika  sonra  39 du makina  hassas  oluyor  anlamadim  dil  altıdan  ölcüyorum çubuk  ateş ölçerle  şimdi 37.2 çıkıyor bi düşüyor bi çıkıyor
(3,843 puan) tarafından
Canım koltuk altı ve ağızdan ölçtüğün zaman %80 oranında doğru çıkıyor ama senin aletim %60 oranında doğru çıkarıyor ınternette okumuştum
(191 puan) tarafından
O zaman  çubuk  ateş  ölçerle  ölçeyim  oda var suan  onla  ölçüyorum
(3,843 puan) tarafından
Aynen canım onunla ölç kaç çıktı bak bakalım
(191 puan) tarafından
En son  37.2 di ins  çıkmaz  daha
0 oy
tarafından
Bence bir yanlışlık var sen kendinikini ölç yada eşine nfpmel başka derece  bul. Çocuk havale geçirmiş olurdu allah korusun vu kadarına dayanamaz yani.. hastaneye götüremiyorsun. Sirkeyle sil onu soğuk soğuk elinle ellediginde nasıl çok sıcak mı okadar da mı anlamıyorsun. Ay
(191 puan) tarafından
Vücut  normdl  gibj  en fazka  38 gibi  ellediginde  ama çok yüksek  sayı  çıkıyor  ıçten mi ateşi  var  anlamadim
tarafından
Huzursuz mu peki hasta gibi duruyo mu

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 46 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Huysuz57 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 221 göst.
0 oy
2 cevap 108 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Emirhann (92 puan) tarafından soruldu
0 oy