0 oy
411 göst.
Diğer kategorisinde (84 puan) tarafından
Bugün aklıma takıldı ben ölümden çok korkarım ama sonra iyice kafa yorunca yer altı değilde aslında yaptığımız amellerden dolayı ölümden korkuyoruz,namaz kılmamak,aksatmak gibi şeyler kastettiğim...

26 Cevaplar

+1 oy
(8 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Hem ölüm anından hemde yaptığım yapmadığım şeylerden korkuyorum. Ölüm anı şehitler hariç her insana çok acı verir. Sadece şehitlere bir sinek ısırığı gibi acı verirmiş. Kimse ameline guvenmesin. Çünkü insanın küçücük gördüğü bir günah büyük bir günah olabilir. Örnek verirsek namazları bilerek kazaya bırakmanın ahiretteki cezası Cehennem senesince 80 yıl kor ateşler uzerinde yanmaktir. Çok kucumsuyoruz önce kendi nefsine söylüyorum. Hangimiz namazlarının kazaya kaldığında ahiretteki cezasını düşünerek yasiyor. Gerçekten Zillet içerisindeyiz. Ümmet ne halde nasıl yaşıyor. Rabbim son nefesimizi Müslüman olarak alsın
(84 puan) tarafından
Çok doğru söyledin,Amin inşallah ❤️
-Reklam-
+6 oy
(5,164 puan) tarafından

Tabiki öyle çünkü biz mükemmel dahi olsak Rabbimizin merhametine muhtacız 

Mümin ümit ile korkuu adasında gidip gelir 

Korkuyoruz ama Rabbimizden ümidimizi asla kesmiyoruz ☺️:ermm:

(84 puan) tarafından
Evet gerçekten Rabbime olan ümidim beni diri tutuyor çok şükür
(5,164 puan) tarafından
Elhamdülillah ☺️
+1 oy
(4,124 puan) tarafından
Öyle elbette. Ölüm hak. Herkesin başına gelecek olan şüphesiz. Amel yoksa ölüm korkutur...
(84 puan) tarafından
Maalesef ki öyle Rabb'im ameli güzel olanlardan eylesin bizi insallah❤️
0 oy
(439 puan) tarafından

Amelden orada karşılaşacağım sorgudan sonucundan cehennem azabından :( yoksa elbet bir gün her canlı ölümü tadacaktır

(84 puan) tarafından
Muhakkak ki öyle, Rabb'im sorgumuzu kolay eylesin inşallah ❤️
0 oy
(1,192 puan) tarafından
Ölümden korkum yok benim Rabbim süründürmeden alsın yanına amelimden korkarım tabi..
(84 puan) tarafından
Amin inşallah Rabb'im herkese güzel hayırlı ölüm nasip etsin inşallah ❤️
0 oy
(119,247 puan) tarafından
bilerek hickimseye 1 kotuluk yapmadim namaz ve oruc borcum var hamd olsun kul hakkida yemedim ölümden korkmuyorum sadece bem ölürsrm cocuklsrim napar korkusu var
(84 puan) tarafından
Rabb'im bizi çocuklarımıza, çocuklarımızıda bize bağışlasın inşallah ❤️ Bende de o korku çok fazla
(119,247 puan) tarafından
amin vallaha
0 oy
(604 puan) tarafından
Ameli güzel olan canını da kuş gibi verecek ama kötü olan eziyetle verecek derler.Ameli güzel olan için ölüm bi son değil aslında başlangıç ama insanı en çok korkutan ameli ve bilinmezlik.Beni de en çok yalnızlık korkutuyor.Allah günahlarımızı affetsin inşallah.
(84 puan) tarafından
Amin amin inşallah ❤️
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Valahi ölümden korkmuyorum ama amelimden çok korkuyorum. Kendimi bildim bileli namaz kılıp küçük yasimdan beri defalarca kuran hatim etmiş biriyim. Her gün mutlaka yasinler dualar okurum.ama büyük bir kusurum var tesettürlü değilim. Kısa kol dar pantolon giyiyorum ama vücudumu göstermem yani bacak sırt gobek değil. Sadece kollarım saçlarım birde dar pantolonum. Birde bazen dilim hani insanız sonuçta. 
(84 puan) tarafından
Ne güzel maşallah.cnm normalde bende küçükken açık birini gördüğümde kesinlikle cehennemlik bu derdim ama büyüdüğüm zmn anladım ki gerçekten evet tesettür farz ve çok güzel bir şey ama hakkını vermeyen o kadar çok insan varki açık, kapalı onun diğer dunyadaki yerini anca Allah bilir
(7,940 puan) tarafından
Teyzemde anneme sürekli açık onlar pantolon giyenler oruspoodurr diyormuş en son annem dayanamamış benim kızım açık ama çocuklarını bırakıp kocaya kacmadi senin kapalı namuslu kızın 3 çocuğunu bırakıp kaçtı hatırlatırım demiş.her kapalı olanda gerçek mümin değil namuslu değil yani çok gördük kapalı olup neler neler yapanları
(84 puan) tarafından
Aynen öyle çok haklısın
0 oy
(3,102 puan) tarafından
Amel korkum yok hayatta herkes yanlış yapar ben bilerek kötülük yapmadım çalmadım çırpmadım iftira atmadım o yüzden rahatım o konuda. Sadece ben ölürsem çocuklarım ne olur korkusu var özellikle deprem filan olur çocuğum kaybolur kimsesiz kalır diye korkuyorum 
(84 puan) tarafından
Allah korusun Rabbim çocuklarımızı bize bağışlasın inşallah ❤️
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Amelimden korkuyorum sadece ölüm kurtuluş
(84 puan) tarafından
Bende öyle maalesef çok şükür kötü bir amelimiz yok sadece namazı aksatma, bazen kılmama ama en günahı o ztn.Rabbim affetsin bizi
(1,348 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(219 puan) tarafından
Kabir azabı cekmekten daha cok korkuyorum aslında ölümden korkmuyorum sadece kötü bi sekilde ölmekten korkuyorum o yüzden rabbim ölümümüzü hayırlısı ile kolaylıkla nasib etsin
(7,924 puan) tarafından
Mülk suresi internetten bakdimda canım baya uzun siz kısa demişsiniz ama benmi yanlış bakdim acaba ?
(219 puan) tarafından
Bilgi icin tesekkürler canım bende okurumi insallah
(7,940 puan) tarafından
Benim için kısa ben 3 dakikada okuyorum çünkü 8 yaşımdan beri kuran okuyorum alismisjm çabuk okuyorum
kusura bakmayın ♥️
(7,924 puan) tarafından
Maşallah ne güzel
(7,940 puan) tarafından
♥️♥️♥️♥️♥️
0 oy
(599 puan) tarafından
Amelimden korkuyom
(84 puan) tarafından
Bende çok, Rabb'im ameli iyi olanlardan eylesin bizleri❤️
(599 puan) tarafından
Amn cnm
0 oy
(889 puan) tarafından
Valla ikisindende korkuyorum ne namaz var ne ibadet hiç ölmeyecekmiş gibi yaşiyoruz azrail canımızı alırkenki korku toprağın altında sorgu sual korkusu sonrada kabrinin seni sıkıp anandan emdigin sütü burnundan getirme korkusu neler neler var daha hiç bir hazırlığımız yok bu dünya yalan dünya biliyoruz bunu ama çabamız yok Allah'ım namaz kılmayı ibadetlerimizi yapıp ona yönelmeyi nasip etsin bizlere bazıları diyor ya ama benim içim temiiiizzz kalbim temiiizzzz yok öyle bir dünya anca kendimizi kandırırız... 
(84 puan) tarafından
Evet öyle valla başımıza geleceklerden haberimiz var ama malaesef ki bunu bildiğimiz halde hiçbir hazırlığımız yok,dini ibadetlerini yerine getirmeyen insanı malesefki kabirde sadece o temiz kalbi kurtaramayacak
(889 puan) tarafından
Kesinlikle öyle canım
0 oy
(1,053 puan) tarafından
Kesinlkle amel korkutur 
(84 puan) tarafından
Hemde çok korkutuyor
0 oy
(7,924 puan) tarafından
Ölümden değil amelden malesef 
(84 puan) tarafından
Rabb'im amelimizi güzel eylesin inşallah ❤️
0 oy
tarafından
Namazını aksatiyorum 

Ama kuran okuyorum sıla rahim ziyaret ediyorum

Eşime hayırlı bir eşim 

Barla varım yokla yokum yani 

Namusuna şerefine iffetime bunca zaman sahip çıktım Allah bu yoldan ayırmasın kimseye yan gözle bakmadım helalim den başka 

Evladına iyi bir annegim karnımdaki  bebeğime bile daha abdest almadan bir yudum su içmedim 

İsraf etmem malimla ovunmem kötülük yaoana kötülükle karşılık vermem kimseden beklenti içine girmem 

Kul hakkı almadım.yalan konuşmam.konusamam fıtratına aykırı amelimden korkmuyorum tek korktuğum şey yanlışlıkla eğer isyan ettiysem Allah affetsin 
(84 puan) tarafından
Maşallah maşallah ne güzel, Rabb'im namazını da tam kılanlardan eylesin inşallah ❤️
tarafından
İnslal canım benim inslalah
0 oy
tarafından
Çok günahım var valla nasıl hesap vereceksem korkuyorum ölmek değilde cekeceklerim
(84 puan) tarafından
Rabb'im affedicidir ve affetmeyide sever yeterki biz el açıp af dileyelim ❤️
0 oy
(374 puan) tarafından
Ben bu seneye kadar korkmszdim ama şimdi ben ölürsem kızım ne yapacak bensiz diye çok düşünüyorum annelik psikolojisi galiba 
(84 puan) tarafından
Evet bende öyleyim maalesef
0 oy
(3,622 puan) tarafından
Ben her zaman söylerim ölümden değil amelimden korkuyorum diye öleceğimi bilsem duysam üzülmem hayat o derece yordu ama amelimden çok korkuyorum gerçekten 
(84 puan) tarafından
Rabb'im ameli iyi olanlardan eylesin inşallah ❤️
0 oy
(624 puan) tarafından
Zaten amel temiz olursa neden ölümden korkalim ki  ,ameli temiz ilana Allah zaten kolay ölüm nasip ediyormuş . Allah bize hayırlı ölüm nasip etsin . Allah Yolunda şehit olmayı nasip etsin inşallah:))
(84 puan) tarafından
Amin amin inşallah ❤️

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 614 göst.
9 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Buse19 (135 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 775 göst.
27 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 498 göst.
7 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu