0 oy
130 göst.
Aile kategorisinde (2,103 puan) tarafından
Kızlar son 4 gündür nereden öğrendi ise ( 19 gün sonra 1 yaşına girecek) istediği şeyi yaptırmak için ağlıyor veya elinde bir cisim var ve ona zarar verebilir elinden alıyorum canı yanmış gibi ağlıyor mesela 7 yaşında bir kardeşim var elinde bir oyuncak olsun bebeğim onun için ağlıyor ve kendini yırtıyor 

Bende bu durum üzerine gider ay sussun ver aman yapayım aman kycağıma alayım yapmak istemiyorum çünkü bugün bu böyle yarın eşya alma isteme ve ben bu durumu yaşamak istemiyorum hayır ise hayır alamasın istiyorum 

Ve mesela hayır diyorum hemen bırakıyor ama ben ona kızınca daha çok ağlıyor mesela ağlayabilirsin annecim eğer bunun içinse ağla diyorum 

Gün içinde bu çok kez tekrar ediyor bu durum ne yapmam lazım öyle bu hareketi öğrenebileceği küçük çocuk yok hı  etrafımda 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ağlaması ona zarar vermiyorsa dediğini yapma. Ağlasa da istediğinin olmayacağını öğrenir. Ben büyük kızım da böyleydim. Ağlasa da istediği olmayacaksa olmaz.

Küçük kızım katılma nöbeti geçirdiği için ona daha farklı davranmak zorunda kalıyorum ama yapacak birşey yok
(2,103 puan) tarafından
Bişey olmuyor yapıncayakadar ağlıyor yapınca da gülüyor mesela bende hiç yapmıyorum gel annecim tamam annecim en son ağlarsan ağla diyorum ama acanıma tak ediyor
-Reklam-
0 oy
(5,893 puan) tarafından
Canım atak geçiriyor olabilir. Yalnız bir şeye yok dediysen eğer ağlamasını durumunda sakın yapma. Çünkü her seferinde katlanarak artar ağlaması, kendi olur olmaz yerde yerlere atan çocuklara dönüşür 
0 oy
(508 puan) tarafından
Benimki de bir kaç ay önce oyleydii sonra ona ağlayarak birşeye varamayacagini öğrettim.iki buçuk yaşındaydı o zamanlar. 
(2,103 puan) tarafından
Benimki 1 bile olmadı daha yeni çıktı bu numaradan ağlıyor ya da işte bu istediği olmayınca bildiğin canı yanmış gibi ağlıyor bembeyaz bşrde abında domates ama o an sakin olup hiç ilgilenmeden örgümü örmeye devam ediyorum bakıyorum hemen yanıma geliyor gülerek
0 oy
tarafından
Sen doğru planı yapıyorsun canım ben de öyleyim oğlum herşeyi ağlayarak yaptırmaya çalışypr bunu annemle babama daha çok yapıyordu çünkü onlar her istediğini yapıyordu ama ben kendi evime gelince bunu törpülemeye başladım 2 hafta oldu daha ama gerçekten geçiyor sabret az bır zaman sonra ağlayacak ama daha az daha az olarak sonra geçecek biz şuan daha az ağlama aşamasındayız
(2,103 puan) tarafından
1 yaş sendromu mu bilmiyorum ama 4 günde canıma tak etti biri bitiyor biri başliyor şu 1.5 ayım tamamen zehir gibiydi resmen beyin felcini yaşiyorum ilk grip oldu geçti sandım tekrar başladı tam iyileşti sünnet ve ameliyat oldu tam geçti yine hasta oldu doktor bir influenza dedi sonra 6. Hastalık dedi başka başka ilaçlar yazdı çocuk atarax yüzünden 3 gün sürekli uyudu yemek yemek için kalktı sadece meğerse sadece antibiyotik alerjisi varmış tam geçti yine hasta oldu ve her defasında gece uykusu bozuldu şimdi de bu ama yapmayacağım ne olursa olsun istediği olmayacak hayatı boyunca herkes her istediğini yapmayacak birde bu erkek çocuğu daha sonra huy kalır birde aman allahım korusun
0 oy
(5,285 puan) tarafından
2 buçuk yaşında kızımda gün boyu ağlıyor bende nasıl geçecek bilmiyorum sonunda kızıyorum dayanılacak gibi değil bıraksam sabaha kadar yorulmadan ağlar

5 yaş Oğlum bile anne zehra ne çok ağlıyor diyor
(2,103 puan) tarafından
Canım hadi 2 yaş sendromu diye bir gerçek var bu daha 1 yaşinda bile değil buna ne oluyor acabaaa bunlar kendilerini ne sanıyor bugün sebile su takıyorum totoşun dibinde en son dayanamadım döndüm bir yetişkin varmış gibi annecim neden götümün dibinde götümden düşmeyi bekleyen *** parçası gibi duruyorsun diyorum annem dayım kahkaha atıyor
Düşünüyorum eltimin kızı için çok büyük konuştum acaba ondan mı 3 yaşında her şeyi ağlama ile yapılır hep derim tövbe allahım böyle çocuk  çekilmez yüce mevlam ne güzel de çekilirmiş öyle beeee
(5,285 puan) tarafından
Yok canım sendrom değil kızımın genel huyu çekilmez biraz. Mesela meme istese vermesem evi başıma yıkıyor yorulmadan ağlar
(2,103 puan) tarafından
İşte benim oğlumun huyu değil sessiz sakin bir bebek hiç ağlamaz uyku sorunu çekmem gibi gibi işte bu yüzden ya sendrom geliyor aklıma ya da hasta burunları tıkalı hep ya da o geliyor şuan evimizde değiliz o yüzden kısıtlı alanı var mesela mutfak dolapları çok ağor ve sürgülü oraya girmesi yasak çünkü salon mutfak bir merdiven olduğu için de oraya gitmesi yasak evimizde çok rahat çünkü ona zarar verecek her şeyden kurtuldum evde hür istediği yere girer çıkar belki de budur
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Kuzum hepsini okumadım ama bu dönemde ve iki yaş bitene kadar öyle çok mız mız oluyorlar. Kurallarını esnetme bırak ağlasın sinirlenme olağan bir süreç. Ağlar ağlar susar. O an ilgisini başka yöne kaydır. Hiç canını sıkma çoğu gitmiş azı kalmış yakında rahata ereceksin
(2,103 puan) tarafından
Yok canım bende sinir yok oturup örmeye devam edip annecim gel aaaa bak ya da şarkı söyler dikkatini dağıtırım Allah'tan öyle çok tutturmuyor unutuyor hemen bir tek en sinirlendiğim nokta günde 8 kez parmak sıkıştıeıyor hep aynı yer abi gitme be ooraya artık anlamış olman gerekir diyorum hep 2. Öocupum olsun isterdim şu zamanlardan sonra 9 yaşında tekrar düşünce
(1,575 puan) tarafından
Onu bilerek yapıyor olabilir mi?
(2,103 puan) tarafından
Yok çok meraklı sadece canım alakası olmayan şeyler ile bile çok alakalı birr çocuk
0 oy
(426 puan) tarafından
Sakın her dediğini yaparak alıştırmayın sonradan yokluk nedir bilmeyip arsız oluyorlar. Kardeşim o konuda bize çok cektirmistir hala da öyle gerçi eline para versen yarına da kalsın zihniyeti yok.
(2,103 puan) tarafından
Yok canım istifimi bozmadan örmeye devam ediyorum diyorum bunun için ağlayacaksan Ağlayabilirsin seçim senin ama burda istersen oyun oyna bakıyorum anlamıyor belki ama hemen yanıms geliyor bazen öpüşür sarılırız ama istediği ley hayatta gerçekleşmez hemde asla mesela bazen durduk yere ilgi için ağlıyor yanına asla gitmeden sakinleşip onun bana gelmesinş bekliyorum belki travma kalıyor ama diğer türlü ikimizde çoook üzülürüz bu hayatta
(426 puan) tarafından
En küçük kardeşim hariç hepimiz hazır asker gibi büyüdük sıkı ve kuralcı. Hiç ilgi için aglamadik şımaramadık ondan bu konularda katıyım biraz varsın çocuğun ilgi için ağlasın ama her istediği yapılan çocukta zor oluyor
(2,103 puan) tarafından
Bilirim onu kardeşim öyle anneme 20 bine direksiyon seti aldırdı bildiğin gerçek araba direksiyon pedal vitesi  10 bine lego aldılar ben yavrum kıyamam 5 krşluk sakızı bile paramız var mı diye alırdım 7 yaşında bu arada mesela bende çocuğumun böyle olmasını hem isterim  hem istemem mesela bazı konularda eskiden çok şey yapardım aman susayım söylemeyim söylersem kızarlsr gibi gibi büyüdüm böyle olmasını da istemem bir yandan ama her istediği olamaz ve olmayacak çünkü bu erkek çocuğu yaparsam bugün bana yarın elalemin kızına yapar o yüzden hayır olmayacak olmamalı ağlayabilir hiç sorun değil
0 oy
(682 puan) tarafından
Bunlar iyi günleriniz,  valla ben çocuğum 2 yaşına gelene kadar çok yorulduğumu düşünüyordum ama iki ve üç yaş daha felaket yemin ederim anamdan emdiğim süt burnumdan geldi 
(2,103 puan) tarafından
Doğrudur ama bunlar daha iyi günleriniz diye genellemek yanlış

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 179 göst.
26 Ocak 2023 Aile kategorisinde sweetlady (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
70 cevap 602 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Defne4567 (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 324 göst.
29 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu