0 oy
173 göst.
Diğer kategorisinde (258 puan) tarafından
Arkadaşlar sabah kahvaltı yapıyorduk eşimle. Dar giyinen birisi değilim. Eşimde başka bir iç çamaşırımı giyinsen dışarıdan şişlik oluyor dedi. Oysa ki zaten küçük ama eşim bunu birkaç kez daha dedi. Bende eşime yaa zaten küçük çamaşır kullanıyorum daha ne yapabilirim. Senin dışarıda ki insanlara dikkat etmediğini biliyorum ama yani neden bunu sıklıkla dile getiriyorsun dedim. O da istiyorsan dikkat edeyim dedi bende sinirlendim bende başka şeylere dikkat ederim dedim. Sonrada eşim devam et dedi bende gerek yok ben aldım cevabımı dedim. Eşimde yine beni suçladı bende 2.5 yıldır değişmeyen tek şey beni suçlaman artık hiç şaşırmıyorum dedim. Ve onu işe bıraktım bırakırken de hiç yüzüne bile bakmadım arabadan iner inmez de sürdüm geldim. Evet konu saçma ve cümleler hiç hoş değil. Ama adam daha ne diyeceğimi dinlemeden hemen istiyorsan dikkat edeyim diye bir cümle kurdu ve sinirlendim. Siz olsanız ne yapardınız 

3 Cevaplar

0 oy
(2,271 puan) tarafından

Neren şişlik oluyormus memenmi malum şeyinmi 

Adam demekki dikkat ediyor böyle şeylere
(258 puan) tarafından
Göğsüm için söyledi. Dikkat ediyor böyle şeylere derken yani benim için dışarıda ki kimse göremesin diye mi yoksa dışarıda ki insanlara anlayamadım
(2,271 puan) tarafından
Her ikisi içinde söyledim
Meselaa ben 95 takıyorum o derece büyük ama Eşim daha önce hiç uyarmadı bu konuda beni gerçi ben tesettürüme çok dikkat etmeye çalışırım ama yinede hiç konusu açılmadı bizde
(258 puan) tarafından
Bizde bir kaç kez açıldı. Ve bende bugün senin dışarıda kimseye dikkat etmediğini biliyorum ama neden bu kadar hassassın dedim eşim de hemen istiyorsan dikkat edeyim dedi. Yaaa Allah aşkına buna verilecek cevap bu mu ben mi yanlış anlıyorum sizce
(2,271 puan) tarafından
Cevabı hoş değil ama sanki eşinin dikkatini çekiyor gibime geldi dışarıdaki insanların görünüşü
(258 puan) tarafından
Evet bende sinirlendim ve tahmin edin kim suçlu? Tabiki de beeeeennnn. Yani eşim için bu böyle. 2.5 yıldır yaşanan tüm tartışmalar tüm anlaşmazlıklar tek sebebi var o da beeeennnnnnn. Ve tek doğru ve haklı olma var o da eşim... Yoruldum artık. Yani diğer postlarımda da bakınca ne diye bu adamın yanudnyaım diye sorgulamadan edemiyorum kendimi.
-Reklam-
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Diyaloglar çok çirkin yani keşke tamam diyip geçseydin konu gereksiz uzamış zıtlıklar olmuş 
(258 puan) tarafından
Evet farkındayım çirkin olduğunun. Ama ben eşime asıl başka birşey demek istiyordum ama o direkt istiyorsan dikkat edeyim dedi ve bende bende başka şeylere dikkat etmeye başlarım dedim. Ne kadar çirkin kelimeler değil mi. Ben böyle birşey demezdim ama eşim sinirlendirdi beni ve artık yoruldum yani anlaşamıyoruz bana hiçbir konuda destek olmaz bir sevgi ilgi desen az gönlümü almaz hep beni suçlar ne diye yanındayım diye soruyorum kendime
(3,097 puan) tarafından
Her evlilikte anlaşmazlıklar oluyor ama kıyafet konusunda bence uzatmaya gerek yoktu canım. Sende trip yap biraz küs kal belki o zaman aklı başına gelir
(258 puan) tarafından
Asla umursamaz. Aksine o daha çok küser. Ve odaya girer görmezlikten gelir. Hatalı bile olsa asla kabul etmez. Ve her zaman beni suçlar yani 2.5 yıldır hep böyle oluyor.
(3,097 puan) tarafından
O zaman sende çenenle yıprat canım onu madem susmak işe yaramıyor daha çok konuş yıprat bi daha yapma cesareti gelmesin :)
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Sozleriniz hoş olmamış sadece çamaşırdan Kaynaklı değil demekki icinizdekiler. Ben giyim konusunda eşimin dediklerine dikkat ederim erkeklerin dünyası çok faklı bu konuda bizim farkında olmadığımız şeyleri farkediyorlar 
(258 puan) tarafından
Bende dikkat ediyorum geniş giyinirim tesettürüme önem veririm. Ama eşim her gün bir başka olumsuzluklar beğenmemezlik karşımda. Yaaa Allah aşkına battaniye nasıl katlanır? Belirli bir katlama şekli var mı? Ya da dün çok güzel yemek yapmıştım tadını da çok beğendi ama güzle olmuş ama içi kuru kalmış yok Salata güzel olmamış vs. Yani inanın artık eşimi duymak istemiyorum çünkü biriktiridim artık yeter diyorum
(2,945 puan) tarafından
Belli birikmişlik var. Acaba bu kadar kusur bulmasının nedeni ne yani her şey kusursuz olamaz ki. Ailesi mi mukemmelliyetci acaba
(258 puan) tarafından
Evet. Özellikle babası öyleymiş. Ve eşimi de sürekli eleştirmiş ve hiç beğenmemiş. Şimdide de eşim bana yapmaya çalışıyor. Sadee bana değil ama herkese
(2,945 puan) tarafından
Himm o zaman bu şekilde davranmayı öğrenmiş. İkna edebilirseniz aile danışmanı ya da psikoloğa göndermeye çalışın.  Saliha erdimin kitaplarını okuyorum onlarda buna benzer bir suru örnek var

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 702 göst.
23 Eylül 2021 Aile kategorisinde Eymen Alim25 (1,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 236 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (258 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 354 göst.
28 Nisan 2024 Aile kategorisinde Unalgll (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 349 göst.