0 oy
159 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (2,364 puan) tarafından
Kızların bu ay maaşım baya iyi çünkü ek ödeme tediyeler fln olacak ben genelde bı on beş fln gram altın alıp araba için biriktiriyordum, yine öyle mi yapsam Şubat Mart okadar dolgun olmayacai bir an önce araba değiştirmekte lazım eşime kalsa araba ya kredi cekmieck bende 130 biriktirmiş olcm alırsam altın .. benim de aklımda altın kolye.almak var cnm çok çekiyor ama sıkıyorum dişimi harf kolyeler var ya onlardan mi alsam bı 8 9 bin ayırıp yoksa kolye herMn  alınır diyip dişimi sıksam mi 4 5 ay ama sonraya da evin içini badana fayans olan yerlere tahta dosetmeyi dusunuyorim çocuk yatağı ve dolap yaptiricaz bu ayda dolap parası benden çocukların yatağı eşimden yani fırsat olmaz mı kredi kartimi ödeyip hep altına yatiriyordum şuan 60 gramim var bı 8 veya 10 gram almaya zorlasam mi diyorum 

4 Cevaplar

0 oy
(1,239 puan) tarafından
Aciliyetim var diyorsun bence yine gram yap kolyeyi sonrada alırsın
(2,364 puan) tarafından
Yanj bence arabanın miladi doluyor ve 7.5 senedir aynı arabadayiz kilometre yükseldi küçük geliyor bize .eşim bireyseli bozdurdu 300 bin ama ona altın alacak ,20 bin çocuk yatakları diyoruz ama bakalım işte nolck .demi işyerinde herkeste görünce bı canım çekti aman neyse takacak kadarvar takmıyorum bile .bide elden de bin lira iki bin lira biriktirmem  lazm yazın banyo tavanı yerini balkonu antire ve mutfağa parke yaptırmam gerekeck sadce 20 30 tutar gibi hep karta da yüklenmek istemedim .
Bide badana işi var yaz bitiminde badanada 8 10 tutsa evi güzelleştirme çabam sonrada halı fln alcam çocuklardan eve kmseyi cagirmiyorum evim temizlik yapsam da çok kötü halılar lekeli fl n banyo tavanı akmış fayanas araları açık .
Yani ben bu gidişle zor yaptırım da bakalm nisana da iyi olacak maasimiz mesaiye kalcam
Krediler çok aşırı oyuzden eşimde yine maaşından kalana altın alıyor 8 gram alırsam 68 gramim oluyor 131 milyar fln yapıyor yani dişimi sıkıp 3 4 ay bu sekilde alırsam
(2,364 puan) tarafından
Cnm smdi hesapladim nisana kadar. 8 gram alırsam sonra 7 gram sonra tekrar 7 gram Nisan'da da 8 gram alırsam ,tam 203 milyar yapıyor zaten eşime 200 biriktiriyim 100 de sen 300 400 de araba ,100 bin de kredi demiştim sonra kendime caliscam hep yine gram biriktirmeye devm
-Reklam-
0 oy
(2,364 puan) tarafından
Altıncı ablalar nerdesiniz
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Hangi bankayi kullanıyorsun merak ettim 
(2,364 puan) tarafından
Pardon neden bu ?
(6,219 puan) tarafından
Alyakus sakın kız:) ht.de bir ara altını hesabtan alma vs sorusu sormuştu merak etmiştir
(2,364 puan) tarafından
Yorumlar nasıl kalktı kız :) aaa tmm cnm da bankayı napacksa
(2,091 puan) tarafından
Canlı altın olarak alabiliyormuşsun ya sanırım, onu merak ettim
(2,364 puan) tarafından
O her bankada oluyor arastir
0 oy
(48,610 puan) tarafından
esinin ve senin kesen ayri mi bir edin ortak karar alin
(2,364 puan) tarafından
O faturaları ödüyor aslında o bana verse iyi olurda ayrı ayrı biriktiriyorum bana verecek aktaracam veya ben ona olmuyor yani ayrı değil aslinda ama maaştan kalanlarla o bsey yapmaya çalışıyor bende öyle .ben 200 bin dkye sartlandirdim kendimi oda herşeyi ödüyor evdeki bı dogalgazo kendi faturamı ben ödüyorum öyle yani
(48,610 puan) tarafından
annen napiyo duruldu mu☺️
(2,364 puan) tarafından
Aman biraz duruldu gibi yine aynı tkaintilarina devm ama uyarsam da eskiden çok çok beterdi şimdi orta beterlikte :)
Mesela evde malzeme bulamasın çıldırıyor ama eskisi gibi hakaret etmiyor eşim instgrmdaymis o gün takip et bide ben yokken instgrmda çok geziniyormus şuan acıkmış çocuklarla ilgilensin bu işyerinde napıyor çalışmıyor mu ,:)
O gün bahçeye gelmedi bı ısrar Va gelinmez mi gelsin bende nöbetten çıktı istemiyor diyorum anlamıyor benimde işime geldi bu sefer diyecek ki çocuklara giydirmeye yardım etmiyor eşyaları almadı ( annemin istediği ben sadece kendi ayakkabimi giyip cikayim iki çocukla eşim ilgilensin , ve birtane çanta dahi almayim ki eşim alır çantaları hep ,çantayı unutup arabayı calistirmaya gitti mesela bana hakaret sen memnnsun böyle kocanla işin var 3.cocugun da o umursamazliga bı bak araba mı calistirilir beni bekletiyor eşya almican bitane diyor anne bitane çanta kaldı oda hafif çocuklarda giyinmiş çok istiyorsanız siz yardım edin arabaya kadar dedim eşim wrabayi calisitirip hemen geldi Allah'tan noldu bozuldun mu dedim yani fazla abartı var
Eşim in bazen Sabri olmaz benim daha çok olur ben tez canliyim kostururum herkesten önce alırım yaparım eşim de ağır kanlı ya annem buna takım sinir olduğu için laf sayıyor halbu ki genele bakmiyor mesela eşi yardım ediyor maddi açıdan bunalımda değiller ezgiye para da çok veriyor evi de temizliyor ben bile herzmn çocuklara ilgim , ev temizligim evi toplu bırakmam aynı olmuyor ki ben bunları eşimden hazır asker gibi tam istesem günah değil mi ha bazen annem den etkilenip eşime kiziyorum ev neden toplu değil nasıl supurmussun evi diye de yanlış yapıyorum yani
Bide kocana tatlı dille uyar evleri topla ben gelmeden diye diyor gerçekten beyni algılamıyor gerçek şeyde öğüt verse okey Dicem de

Bide eğer eşim hazır asker gibi annemin tüm emir goruslerini yaptıysa annem eve gidince bana msj atmıyor ben bebelere bakiyim da baş başa biyere gidin veya kreşe gönder kresten gelmezseniz ben alırım bebeleri diyor ama hep aynı tantana bir gün bile bakıp yolladigini görmem izinsiz anneme gidemem titizlik tkaintisi çocuklar seni istiyor desek sende acıma yok beni öldürdün der anne kırk yilda bakıyorsun ne var bı kaç saat kaliverse derim yani boylemigrenc bı hayatım var buara da eşimin instgrmda aktif olmasına takmış bende aktifin hemde çok el alışkanlığı paso girip cikiyorum . Aman öyle işte dertlendim yine,:)
Şimdi ablama gönderdim de rahatım 10 gün kalacak benim nöbet izinlerim ucgunde yıllık iznim derken bide eşim evde o bakicak o şekilde süper oldu .
Bide çocuklara karışır pazar günü deli etti bnei koçanı ara ilaç getirsin kocamda araba yok bahçeyle ev mesafe az gibi ama yürüyerek çok Var bı bunalttı beni ne yediğimi bile anlamadım çocuğu kulağa götür çocuğa ver bide eve giderim yedir içir hazır al uğraşma yemeğe anne bana böyle msj atma derim hala atar

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 57 göst.
0 oy
3 cevap 95 göst.
17 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Papatya-ya (513 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 79 göst.
0 oy
7 cevap 106 göst.

378,959 soru

11,343,464 cevap