0 oy
154 göst.
Aile kategorisinde (36 puan) tarafından
Ay kızlar allahını seven yardım etsin.  1 yaşında oğlum gündüz saat 10:00-10:30 gibi  2-2.5 saat uyur sonra kalkar akşam 8 e kadar hiç uyumaz gece de 8:00-8:30 gibi (tok) uyutuyorum. Ayakta sallayarak uyutuyorum küçüklükten beri böyleydi. Bazen kendi kendine uyur mesela bu gece kendi uyudu ama çoğu zaman sallarım.  Gece 2-3 defa uyanır. Süt içer yatağında kendisi içiyor sütünü bazen geri uyur bazen uyumaz ağlar tekrar ayağıma alırım sallarım zaten tekrar dalması yarım saat 1 saat sürüyor tam yatıp uyuyorum sonra yine uyanıyor. Yoruldum artık.  Uykusuzlukta sinirlerimi bozuyor isyan etmekte istemiyorum ama kışın zaten yataktan çıkması çok zor geliyor bana.  Ablamın kızı 6 aylıktan beri gece hiç uyanmaz sabaha kadar uyur.  Gece beslenmesini bırakmalı mıyım erken mi siz ne zaman kestiniz?  Kusura bakmayın uzun oldu ama tecrübem yok ilk çocuğum bana yardımcı olursanız sevinirim. 

5 Cevaplar

0 oy
(4,429 puan) tarafından

Kız akşam 8 de uyuyan çocuk gece 3 kerede uyanır 5kerede tek uykuya geç gün içinde 2 de yatsın 4 de kalksın akşamda 10 da uyut valla sağdan sola dönemez 

Aaa birde gece beslenmesi  olayı varmış benim oğlanı 4 aydan sonra doktor uyanmazsa verme dedi ki uyanmıyordu zaten ana yüreği ben yinedr 10 da besler uyuturdum 2 de 6 da tekrar emzirip uyuturdum 8 ayda  doktor duydu ağzıma tükürdü tabiri caizse uyanmayan çocuğu neden besliyorsun ağlarsa 1 kez besle ağlamazsa yok dedi ben Ozamandan beri gece beslenmesini kaldırdım 
(36 puan) tarafından
Tek uyku yapıyoruz zaten gündüz ama 2 ye kadar dayanması mümkün değil uykusu geldi mi kendini yerlere atıp ağlıyor mecbur uyutuyorum. Gece de aynı şekilde.  Ay kalkmasa bende vermiycem ama kalkıyor ilk kıpırdamıyorum susup uyur diye ama sonra dayanamıyorum susmuyor da:(
(36 puan) tarafından
Sorma bu saat oldu yeni yatırdım yatırır yatırmaz yatağına ağlamaya başlıyo bende ağlıycam artık neyse ki sonra daldı pış pış yapınca
-Reklam-
0 oy
(12,574 puan) tarafından
Sağlıcakla büyutun ☺️

Sanırım gece beslenmeyı kesmek faydalı olur. Ve bunu diyen benim kizım da 19 aylık iki kere kalkıyor içip geri uyuyor kilosu düşük muhabbeti vardı geceyi kesemedım 
(36 puan) tarafından
Ay ay çok denedim nasıl başarıcam bilmiyorum ya kalktığında su da verdim pışpış yaptım o kalktı ben yatırdım ama çocuk yırtılacak ağlamaktan kıyamıyorum da kendime de acıyorum oy oyy.
(12,574 puan) tarafından
Bende cesaret edemedim denemeye zaten kardeş doğdu artık hiç elleyemem içip geri uyuduğuna şükür ediyorum
(36 puan) tarafından
Ay maşAllah Allah yardımcımız olsun inşallah.  Bir gün hepsi büyüyecek bu günlerimizi gülerek hatırlarız
(12,574 puan) tarafından
İnşallah inşallah ♥️♥️
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Sabah uykusunu çok erken uyuyo bi kere. Onu öğlene çek, biraz oyala çocuğu sonra alışır zaten. Akşam da uykusu gelince yatır 8 erken, şöyle 9 buçuk gibi uyut. Gece beslenmesine de gerek yok ama senin kararın ben sütten kesene kadar gece beslenmesini kesmedim hiç. Gece beslenmesini kesersen deliksiz uyur inşallah ama bu da bi gerçek
(11,093 puan) tarafından
Reca ederim
(36 puan) tarafından
Kızz sadece dün denedim dediğini
Öğlen 1 de uyuttum gece de 10 da uyudu hiç uyanmadı bakalım bugün nasıl geçecek:)
(11,093 puan) tarafından
Yaaaa bak :) düzenli sağlıklı uykuları olsun çok sevindim senin adına ☺
(36 puan) tarafından
Valla ağlamasını dindirmek hiç kolay olmadı zor dayandım ama başardım Allah razı olsun yoksa cesaret edemezdim daha da
(11,093 puan) tarafından
En fazla 3 gün zorlar sonra o da alışır. Çocuklarda düzen kurmak kolay aslında da o 3 güne dayanacak güç lazım başta :)
0 oy
(150 puan) tarafından
Gündüz öğlen saatlerinde uyut iki saat. Sabah değil. Akşam da senin uyku saatinde uyut. 8 çok erken en az erken 10 da uyut.  Gece kaç saat uyuyor bilmiyorum ama onu kendine göre ayarla. Gece beslenmesini kesebilirsin bence artık 6 saat rahat uyuyabilir diye düşünüyorum. Eğer gece derin uyumasını istiyorsan bay bay night uyku damlasını kullan bi dene
(36 puan) tarafından
Damlayı hiç duymamıştım teşekkür ederim bi bakıcam buna
0 oy
(680 puan) tarafından
Benimki 3 yasina girecek 2 ay sonra gece kalkar aglarrr aglarrrrr aglarrrrr sebepsizzz sürekli boyle arada bazen uyanmadan uyuduguda oluyor ama doğduğundan beri geve sürekli aglar gece beslenmesi falanda yok niye agladiginida soylemes avazi çıktığı kadar bagirir ve aglar ne zaman duzelir bilmiyorum artik
(36 puan) tarafından
Ay Allah yardımcımız olsun.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 55 göst.
9 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Lorin2021 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
9 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Lorin2021 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 393 göst.
17 Eylül 2022 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu