0 oy
381 göst.
Aile kategorisinde (33 puan) tarafından
Kızlar benim esim asker yıllarca ailesine bakmıs gecindirmis Suriye'den baska hicbi yerde calısmamıs sadece cile cekmis, biz evlendik iki yıl yine doğudaydık sonra tesadüf batı görevi geldi bes altı aylığına sadece, geri gideceğiz.. Esim batıya gelmeden önce kayınvalidemlerin bahcesinde biraz kendini yordu bahce isleri hic bitmedi ve esim biraz hastalandı cünkü hicbi kardesi yardım etmedi tek basına yaptı.. Ben de kayınvalideme esimden icin cok yoruldu biraz dinlense keske hastalığı da geçmiyo bu yüzden bahce isi bekleyebilir bi kac gün dedim bana " Batıda yasayacağı rahatlığın bedelini ödeyecek yok öyle" dedi. Kızlar şok oldum. Resmen esim Suriye gibi bi yerde kalıp bu hanımefendiye para pul yolladığında kıymetliymis. Batıda rahat olup daha az para kazanacak diye esime bedel ödetmeye calısıyo şok oldum, ben bunu esime anlatsam ya bana inanmaz ya da yıkılır bi yandan annesinin gercek yüzünü görsün istiyorum bir yandan üzülmesin istiyorum ya da benden duymasını istemiyorum ben ne yapıcam

16 Cevaplar

+4 oy
(1,402 puan) tarafından
Söyle bilsin eşin ona rağmen annesini savunursa iyi yapıyomuş kadın 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Söyle valla onlar söylerken utanmıyor gerilmiyor sen hiç gerilme üzülme de gerçeği bilsin..
0 oy
(41 puan) tarafından
Oha daha neler duycaz, insan oğlum azcık rahat eder diye sevinir
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Ben söylerim eşime durumu. Ama gerisi ona kalmış. İster aynı devam eder, ister tepki gösterir.
0 oy
(1,994 puan) tarafından
Niye duymasın ya? Bence duysun. Eşini neden kullansınlar ki? Anne de olsa bence eşin bilmeli. 
0 oy
tarafından
Ben olsam söylerim eşim bana inanır yalan söylemem bilir.. 

Sende söyle bak gör tepkisi ne eğer sana ınanmazsa müstehak bırak eşşek gibi kullansınlar
0 oy
(51 puan) tarafından
Ben de söylerim ne yazık ki. Üzülsün ama gerceği bilsin ***** yerine konmasından iyidir. 
0 oy
(6,209 puan) tarafından
Aç telefonu sesini kaydet bak eşin inanıyor mu ve sonraki tavrına bak eşinin ne durumda 
0 oy
tarafından
Ben söylerdim annesinin yaptığı çok yanlış ve eşinin bunu bilmesi hakkıdır 
0 oy
(166 puan) tarafından
Ses kaydı al bacım dinlet eşine kopsun yoksa ne geleceğiniz olur ne bir şeyiniz ben senin yerinde olsam çoktan kaynanin ipliğini pazara çıkarırdım hadsiz hele şu kadına bak
0 oy
(532 puan) tarafından
Ben ciddi söylediğini sanmıyorum şaka yapmıştır.
0 oy
(161 puan) tarafından
Bedel de ödetir hesap da ödetir yerden yere de vurur dağ taşa da çalar eğer gercek bi anne değil ise
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Her anne ,anne değil yaa eşin adına üzüldüm bence sen bişey deme.sonra onlar iyi olur yine seni kötü gosterirler
0 oy
(8,860 puan) tarafından
Batıda neyin rahatlığını yaşayacakmis da bedel ödeyecekmis. Valla asker polis her yerde çok çalışıyorlar. Bizim de Antalya'da alt komşumuz asker. Karısının adamı gördüğü yok. Yaz günü olaylara yetişemiyo adamlar. Ya hiç bişe olmasa yan gelip yatsa bile bir anne oh oğlum artık rahat edecek diye sevinir yani. Nasıl bir anneymis o. 
0 oy
(2,814 puan) tarafından
Anneler De doğurdum büyüttük die onlarda bizi büyütüp ölene kadar dertlerini çeksin istiyorlar herlade yazık günah yani Suriye filan onca şehit olurken korkması sakınmais batıya geldi die sevinmesi gerekirken ne analar var
0 oy
(51 puan) tarafından
Bir de anlamadığım erkeklerin bunu göremeyecek kadar kör olması. Sana bunu diyen oğluna da bunu hissettirir mutlaka. Esin fazla saf bence 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 418 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hbaly0006 (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 244 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Oslemomur (5,955 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 270 göst.
20 Eylül 2022 Aile kategorisinde Cadna (4,426 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 390 göst.