0 oy
694 göst.
Diğer kategorisinde (1,347 puan) tarafından
Kızlar 13 yaşındaki oğlum önceki evliliğimden ve velayet babada oglum orda anlaşamayınca benim yanıma kaçtı geldi babasıda evlaslıktan Red ettim gelmesin dedi neyse oglum okula gidemiyor babası gelip kaydettirmiyor yalvardım babaya okumayacak okumaya niyet yok diyor gelmiyor velayeti de vermiyor oglum 14 yaşına girecek açık öğretime yazdırma ne zaman oluyor bilgisi olan varmı 

18 Cevaplar

0 oy
(746 puan) tarafından
İstediğin zaman yazabilirsin ama acıktan okumasa da okula gitse daha iyi ne anlayışsız baba
(1,347 puan) tarafından
Gecen sene geldi yanıma ocakta tam 1 senedir okula gitmiyor babasına gel okula dedim işim var dedi
-Reklam-
0 oy
(3,406 puan) tarafından
Ilk 8 yil zorunlu egitim degil mi sikayette  bulun babasını alabiliyorsan velayetide al 
(1,347 puan) tarafından
Velayet vermem diyor okumasın diyor adliyeye gittim babası oglumu okula göndermiyor çocuk benimle yaşıyor hiç bişey yapamayız dediler
(3,406 puan) tarafından
Sen birde avukatla görüs bu konuda ne yapabilirsiniz resmen cocugun egitim hakkini elinden alıyor
0 oy
(3,012 puan) tarafından
Sen yazdırabilirsin canım baba şart mı ki
(1,347 puan) tarafından
Okul almıyor
0 oy
(790 puan) tarafından
Açık öğretim için kayıtlar ağustos eylül gibi oluyor  ilk kayıt o zaman 3 defa yılda sınva giriyor annem 40 yaşında liseyi bitirdi ordan biliyorum orta okulda ağustos eylül civarında şuan birşey yapamazsınız büyük ihtimal ama yakınınızdaki okulla görüşemezmisiniz oğlunuzun ders durumu nasıl sizce erkekler bu ojumaz diyip alabiliyor babamda aynı haltı yaptı ordan biliyorum ama okumazdı kavgacı felan mı yani oğlunuz bilginiz varmı 
(1,347 puan) tarafından
Okula gittim müdürle görüştüm babası olmadan alamayız dediler çok sinirlerim yıprandı ya bu nasıl sistem baba göndermiyecek milli eğitim arkasına düşmğyecek iyiymiş
(790 puan) tarafından
Normalde aileye para cezası var okula göndermezse  kocana de milli eğitim fark ederse devamsızlığı sana para cezası keser bırak velayeti bana ver yada okula gel kayıt işlemlerine çocuk bende gitsin okula de
0 oy
(899 puan) tarafından
Açık eğitime şuan yazdıramazsın ortaokulu yani 8 yılı tamamlaması lazım ayrıca gidip mahkemeye dilekçe ver durumu anlatan bir dilekçe ve velayeti istediğini belirt aile mahkemesine başvuru yap ben öyle yaptım ikinci evliligimi yapmadan önce babadaydı velayet baktım ilgilenemiyor çocukla gittim hemen bir dilekçe verdim velayeti istedim ilk mahkemedede aldım hemen kaydettirdim okulun müdürüne durumu anlatırsan tolerans gösterir bizimki sağolsun öyle yaptı müdür çünkü ögrenci ortada kalmıştı 
tarafından
Helal olsun aynısını yazacaktım  1 yıldır eskı esıme okula kaydettir dıye yalvar ana kadar açarım mahkemeye davayı o düşünsün
(899 puan) tarafından
Valla ben öyle yaptım aldım velayetide oda vermek istemiyodu ama çocugada bakmıyolardı üstelik evlerinde kavga gürültü şiddet eksik olmuyordu
0 oy
(2,086 puan) tarafından
Baba şart değil gidip yazdırabilirsiniz müdürler bilgiçlik tasliyor benim kızımızda almak istemedi ilçe mebd şikayet ettim çocuğun ikametini yanına al zaten o şekilde okula kaydı çıkar 
0 oy
(195 puan) tarafından
Velayet değiştirme davası açmaktan başka çaren yok
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Canım verme açık öğretime , milli eğitim'e şikayet et dava aç elinden geleni yap o konuda pes edip açık öğretime verme. Okul yaşı okul çocuğu evde ne kadar çalışabilir asosyal olur okulda öğrendiği ile evde birkaç ders çalışıp sınava girmesi bir olmaz. Okullarda böyle konularla ilgilenen çok insan var öyle birine denk gelsen o babanın ağzına bile sı.çar . Ne demek çocuğu okula göndermemek
0 oy
(3,685 puan) tarafından
16 yaşını bulması gerekiyor. Şu an ortaokul yaşında. Siz yazdıramıyor musunuz 
0 oy
(736 puan) tarafından
Ayni olayi yillar once bir akrabam yasadi yillar once ayni sekilde cocugu okutmamis sanayiye girsin annesine baksin demis.cocuk gitmemis okula 2 yil anneside gonderememis velayet onda olunca sonra yillar gecmis üstünden adam oglani gormemis hic oglan büyümüş sac sakal degisince tanimamis babasi ama o babasini tanimis ses etmemis sanayide oglan dukkan acmis baya durumu düzeltmis annesine ev almis vs .sonra babasi arabasini getirmis yap diye yapmis oglan borcum nedir diye sormus babasi .demis yillar önce bıraktigin yerde ben ev bark is dukkan is sahibi oldum annem beni egitti bakti beni adam etti sen elinden para alincak bi baba bile degilsin  sende kalsin paranda pulunda al git arabani bidahada gelme demis .babasi cok aglamis cok zorunaa gitmis 4 ay sonra kalpten ölmüş .bu hikayeyle büyüdüm ben annem babam ayri oldugu icin hep ayni örnek gorunce aklima geldi hemen yazmak istedim rabbim yardimcin olsun cok zor bi durum o cocugun piskolojisini dusunemiyorum bile 
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Canım açıktan okuma yeni nesiller için kalktı diye biliyorum 

Şikayet et eski kocanı ne demek velayeti vermiyor yada okula kaydetmiyor
0 oy
(2,919 puan) tarafından
Hukuki yollardan uğraşırsan her türlü babanın su davranışına karşı velayeti de alırsın okulada yazdırırsin avukatla konuş bi 
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Tekrar velayet davası açsan velayeti sen alırsın diye düşünüyorum. Yaşı da büyükmüş çocuğa sorarlar annemde kalmak istiyorum der velayeti alınca sorun kökten çözülür. 
0 oy
(252 puan) tarafından
Avukatla gorusun egitim.hakkini elinden aliyor diye velayeti bile alabilirsiniz cjnki zorunlu egitim var
0 oy
tarafından
Açikögretimde 18 yaş altını artık almiyorlar canım
0 oy
(4,263 puan) tarafından
Velayet davası açın. Çocuğun okumasına izin vermiyor deyin direk alırsınız zaten velayeti
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Bu konuşmaları ses kaydı al ver mahkemeye  direk velayeti alirsin ve okula yazdirirsin  sende uğraşmak istememisin  ben olsam cokdan vermisdim okula ve o velayet davasini  acmistim  o adama kan kusutururdum
(1,347 puan) tarafından
Hayatım ben oglum geldiği zaman ameliyat olmuştum 6 ayda kendime zor geldim
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Velayeti ilk babaya nasıl verildi acaba kendimi babada kalmak istemişti.

Eski babayida Allah bildiği gibi yapsın.
(1,347 puan) tarafından
Oglum kendi istedi evde çok huzursuzluk yaptı gitmek için babasıda ver o bari bende kalsın dedi böylelikle gitti

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 781 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Celeb (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 157 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ercaneymen (383 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 194 göst.
0 oy
5 cevap 207 göst.
20 Eylül 2021 Diğer kategorisinde 1993cagla (337 puan) tarafından soruldu