0 oy
338 göst.
Diğer kategorisinde (916 puan) tarafından
İlla bitanede olsa iccem esim kiziyor .kalbim tiktiktiktik tetikliyor bu araa neden acaba biraz stesli bseyler yasadm ondan diyom ben esimde nescafe icmeye devam et fln diyor. Hangi bolum bakaar ki sol gogsumun tam ustu :( tetikliyor hissediyorum bastirinca falanda 

20 Cevaplar

+1 oy
(4,225 puan) tarafından
Granül kahve kullanmayın sağlıksız. İçerisine kimyasallar karışıyor. Ayrıca yüksek oranda acrylamide içeriyorlar. Bu da tehlikeli. Eğer bu sade içiyorsanız tabi. Sade içmiyorsanız bir de içerisindeki beyazlatıcının ayrı ayrı zararları var. Filtre kahve alın demleyin. Ohh miss.
(5,921 puan) tarafından
Nescafeyi 1-2 kez denemiştim. Bir daha ağzıma sürmedim. Kendine iyilik etmek isteyen içmez zaten. Dediğin gibi filtre kahve iyi bir de Türk kahvesi candır :)
(9,206 puan) tarafından
Bende nescafeciyim ama filtre kahveyi de seviyorum arkadasım da icmistim 1 2 kez bide cafede fln. Ama eve almadm hic nasıl demlicem bilmiyorum çünku :D
(5,921 puan) tarafından
French pressle demleyebilirsin canım basit kullanımı
-Reklam-
0 oy
(390 puan) tarafından
Nescafe dediginiz 3u bir arada 2si bir aradalarmi.evime sokmam bence bi an once kurtulun bagimlilik yapan maddeler varmis icinde.turk kahvesi icin gunluk 2fincana kadar oneriyo doktorlar
tarafından
Post sahibi değilim de ne bileyim sağlıklı olan ne kaldı ki
(390 puan) tarafından
Aynen kalmadi ama en masumuna bakmaya caliscaz.nescafe yaninda turk kahvesi masum benim gozumde.
(916 puan) tarafından
Evet 2 si binarada :(
(1,575 puan) tarafından
Evet bağımlılık yapıyor bence de. Çünkü ben de içmeye başlayınca duramıyorum. Bir süre sonra içmeyince baş ağrısı oluyor
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Benimde eşim öyle çarpıntı yaptığını söylüyorlar ama o da çok içiyor umarım kötü bir şey olmaz kardiyoloji bölümüne gidebilirsin kuzum ♥️
0 oy
(323 puan) tarafından
Bı kaç gün içme bı dene bakalım belki gerçekten ondandır..
(916 puan) tarafından
Tesekkur ederim oyle yapaym bakaym bi kac gun icmicem devam etckmi
0 oy
(11,060 puan) tarafından
Eşim içmeden duramaz, ben de ondan alıştım içiyorum. Ama içmeden yapamam demem yani. Ve evet çok zararlı, kalbini de etkiler. Bırakmayı dene
0 oy
tarafından
Kalbe ne yapar bılmıyorum ama bagımlılık yaptığı kesın günde 4 falan ıcıyorum bazen
(916 puan) tarafından
Ya ben sabahlari ac karinla iciyorum:( 1 tane bidaha hc aklima bile gelmiyor ama o 1 taneyi icmezsem asiri sinirli oluyom
0 oy
(13,848 puan) tarafından
Tansiyonunu yükseltiyordur. Kardiyolojiye git çarpıntın için. Ben bazen 3 4 bardak içerim. Içmezsem başım ağriyor. 
0 oy
(8,996 puan) tarafından
Bir ara içerdim ama türk kahvesi ve filtre kahve ye döndüm. Kafein çarpıntı yapabilir ama ondan da olmaya bilir kardiyoloji veyae göğüs hastalıklarına gidebilirsin. 
0 oy
(736 puan) tarafından
1 tane olsa yine iyi
0 oy
(119,280 puan) tarafından
ben icmiyorum oda boykot listesinde 
0 oy
(5,355 puan) tarafından
Ayda yılda bir içerim çay olmadan yemek bile yiyemiyorum 
0 oy
(4,959 puan) tarafından
Var  vala Ablam  içmeden duramiyor süt tozu ve kahve ondan içiyor icmeyince başım ağrıyor diyor 
0 oy
(6,681 puan) tarafından
benn...içemeden duramiyorum.eşimde çok kiziyo gizlin içiyorum.resmen bağimlisiyim
0 oy
(257 puan) tarafından
Canım nedcafe kodu varsa bana atabilirmisin lütfen ozelin kapalı yazamadım sanq 
0 oy
(1,062 puan) tarafından
Kız ben de kahve bağımlısı oldum ben espresso makinesi aldım süt ekliyorum öyle içiyorum artık normal üçü bir aradalar nescafeler kesmiyo beni. Bu kahve anca ayıltıyo sanki onu içmesem enerjik olamıyorum 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Sütlü köpüklü içeririm hergun iki defa falan sonra yüzüm alerji oldu bıraktım mecbur 
0 oy
(6,320 puan) tarafından
Türk kahvesi dışında önerilmiyor özellikle 3 ü 1 arada olanlar iğrenç içerikli bende her gün bir tane içerdim bekarken çok şükür bıraktım 
0 oy
(1,483 puan) tarafından
Neskafe değil de sade türk kahvesi müptelası oldum mutlaka 2 tane içerim her gün bazen 3 bile olur 
0 oy
(985 puan) tarafından

Zevk meselesi canım.ne Türk nede nescafe yi sevemedim gitti sevene saygım var ama ben çaycıyım ya :) afiyet olsun 

0 oy
(620 puan) tarafından
Ben eczacıyım.Muhtemelen stres yaşıyorsunuz ve vücudunuz strese alışmaya için belli bir kalp ritmine giriyor ve siz kahve tükettikçe kalp ritminiz bozuluyor.Stresli zamanlarda kahve içmeyin canınız sıkıldığında kahve için
(916 puan) tarafından
Her sabah ac karinla iciyorum ya 2 si 1 arada olandan icmemeyi denedim cok sinirli oluyom aklima.geliyo ogun bana bitmiyor resmen ama sadece 1 tane iciyorum kalbim agriyor resmen egilince bastirinca tetikliyor derler ya napcam bilmiyorum asiri canm skkn bu duruma kafayi taktikca daha cok hissediyom ama kendimi denedm bseye uzulunce daha cok :(
(620 puan) tarafından
Yeşil çay iç

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 115 göst.
20 Eylül 2023 Diğer kategorisinde AlpereninAnnesi (756 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 181 göst.
0 oy
9 cevap 166 göst.
22 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy