0 oy
62 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kizlar eşim airfryer almak istiyor bana doğum günüm yakın diye ama ben istemiyorum araştırdım yararı kadar zararı da varmış..

Sizce napiyim?

Hava fritözlerini günlük olarak kullanmak; kilo alımı, tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve diğer rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Özellikle et ürünlerinin yüksek ısıda pişirilmesinin, kanser tehlikesini artırdığı söyleniyor

1 cevap

0 oy
(603 puan) tarafından
Canım air fry kanserojense ona bakarsan fırında ocakta aynı mantık.Etlerin kansorejen olmaması için 30 cm üstünde pişirilmesi gerekiyor hiçbir üründe o kadar yukarda pişmiyor zaten.Kilo aldırdığına da kesinlikle katılmıyorum.Ben özellikle patates kızartmasını çok tüketirim ocakta bol yağda yaptıpımda hep şişlik vs yapıyo kilo da aldırıyordu bana airfryde bir kaşık yağla pişiyor ve fırına göre kurutmuyorda tadı daha lezzetli oluyo ocakta kızarmış gibi.Ben çok memnunum açıkcası.Patlıccanlı yemeklerdr vs de kullanıyorum.et tavukta da.Fırına gçre daha nemli sulu bi pişirme yapıyo ben çok memnunum
tarafından
Öyle mi dersin ne biliyim okuyunca korktum zaten yağlı yiye yiye 5 kilo almışım:((
(1,274 puan) tarafından
Vallaha her günün airfreyle geçiyor bir kilo bile almadım yalan bence bunlar aynısı mikrodalga içinde dendi evet mikrodalga da haklılık payı var çalışma sistemi var ama  şuan ne zaten sağlıklı vs ki tencerrlrr bile sıkıntılı bence oyüzden artık bu söylemlere takılmıyorum
(603 puan) tarafından
Yağ konusunda gerçekten oldukça minimum kullanıyorsunuz kiloya da bayapı fayda ediyor.İnternetten de bakabilirsin ben patates için baktığımda bir porsitonda kızaran 300 airfryde 100 kaloriye tekabül ediyor diye okumuştum.Kızartmalı her şeyi airfry de yapıyorum yemekler de hafif oluyor.
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 109 göst.
20 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Herhangibiriiii (448 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 121 göst.
14 Aralık 2023 Diğer kategorisinde KardelnEr (2,260 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 146 göst.
0 oy
7 cevap 305 göst.
23 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu

381,702 soru

11,426,604 cevap

34,987 kullanıcı

...