0 oy
245 göst.
Aile kategorisinde (482 puan) tarafından
Kayinvalidemlere gidince hiç rahat edemiyorum bizi salonda yatırıyorlar çocukları bir battaniyenin üstüne yatırıyorlar soğuk odada evlerinde 20 metrekare falan çatı katı var tuvalet vs koyulması gerekiyor siz olsanız orayı yaptırır mıydınız kendi paranızla klima yatak bir de dolap yaptırmayı düşünüyorum kendi yorgan baytaniyen vs götürüp çocuklarımın altına üstüne sererim diye düşünüyorum tahmini 100 bin gider gibi siz olsanız kendiniz karşılar mıydınız 

15 Cevaplar

0 oy
(1,219 puan) tarafından
İmkanınız varsa neden olmasın ama sizi zorlayacaksa daha acil ihtiyaçlarınız varsa görmek yok tabi 
(482 puan) tarafından
Acil bir ihtiyacımız yok yatağı klimayı taksitle alırız diye düşündük
(1,219 puan) tarafından
Ben taksit işlerine pek girmem canm ama olablr sık sık gidiyorsanız
-Reklam-
0 oy
(13,315 puan) tarafından
Sürekli gidip uzun kalıyorsanız evet ama öyle bir durumda ben çok kalmamayi tercih ederdim :)
(482 puan) tarafından
Yatamıyoruz çocuklarla rahat diye hep annemlerde kalıyoruz eşim de kendi ailesinde kalmak istiyor arada
(790 puan) tarafından
Bence aldır o zaman hem eşinde mutlu olur benim ananemlerinde evi 2 katlı ben gittimmi alt katta yatıyoruz ev soğuk oluyor ama herşeye erişimimix var şükür tuvaleti banyosu birde elektrikli soba veriyorlar daha doğalgaz yok orda sobada gece vakti tüter diye yakmıyorlar zehirleniriz diye eşim yoğun çalışıyor diye gün içinde üst katta duruyoruz eşimle uyuyacağımız zaman alta iniyoruz ha eşim kayınvalidede yatmak isterse ordada yatarım benim yerim yadırgams gibi durumum yok
0 oy
(15,304 puan) tarafından
Ne sıklıkla gidiyorsunuz
(482 puan) tarafından
15 gün de bir gidiyoruz genelde 2 gece yada bir gece kalıyoruz ama uzak bir yere tayin çıkınca yılda bir de olsa 15 günlük vs kalırız
(15,304 puan) tarafından
Ben olsam bı şişme ystak alırım
Bı de elektrikli soba. O kadar masraf etmrm elin evi için
tarafından
Katılıyorum sonuçta orda yasamıyosun ayda bı ıkı gun ıcın vermem o parayı
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Yaptırsan devamlı kalman lâzım ne gerek var. Onlar yaptırsın söyleyin
(482 puan) tarafından
Devamlı nasıl kalayım ki eşim memur biz sadece rahat etmek için istedik onlara kaç kere söyledik tuvaleti bile yaptırmadılar
(1,499 puan) tarafından
Gitmeyin, gidince annenizde kalın
0 oy
tarafından
Eğer size ait olacaksa olabilir ama bence 2 gece için öyle bi taksit altına girmeye değmez. Rahat ortam sağlarsan  bu sefer daha sık gitmek zorunda kalırsın.  Eşjn sürekli gitmek daha uzun kalmak ister boşver bence.
(482 puan) tarafından
Bende kalmak isterim kendi ailemde iş güç yapmaktan dinlenemiyorum bile kayınvalidem herşeyi kendi yapar bana hiç birşey yaptırmaz o çok titiz bende çok titizim o yüzden annemlerde ne zaman uzun süre kalsam kendimi temizlik yaparken buluyorum en azından yukarısı sadece bize ait olur annemlerde de kalmayız diye düşündüm
0 oy
tarafından
Ben 100 milyarla daha farklı yatırım yaparım 

Açıkçası o parayı oraya hiç harcamam zaten devamlı kalmiyomussunuz 
(482 puan) tarafından
Orası turistik bir yer kullanırız ilerde cocuklarim kullanır köye ev vs yaptırırsak diye düşündüm
0 oy
(119,499 puan) tarafından
ayri sehirdemisiniz ne gerek varki o parayla 5ibirlik al koy kenara
0 oy
tarafından
Evde hiç mi oda yok size verilecek iki koltuklu açsan brinde siz birinde çocuklar kalsa kaynanamın öyle mesela açıyoruz öyle yatıyoruz birde beşik götürdüm 
0 oy
(207 puan) tarafından
Şimdi benim yatak odam çatı katında, klima vs de taktırdık. Ama bizim kendi evimiz. Başka bir eve o kadar masraf yapmazdım ben açıkçası. O kadar zenginsem, oradan ev alırdım mesela. Ama durumunuz var, 100 bin hiç dokunmuyor ve orada sık kalıyorsanız yaptırın tabi 
(2,146 puan) tarafından
Başka kardeş filan varsa hiç gerrk yok
(207 puan) tarafından
Yani, sonra onlar gidip kalınca sorun olacaksa hiç gerek yok bence de
(482 puan) tarafından
Bizden başka kimse kalmaz zaten kendi yorgan yastığımı götüreceğim
(207 puan) tarafından
Yani imkanınız varsa, canınız istiyorsa neden olmasın ki
0 oy
(285 puan) tarafından
O parayı oraya çar çur edeceğine şişme yatak, ısıtıcı falan al. Senin yaptığın resmen yerleşmek 
0 oy
(13,106 puan) tarafından
Açılıp kapanır yataklar oluyor ya evde yer varsa öyle alın gidince çocukları yatırım 
0 oy
(8,385 puan) tarafından
Tek çocuk ise eşim yaptırırım. Sonuç olarak yaptığım bana geri gelecek. Kardeşleri varsa asla yaptırmam 2 3 gün başka yöntemler ile idare etmeye çalışırım. 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ee her gelen orda kalmak isterse ben asla izin vermem yaptirmam
(482 puan) tarafından
Kimse gelmiyor ki görümcem bekar onun odası var zaten
(5,240 puan) tarafından
Tuvalet niye yapıyonuz onu anlamadım tam evde yokmu bi yatak bi dolap bide ısıtıcı yeter
0 oy
(5,536 puan) tarafından
Tabi ki yaptırırım köyde bizimde 2 oda var yetmiyor eşime bende diyorum bı ida daha yapalım diye ama o istemiyo annem babam vefat edince kim gelecek diyo 
0 oy
(933 puan) tarafından
Kayinvalidenlere çok mu gidiyorsun

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 61 göst.
15 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 255 göst.
27 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 183 göst.