0 oy
220 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (1,919 puan) tarafından
Kızlar eşyaların enerjisine inanıyor musunuz? Mesela biz tayine gideceğiz. Eşya götürmeyelim spotçudan veya letgodan alalım dedik. Ama burda mı okudum hatırlamıyorum ikinci el eşya alırsanız sirkeli su ile silin deniliyor. Mesela çok tartışan bir çiftin eşyasıysa size de enerjisi geçebilir deniyor. Bi ikilemde kaldım gerçekten napsam bilemedim.

12 Cevaplar

0 oy
(1,303 puan) tarafından
Hiç böyle bir şey duymadım ben
(1,919 puan) tarafından
Ben duydum ya karşıma da çıktı birkaç yerde. Tedirgin oldum
(1,303 puan) tarafından
E siz de sirkeli suyla silin o zaman
(1,919 puan) tarafından
Aldığımda sileceğim de yıkatacağım da zaten
-Reklam-
0 oy
(5,486 puan) tarafından
İlk defa duydum valla canım 
(5,486 puan) tarafından
Doğrudur canım valla bilemiyorum açıkçası öyle bir durumum olmuş olsa ben bu durumu bilmiyorum ona rağmen istemem içim rahat etmez başkasının eşyasında yatağında felan bilemiyorum yani
(1,919 puan) tarafından
Ama bir yandan da mecbur bacım iki buçuk sene için sıfır alamam
(5,486 puan) tarafından
Doğrudur canım ben elindekiler için ve kendi adıma konuştum herkesin kendi fikri giysi felan çok takilmam da bunlarda huy işte :(
(1,919 puan) tarafından
Hayırlısı canım silerim sirkelj suyla napayım
(5,486 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(1,935 puan) tarafından
Evet böyle birşey olduğunu söyluyorlar, bence doğru enerji geçiyor. Sirkeli su ile silmeniz gerekiyor 
(1,919 puan) tarafından
Offf vallahi bi tedirgin oldum ya
(1,935 puan) tarafından
Sirkeli su ile o kötü enerji gider hemde hiyenik olur canım
(1,919 puan) tarafından
Aynen bacım ben de öyle yapayım
0 oy
(1,919 puan) tarafından
Bende duydum onu 
(1,919 puan) tarafından
Var değil mi öyle bir şey
0 oy
tarafından
Alakası bile yok biz evlenirken bütün beyaz eşyaları ikinci el aldık evimiz Allah'a şükürler olsun huzur dolu hiç de takmadım ayiplayan kınayan oldu yeni gelin ikinci el eşya aldı diye hoşuma bile gitti konuşmaları boşver takılma böyle saçma inanışlara 
(1,919 puan) tarafından
Kız inan ben de hiç gocunmam eşya değil mi bu sanki. Ama işte tedirgin de oldum. Mesela yatak odasını aldığımız çift sürekli tartışan ve ara ara kocası bırakıp giden bi tanıdığımız
(283 puan) tarafından
Anlamadğım neden hoşuna gitti konuşmaları
tarafından
Çevremde ne kadar kötü kalpli insan varsa görmüş oldum o yüzden hoşuma gitti kimle muhatab olmamam gerektiğini öğrendim
0 oy
tarafından

Kavgaya bahane arayanlar uydurmuştur onu :D

tarafından
Nasıl gördun canım eşyadan olduğu ne malım eşya gidince kavga bitmiş herşey yoluna mı girmiş bırak Allah askına kalbini bozma önemli olan nıyet
(1,919 puan) tarafından
Yok kız mesela dolaptan kazak alan bir kız anlatıyordu işte kazağı yıkamadan giydim meğer kızın başında sıkıntılar varmış bana geçti gibisinden. Aklıma geldi korktum bi an
tarafından
Hmmmm bilemedim kıyafet yıkanmdan giyilmez be ne pislikmiş oda :D
(1,919 puan) tarafından
Hahahahahah ya da yıkadı da sirkeli su ile yıkamadı kız unutmuş da olabilirim :D
tarafından
:D ay hiç güleceğim yoktu vallahi
0 oy
(3,389 puan) tarafından
Bizde tayinciyiz çok sey aldım sirkeli suylada değil norml sildim 
(1,919 puan) tarafından
Bir defa aldım ben de öğretmen bir çiftten ama böyle bir şey olduğunu bilmiyordum hatırlamıyorum da
0 oy
(8,272 puan) tarafından
Hiç bu yönden bakmadım. İkinci el aldığım bri sürü eşya var illaki tartışmamız oluyor evde ama hiç ona bağlamadım.. 
(1,919 puan) tarafından
Ben de bağlamak istemem ama o enerji etkiliyor deniyor
(8,272 puan) tarafından
Ben temizlik yaparken illa suyun içine sirke dökerim sende öyle yap. En azından kafan rahat olur. Negatif enerjiyi atarsın.
(1,919 puan) tarafından
Demi ya yıkatacağım ama silerim yine de kendim de
0 oy
tarafından
Ben de oturdum üç sene tayinci olduğumuz yerde ama o kadar midem bulanıyor ki artık ikinci el eşyalardan. Çünkü yaşadığım yerdeki insanlar muhafazakar degildi geneli rahat insanlardı kimin eli kimin cebinde belli değil yani zina çok yaygındi artık ikinci el yatak ve koltukta özellikle oturup yatmak midemi bulandiriyor neler yaşanmış belli değil çünkü istersen çamaşır suyuna bastır yine de içime sinmez. Bide köpek çok bakan vardı evlerde necis sonuçta. Tüm bunları görerek vazgeçtik artık sonraki tasindigimiz yerde kendi esyaalarimizi aldık.
(1,919 puan) tarafından
Biz yüzleri değiştirmis veya az kullanılmış eşyalar bakıyoruz canım. Gideceğim yerde insanlar lüks için eşya değiştiriyor. Eskimeye kirlenmeye kalmıyor düşün.
0 oy
(736 puan) tarafından
Gercekten boyle seylere inaniyomusinuz ya .saskinlikla okuyorum bazi sorulari rabbimin yarattigi herseyin bir enerjisi vardir ama insan yapimi bisey nadil bi enerji emecekde sana enerji verecek cok sacma akil disi bisey. Suya cicege topraga atese rabbimin yarattigi hersey kötü sozden iyi sozden üzüntüden mutluluktan hissedip yapisini  degistirdigi gözlemlendi .ama esyalar inanma hurafe hepsi.
(1,919 puan) tarafından
Kız nazarla bardak çatlıyor.  Bardak da kul yapımı değil mi? Demek ki eşyalar da insanın enerjisinden etkileniyor. Mesela evde kırık bardak tabak,kurumuş çiçek vs tarzı bulundurmayin diyorlar. Hepsi enerji meselesi işte. Saçma olan bir şey yok ki
(736 puan) tarafından
Nazar ayri bisey enerji ayri bisey farkli seyler dusunuyosunuz
(1,919 puan) tarafından
Neyse ben anlatamadım oldun artık
0 oy
(933 puan) tarafından
Evet böyle birsey duydum ne kadar gerçek bilemem
(1,919 puan) tarafından
Merak ettim tedirgin oldum ben de
0 oy
(4,162 puan) tarafından
Bende boyle bısey duydum mesala birinin kıyafeti giymek bile onun enerjisi sana geciyormus
(1,919 puan) tarafından
Işe ben de öyle biliyorum ya
(4,162 puan) tarafından
Cnm bızde tayın den dolayı çok eski esyalarla oturduk ne yapacaksn temizledim kullandik
(1,919 puan) tarafından
Ben de öyle yapacağım canım mecbur çok pahalı diyor nakliyeye. Burda da kendi evim kalsın dedim eşyalara

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 769 göst.
21 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Huysuz Prenses (1,446 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 176 göst.
12 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Bicirik1 (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 833 göst.
4 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Şahsına münhasır☸️ (728 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 272 göst.

379,746 soru

11,368,080 cevap

34,850 kullanıcı

...