0 oy
81 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,308 puan) tarafından

Arkadaşlar şöyle bir şey keşfettim. Kullanan var mı? Kaçıncı ayda verdiniz? 

image

6 Cevaplar

0 oy
(1,091 puan) tarafından
Açıkçası ben bu tür şeyleri para tuzağı olarak görüyorum elma kurusunu kaynatsan da mis gibi doğal elma suyu elde edersin. Tatlandırmak istersen pekmez ama gerek dahi yok zaten bebekler şekerin tadını bilmedikeri için aramazlarda
(1,308 puan) tarafından
Evet öyle kendim de yaparım ama verilir mi yani
-Reklam-
0 oy
(2,692 puan) tarafından
4. 5 ay için erken bu dönem ek gıda tadım donemiyken belki o dönem bile değil  bu meyve suyuyla tadım olmaz o yüzden acele etme canm bunlar için  ay olark çok küçük daha marka iyi ama  
(1,308 puan) tarafından
4. Ay sonunda kullanıma başlanabilir yazıyor üstünde
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Daha bunları vermek için erken. Ek gıda için 6.ayı beklemelisiniz ve yoğurt veya sebzeyle başlamanız gerek..bir de bunları vermek yerine kendiniz sıkabilirsiniz ek gıdaya geçtiğinde 
(1,308 puan) tarafından
Üstünde 4. Ayın sonunda yazıyor o yüzden aklım karıştı
0 oy
(2,665 puan) tarafından
Canım kavanoz mamalar hiçbir şekilde önerilmiyor. Mama meyve suyu püre bunlar pek iyi değil. Benimki mesela hem muzu hem yoğurdu yiyor ama bir kere kavanoz aldım muzlu yoğurt. Alerji yaptı çocuğa içindeki koruyucu maddelerden dolayı. O yüzden hiç yanaşma derim
(1,308 puan) tarafından
Peki 4. Ayın sonunda evde hazırladığım şekersiz meyve suyundan verebilir miyim
(2,665 puan) tarafından
Canım 5 ayına girdiğinde elmayı rendeleyip suyunu ver mesela. Armudu rendeleyip verebilirsin. Yoğurt yapabilirsin. Ama dediğim gibi meyve sularını vermeye başlarsan ek gıdaya geçmeden meyvenin tatlı tadını alacak ve sebze yemeyecek. Biz doktor onayı ile 5 ayda tadımlara başladık. meyve ile başladım şu an sebze hiç yemiyor. O yüzden 5 ayda yoğurt ve sebzeden başla bence
(1,308 puan) tarafından
Evet doğru söylüyorsun avokado ne zaman vermeye başlanıyor
(2,665 puan) tarafından
6. Ayda canım. Eeger 5. Ayda tadımlara başlayacaksın avokado da verebilirsin
(1,308 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(120,123 puan) tarafından
belcikada 3 ay bitimi tadimlar basliyo dr basla diyo ben bu hipp her seyini verdim 
(1,308 puan) tarafından
Ben de 4. Ayda başlayacağım sanırım
0 oy
(16,301 puan) tarafından
Meyve sularının hazır verilmesini doğru bulmuyorum bebeklere hadi 4 5 yaş olsa neyse de aylık bir bebek için olmaz. Biraz hazir meyve suyunu evde sıkılmış bile vermem. Daha kucuk çünkü..benimki de 4 aylık sadece geçenlerde ben elma yerken ağzına kondurdum emzik emer gibi biraz emdi o kadar 
(1,308 puan) tarafından
Evde hazırlayacağım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 518 göst.
18 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Duyguyla (344 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 136 göst.
12 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (464 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 119 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,613 puan) tarafından soruldu