0 oy
1,120 göst.
Diğer kategorisinde (278 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Arkadaslar k bakmayin biraz tuaf soru sorcam ama lohusalik doneminde al karisi diye bisi varmis heralde gelir cocugu alirmis ben simdi bunu kafya taktm sizce boyle bisi ggercekmi olabilirmi 

21 Cevaplar

+2 oy
(807 puan) tarafından

Sende acma kapıyı al karısına :DDDD tövbe estağfurullah daha neler:DDD

tarafından
Naslsn canm amelyt oldn mu
(1,048 puan) tarafından
Ayyy kahkaha attımmm senden Allah razı olsun :DD moralim de nasıl bozuktuuu :Dd
(1,397 puan) tarafından
Bende çok güldüm :)
(807 puan) tarafından
Ayshe canım dün gece acil yatısım yapıldı kritik bi gece gecirdik. Bugün öğlen ameliyat olacaktım aksilik yarın sabaha bıraktılar. Vardır bunda da bi hayır dedik yarın sabahı bekliyoruz hayırlısıyla.
(807 puan) tarafından
Allah cümlemizden razı olsun :)
-Reklam-
+2 oy
tarafından

Ya birsuru hamileyiz burda. Dogum yapanimiz var yapmayanimiz var sorumu smdi.bu yaa? Yapmayin arkadslar. Duymussunuz iste nedn baskalarninda beynine sokuyosunuz. Abdest alip.bol bol.okuyun telefndan kuran acin yasin acin

(278 puan) tarafından
O halde dinlenyomuki nebilim normalde adetliykende okunmuyo dinlenmiyo diye bilyom
tarafından
Annem kuzeni imam esine sorabilirim istersen. Ama yarin bna hatrlat unutyrm.bu aralar cok. Duymmazliktan gel bu tarz seyleri. Piskolojikman etkilenirsin. Ne hamileleginden ne logusalgndan bsi anlarsin...
(1,060 puan) tarafından
Dinlene bilir kuran tabiki  adetli iken yada lohusa iken ve bu durumlarda okunan dualar var
(1,232 puan) tarafından
Bu yorumunu çok haklı buldum canım aynen bu yorumu alkışlıyorum canim
tarafından
Zahide hakli burda okuduklarimdan sonra korkmaya basladim normaldr oyle seyler dusunen biri deilim
0 oy
(295 puan) tarafından

Ooooo daha neler neler var bide bunların kuyruklusu varmış kaynanam diyo :Dd valla benim inanasım gelmiyor ama annemle alakalı böyle bi hikaye var ne kadar doğru bilmiyorum

tarafından
35.5 olduk canim sen kac haftaliksin yada dogum yaptin mi
(295 puan) tarafından
28+2 olduk daha doğuma var canım ya senin haftan ileriymis bu yalancı sancı işi nasıl oluyor sende oldu mi benim kız bi yere toplanıyor taş gibi oluyor kasılıyor
tarafından
Benim 26 haftada basladi toplanmalar canim 35 olduk hala ayni  hangi dr gittiysem normal dediler toplana toplana bu zamana kadar geldik iste kasiklarima agri giriyo normalde gunde bi iki defa falan oluyodu ama su iki uc gundur 3 4 de cikti pazartesi dr gittim kontrol icin daha dogum kanalina girmemis dedi bekliyoriz bakalim
(295 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım doğuma kadar katlanicaz artık
tarafından
Sen yaptin mi dogum yada kac haftalik hamilesin
0 oy
(2,865 puan) tarafından

Karabasan mı? Ne o tam olarak anlamadım da eski insnlar hep böyle hikayeler anlatıyorlar tuhaf tuhaf şimdi sanmıyorum öyle şeylerin olacağını bebeğin odasına Kur'an koy canım korkma

tarafından
Benş gece uyutmazdı elimi alır aşağıya atardı 5 gün :D dürterdi uyanırdım :D
(2,865 puan) tarafından
Hadi beee :D
0 oy
(176 puan) tarafından

Allı kari bnde duydum onu hatta kaynanam yastığımın altına bıçak koydu  gelmesin diye bna

(278 puan) tarafından
Bende malesef esim olmadan uyumak zorundayim annem yatcak yanimda
(176 puan) tarafından
Yukarıdaki yazdıklarım dan birini koy yastığının altına annede varken geliyormuş erkek olması lazım mis derler
(115 puan) tarafından
O nedir duymadim bilmiyorum ama benim basima boyle bisey geldi yeni dogum yapmisdim gecenin karanliginda hava almaya cikmak istedim qapinin yanina geldim qapiyi acdigimda bitane guvercin ucarak ustume saldirdi sonra ortadan kayboldu yuregim agzima gelmisdi ben boyle seylere inanmiyodum ama basim gelen olaydan sora tirsmiyorum deyil yani
(176 puan) tarafından
Cennet meleği gerçekten mi kiz
(115 puan) tarafından
Gercekten simdi ikinciye hamileyim 2 yil once basima geldi bu olay
0 oy
(35 puan) tarafından

Alkarisi degil de ummu subyan durumu oluyor malesef

(278 puan) tarafından
O neki canm eger korkulcak bisi deglse anlatirmisin bilmek istiyorum ve ona gore tedbirli olmak istiyorum nasl davrancagim
tarafından
Aynen o ne ya
(278 puan) tarafından
Netten arastirsakmi nalsak kismet gitti heralde
(295 puan) tarafından
Gelelim üsmmü sübyanın nasıl musallat olduğuna. Ümmü sübyan bahsettiğimiz gibi dişi bir şeytandır, insanlara genelde yaşlı kötü giyimli ve çirkin bir kadın kılığında görünür, hamiele anne ile yada bebekle göz göze geldiğinde musallatını bırakıp gider. Evet sadece gözünün içine bakar ve o an musallatı başlar. Bunun haricinde çeşitli ****** şekillerinde ve nadiren böcek şeklindede gelebilir. Ama her şekildede göz göze gelme şeklinde hastalık başlar. Yani ÜmmüSübyan bakışları ile tesir eder.

Yaşlı insanlara etkisi; Ümmü sübyan ana ve bebek dışında 65 yaş üstü insanlarada musallat olur, bunlara genelde mezarlıklarda, izbe pis yerlerde, ıssızlıkda musallat olur. Musallat şekli ise aynıdır, yani göz göze gelme. Bu yalılardaki etkisi ise aklını kaybetme,görünmeyen kişilerle konuşma, yada ani ve sebepsiz gelişen teşhsi konulamayan yada zor konulan hastalıklardır. Bu sebeple 65 Yaş üstü erkek ve kadınların izbe,ıssız pis yerlere uğramamaları yada mecbur kaldıkları durumda besmele ile yada daha ileri olarak korunma duaları okuyarak burdan geçmeleri yada okudukdan sonra girmleri gerekir. 65 yaş üstü kişiler mezarlıklarda aynı bu şekilde girmeleri gerekir,mümkünse yanlzı gitmemeleri daha iyidir.
(1,219 puan) tarafından
Bunun gibi bisey yaşıyorum cnm herkez karbasan diyor bende öyle diyorum aklıma geldiğinde yüreğime bi korku iniyor rüyamda göz göze geldiğimden beri görüyorum enson logusayken kördüm bu sefer küçük çocuk kılığında ve benimle resmen oynadı kavga ettim sonra bebeğim besinde iken gördüm uçup gitti ben okurken gerçek yasıyormuşsun gibi oluyor o an aynı yerdesin ve hiç ona yaklaşamıyorsun
0 oy
(224 puan) tarafından

Canım eskiler anlatır hep bunu hatta üniversitede bile bunu dersini görmüştk al karısı loğusa kadınlara gelirmiş söylentiye göre ve bu al karısı metali ve kırmızı renkten hiç hoşlanmazmış o yüzden yastığının altına makas veya bıçak koyarlarmış, hatta o yüzden doğum yapanların başına kırmızı kurdele bağlarlar.  Ama sadwce bi mitoloji bunlar eskilet zamandan kalma bi söylenti yani ::))

(224 puan) tarafından
Vqzgeçtim hıç bakma sen internetten falan
(224 puan) tarafından
Pek iyi şeyler çıkmıyor zaten gerçek değil canım düşünme bile
(278 puan) tarafından
Aynen ya zaten orda  bakamadigm icn burya yazdm drek simdi arastirmaya kalkarsam altindan bi cok seyler cikar bu ece uyku uyuyamam bide cok hasssasim kim ne derse hmen inanirim aha bunun gibi :) allahm bizi korusun artk
(224 puan) tarafından
Canım korkacak bişey yok eşin falan yanında değilmi zaten gece düşinme zaten unutursn bi süre sonra
(278 puan) tarafından
Yok esim yanimda olamicak calismaya gitcek zaten annem yanimda yatcakmis bide takintiliyim unutamam iste o sorun artk bunu gunlerce dusunurum bide lohusa doneminde nasl dua okuycaz surekli adet olurmusuz heralde
0 oy
(137 puan) tarafından
Tövbe estağfurullah. Siz böyle şeylere inandıkça sizin çocukları almayacağı varsada gelir alır. Allah meleklerimizi korur siz metak etmeyin, lütfen bu saçma şeylerede inanmayon. Neye inanırsanız başınıza o gelir
(278 puan) tarafından
Ya inanmak deglde bende boyle bisi duyunca acaba dogruluk payi nedir diye sormak istedm aynen inanmiyorum ama biyandan da korkuyorum ya gercekse oyle bisi varsa diye normalde cit sesinden bile korkarm acaba eve hirsizmi girdi o neyin sesi diye
0 oy
tarafından

Bana da sakın Işığı kapatma 40 ın içinde filan dediler ben kapattım bir sıkıntı olmadı kaynanam kocasını yolcu ettiğini görmüş ama kocası uyuyormus aslında onun gibi bir şey herhalde ama ben hiç böyle şeyler düşünmedim ve bir seycikte olmadı çok şükür

(278 puan) tarafından
Ya bizm adette var normalde ben yabanci gelinim bu arada bizde lohusalik doneminde aksam ezanindan sonra disari cikilmaz eve gelinmez gelen olursada once bi abdest alinir daha sonra anne ve bebegin yanina girillir ezandan once camasirlar toplanir disarda kalmaz cunku benm teyzemin gelini bu lohusalik doneminde delirdi turkiyedede boyle bisi varmis sanirim bende gerceklik payini ariyom
0 oy
(1,146 puan) tarafından

Bizde al karısı saçı başı dağınık pasakli olanlara denir =D

(278 puan) tarafından
İyde.o donemde adet olcakmisiz nasl dua okuycam oda ayri bi mesele
(1,146 puan) tarafından
Korunmak  amaçlı mutevaziyen  duaları okuyabilirsin Felak nas ayetel kursi
(278 puan) tarafından
Ha tm okurum ozaman adetliyken okunmaz diye bilyodum ama ins gunah olmaz
(1,146 puan) tarafından
Araştırabilirsin canım korunmak amaçlı okunur =)
(14 puan) tarafından
Cerkez kizi yazdklarin rahatlatti valla sagolasin demissin ya halusilasyon falan die Allah razi olsjn
0 oy
(1,933 puan) tarafından

3.ye hamileyim hiç öyle birşey duymadım canm bebegin basinin yanına yasiniŞerif koy bol bol oku hiç birşey olmaz Allahın izniyle 

0 oy
(1,232 puan) tarafından

Tövbe Yarabbim canım böyle şeylere inanma al basması derler o da yok bunlar hristiyan inancından olma seyler.Sadece lohusa kadin çok şık kabus görür veya ateşi çok yükselir o yüzden halisinasyon görür bunu da saçma sapan şeye görmüşler Hristiyan kar ve malasef bizim koca karılar da buna inanamis ama yok öyle birşey araştır zaten anlarsın korkmana herkes yok ama onun haricinde bebeğinin ve kendinin üzerine bol bol oku

0 oy
(241 puan) tarafından

Gercek canim bazi kadinlara gebelikte musallat oluyo surekli kuranini oku eve ayetel kursi as bebegin dogdugunda basina kocanin atletini yada ceketini bi de kuran koy bu tur isler gercek ama kendini kaptiripta korkarsan musallat olurlar o varliklar korkudan beslenirler icini ferah tut 

0 oy
(14 puan) tarafından

Gece gece altima edicem valla yorumlari okuyorum da kafa davitip uyim dediydim nasil uyicam odum ...a karisti :)

0 oy
tarafından

Madem kendin korktun buraya yazman hoş değil. Ben tek kalıyorum suan esim görevde olduğu için yapılan şey hoş hareket değil kendin korktuysan bizi neden korkutuyosun yani empati yap biraz. 

0 oy
(4,666 puan) tarafından
Ilk defa duydum canim ne kadar sacma 
0 oy
(1,219 puan) tarafından

Gece gece çok güldüm soru okuyunca kusura bakma cnm :) öyle bisey yok kim uydurdu bunu ya ne saçma sadece melekleri oynuyor gece uykuda onunla bazen korkutuyorlar bazende güldürüyor cnm okursan sadece güldürüyorlar 

0 oy
(62 puan) tarafından

Bunu bende duymuştum. Lohusa kadın 40 gün yanlız kalmamalı bebekte. Banyo tuvalet gibi yerlere gitcelsiniz bebegin basında biri olması gerekiyormus. Yoksa bebegi alip goturuyolarmis Ve evde erkek olursa gelemiyomus. Erkek irade olarak daha guclu oldugu icin Bide kırmızı renge falan elemiyolarmis. Doum yapan kadinlara o yuzden kirmizi giydirilir basina kirmizi kurdele takilir öyle duymuştum. Ama benim düşüncem bunlarla yatıp kalkarsan kafaya takarsan psikolojikmen zaten korkarsın herşeyden. Aklına getirme. Bol bol dua oku. Ayet-el kürsi nas felak ihlas fatiha sürelerini 7 kez oku. Allah'ın izniyle hiçbirşey olmaz. Bu dualar zirh duasi birak cini periyi insan bile zarar veremez sana 

0 oy
(336 puan) tarafından

Yaa lütfen bu tarz sorulari cevrenizde hacı hoca varsa onlara sorun veya annenize falan..burda logusada var hamilede..okudukca tedirgin oluyoruz ve korkuyoruz..

0 oy
tarafından

Şimdi bunu dedin ya aşka uyumam. Ne kdr yalan olursa olsun tedirgin etmeyin yaa

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 358 göst.
1 Kasım 2021 Aile kategorisinde Nimet34 (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 894 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde duygu0404 (351 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 216 göst.
15 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 315 göst.
20 Temmuz 2022 Aile kategorisinde CEYLAN BILGI (118 puan) tarafından soruldu

381,378 soru

11,417,801 cevap

34,971 kullanıcı

...