0 oy
537 göst.
Diğer kategorisinde (411 puan) tarafından

4 yaşında bı oğlum var yeni doğum yaptım emzjrrken felan goruo normalde süt içmez ama bana tuttrdu bende süt içmek istiyorum diye bende süt cogalsin diye sagyorum ya süt posetim felan yok dolabda onu saklicak yerimde yok açıkçası sagip dokuyodum azar azar oluo zaten onu icirsem ne olur:D aklıma geldi soraym dedim:) 

Bide dioki oğlum doktor bana süt iç dedii vermion dio ama normal süt verince icmio kaşıklar verdim kendimnkinden bu tatlymis dio :D

16 Cevaplar

0 oy
(187 puan) tarafından
Hiçbir şey olmaz cnm fazlaysa ver ama alışırsa sıkıntı olabilir hep ister yoksa sağma sık sık emzir 
(411 puan) tarafından
Evet sagdikca sanki daha çok oluo ve sürekli saglmak istyo gogsm çok açıo sagmayi iki gün oldu bıraktım da oğlum bugün öyle deynce size soraym dedim:)evet alisablr dedgn gibi bu yönden dusunmedim
-Reklam-
0 oy
(2,390 puan) tarafından
Bilmiyorum ama bnm yengem çocuğunu emzirememiş babaannem bakmış çocuğa emmemis bu baya sonra sütünü babaannm yokken sagip vermiş çocuğa süt çocuğu zehirlenmiş ama bayada büyükmüş verdiğinde belli mi olur dokunabilir büyük olan çocuğuna sen genede o işlere girme canm normal bir olay değil 
(411 puan) tarafından
Aaa korkuttu bu beni sadece bı kez kaşıkla verdim çok ısrar etti bu tatlymis dedi sonrada istwdi banada ver diye vermem o zman ya
(2,390 puan) tarafından
Valla kuzum bilmiyorum ama süt hakkını o doldurmuş anne sütünü dört yaşından sonra ne kadar doğru vermek bilemedim
(411 puan) tarafından
Ya bana da çok cazip gelmio aslında da hani sagyorum dokuodum böyle az az acaba olirmu bı soraym dedim hem doktgme uzuluorm hemde oğlum öyle deeymce aklıma geldi vermem ama ya alışma yönünü hiç düşünmedim ben
0 oy
(54 puan) tarafından
Her sut bebegin ihtiyacina gore ozeldir bence verme buyuk alisr bide gerek yk 
0 oy
(10,074 puan) tarafından
1ay once ikiside hasta oldu doktorumuza gittik. Oglum 3.5 yasinda kizim 11.5 aylik. Emiyo dimi hala dedi emiyo dedim. Sen buna niye vermiyosun dedi. Dalga geciyo sandim guldum ne guluyosun dedi gercekten diyorum. Sag hergun 1 bardak onada icir dedi. Valla ondan sonra bardaga sagdim icirdim bikac defa. Millet anne sutune milyarlarca para veriyo dedi. Gormuyomusun dedi kanser hastalari falan. Sende bedava var cocuga vermiyosun
(4,259 puan) tarafından
2 yasa kadar cocuklarinizi emzirin denir ayetlerde. Ama 2 yas sonrasi icin caiz ve helal degil yani haramdir gibi bi bilgi yoktur.
Dunya saglik orgutu bu sekilde aciklama da bulundu. Gunumuzde anne sutunun 2 yasina kadar olan faydalari biliniyo. Sonrasi icin cok arastirma yoktu. Ama artik daha sonrasi icinde faydali olacagina dair arastirmalar var. Ayrica 2 yas sonrasi emen cocuklarda olumsuz bi duruma rastlanmamis.
Kitapta acik acik domuz eti ornegi gibi haram yazsaydi anlardim ama yorumlara gore hareket etmeyi dogru bulmuyorum.
Ayrica annelik ic gudulerime gore hareket ediyorum. Anne sutunun bebege ne gibi bi zarari olabilir anlamiyorum.
(1,261 puan) tarafından
Süt geçerli bacım .
(6,339 puan) tarafından
Bende 2 yaşa kadar emzirilmenin gerektiğini 2 yaştan sonrası bir faydası olmadığını biliyorum
(4,259 puan) tarafından
@Melekkk ,instagramda Hastalanmayancocugu takip etmeni oneririm.
Bence buyuk cocuguna da verebilirsin. Zarari olmaz faydasi olur.
Kanser hastalari para ile anne sutu aliyo dusun ne kadar sifali.
(10,074 puan) tarafından
Banada doktor onu dedi isye canim millet satin aliyo. Yarin dayima bi sorucam bunu
0 oy
(1,214 puan) tarafından
Verme canim sut zehirlenmesi diye bi sey var
0 oy
(933 puan) tarafından
Benimde çok fazlaydı 4 yasinda oğlum fazla olunca veriyorum :D maşallah besini dana gibi oldu :D
0 oy
(1,525 puan) tarafından
Bizim sağlık ocağındaki hemsiremiz diğer çocuklarına da sağıp verebilirsin demişti ama asla kabul etmedi benimkiler:D
0 oy
(5,391 puan) tarafından
5 yaşını dolduracak oğlum geçen sene sürekli içiyordu benim sütümü. Kızım emince oda isteyince veriyodum bende :D
0 oy
tarafından
Yalnız yorumlar karşısında şok geçiriyorum böyle bişey varmı ya geçen kızım emmek istedi 4 yaşında kardeşi 5 aylık yok olmaz demiştim ama herkes veriyormuş valla 
tarafından
Bende o akadar sasirdimki sacmalamislar
(603 puan) tarafından
Kız emzirmiyolarla sahip veriyorlar bende de doğum yapınca oğlum iki yaşındaydı üç ay boyunca silutum çok fazlaydı hep saydım sagdim verdim bardakla içti ne var bunda sasirack sanki haram birşey veriyorlar yada beş yaşındaki çocuğu emziriyorlar
0 oy
(501 puan) tarafından
Canım niye atıyorsun 7 aydan sonra sütun artık göğsünde kalmayacak çünkü sömürecek seni :) buzdolabı poşetine koy güzelce bağla at buzluğa . İleride hasta falan olursa o zaman cozdurur icirirsin 
0 oy
(3,100 puan) tarafından

Yorumları okuyunca biraz şaşırdım:) 2 yaşından en fazla 2.5 yaşına kadar çocuk anne sütü içebilir fazlası doğru değil 

0 oy
(2,516 puan) tarafından
Mantiken baktiginda inek sutu inek yavrusu icindir. Anne sutude insan yavrusu icin verilebilir bence. Mogolistanda 5 yasina kadar emermis cocuklad ve yetiskinlerde anne sutu icermis. Bi gezginin blogunda okumustum.
0 oy
(1,590 puan) tarafından
Ayy verme kız 
0 oy
(1,133 puan) tarafından
Haram canım benim 
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Alışırsa skntı :)
0 oy
(1,168 puan) tarafından
Hiçbir şey olmaz canım aksine hastalıkların gezdiği şu dönemde bağışıklığını desteklemiş olursun

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 148 göst.
3 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 292 göst.
12 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 317 göst.
28 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Erceyl (379 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 314 göst.
20 Kasım 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu

381,020 soru

11,406,947 cevap

34,943 kullanıcı

...