0 oy
98 göst.
Diğer kategorisinde (871 puan) tarafından
Kızlar gorumceyı davet edecgm lahmacun yapmak ıstyrm tarıf verebılırmsnz cnnlar 1 bucuk kılo kıyma alacam soylermsnz sımdı pazara gıdıcm almam gerek

5 Cevaplar

0 oy
(871 puan) tarafından
Kızlar guzl yaptıgınız tarıf yokmu lahmacun
-Reklam-
0 oy
(5,733 puan) tarafından
Bu adana usulü. Bol soğan, domates, maydanoz, kapya biber (belki 1-2 diş sarımsak isteğe bağlı) baharat ve biber salçası. Kuzu kıyma ise ekstra yağa gerek yok ama dana kıyma ise ya birazcık kuyruk yağı al ya da tereyağ falan koy
(871 puan) tarafından
1 bucuk kılo kıyma azmı gorumcem kocası, ben esım, kaynanam, kayınbabam, bır tanede bekar gorumce 2 bebegım var onlar kucuk  bırde 1 bucjk kılo kıymaya 3 kılo sogan 1 kılo dometes 1 demet maydonoz yetrmı kac kılo alacgımı bılmyrm ılk defa kendi evımde tek yapacam
(871 puan) tarafından
Bende adanada yasıyorum tühh ogrenemedm kendı evıme gectm ya ılk defa yapacm yanlıs pıs olmasn dıye
(5,733 puan) tarafından
Şimdi ben göz kararı yapıyorum canım kiloya bakar söylerim. 1 kilo kıymadan 30-35 tane çıkıyor. 1.5tan da 50 falan çıkar
(5,733 puan) tarafından
1 kg orta yağlı kuzu eti (Kıyma)
1 kg soğan
1 demet maydanoz
4 orta boy domates
2 kırmızı biber
2 yemek kaşığı biber salçası
1 su bardağı sıvı yağ
1 tatlı kaşığı karabiber
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı acı pul biber
(5,733 puan) tarafından
Sen bunu 1.5 a göre ayarla
0 oy
(12 puan) tarafından

Sadece soğanla sarmısak koymuyorum maydanoz pul biber kara biber salça 1 2 tane domates olabilir unutmadıysam bu kadardı et yağlıysa yağ ekleme yağsızsa kurul  yağı al ben biber koymuyorum
(871 puan) tarafından
Pekı 1 bucuk kılo kıymaya tam soylermsn yanı kac kılo sogan gerek yada kac demet ılk defa kendım yapacm:)
(12 puan) tarafından
Valla canım hep göz kararı yaparım yani hiç ölçülü yapmadım birbuçuk kilo et fazla yani kalabalık değlise misafir
(871 puan) tarafından
Toplam saydım 6 kısı cnm
(12 puan) tarafından
Mesela kişi başı kaç tane yerler onada bağlı bizim burda erkeklere 5 kadınlara 3 hesaplanır birkaç tane fazladan yapılır tabi sizin orda büyük lahmacun yapıyorlarsa onu bilmem
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Annemin tarifini yazıyorum san efsane oluyo kıyma kadar da soğan koycaksin bence 1 buçuk kilo çok 1 kilo kıyma 1 buçuk kilo soğan koy 4 5 domates biber maydonoz karabiber pul biber isot falan swviyosaniz ekleyebilirsin tuz bol da sıvı yap yoğur bunları gözüne rengi beyaz gelirse domates eklersin kuru gelirse yağ eklersin mis gibi olur 
(6,859 puan) tarafından
Öyle deme güzel agirla ki neler biliyo diye kıskansın bende kaynanama öyle yapıyorum 55 yaşında ondsn iyi yemek yaparım çorba salata da yaparsın az olmaz 6 kişiye bence 1 buçuk çok sen bilirsin yine de istersen fazla yap kalanı buzluğa koy canın çekince kendin çıkar ye olmadı
(871 puan) tarafından
Lahmacunun yanına ne gıder corba yapsam salata yesılık yetr mı evt 1 kılo o zmn ytr ztn kaynanam hep bırsey bılmyrm dıyıp dıyıp duryr esımdea  anneme sor dıyr ama bu sefer sormıcm dedım buraua sorayım burdan ogrendm canlarım allah razı olsn^_^^_^
(6,859 puan) tarafından
O zaman kaynananın bilmediği bi çorba yap lahmacunun yanına ayran yapma kola falan alırsın 4 kaşık çorbası yap o yoğurtlu oluyo ayranla olmaz hemde farklı ve doyurucu lahmacuna da çok yuklenmezler saata olarak da çeşit çeşit saatalr yap mesela koz kapya biberi ve köz patlıcanlı bi salata yap söğüş yap yeşillikleri doğra kıvırcık dereotu falan limon tuz ekle karıştır o da bi salata olur çeşit çeşit olur ortaya çok az sarma dolma falan da koyabilirsin kaynanani utandir ben geçen anneleri kaynanamlara eltimleri hepsini bir davet ettim 21 aylık oğlumla evimi dip köşe tertemiz yaptım halilarima koltukların kadar sildik perde cam kapı mutfak dolapları bulaşık makinamd kadar temizledim oğlum uyudukca akşamları sarma sardım dolma doldurdum içli köfte yaptım hergun birini yaptım buzluğa koydum 4 kaşık çorbası yaptım bakliyatlari önceden haşlayıp terbiyeyle karıştırdım pişirmeden saklama kabına koydum buzluğa attım nohut hasladim onu da koydum kavrulmuş etim vardı onu da içine attım akşamdan pişirdim patlicanlarimi kizarttim kiymami kavurdum buzulga koydum yine geceden revanimi yaptım sabah kalktım corbami pişirdim pilavimi pişirdim sarma dolmayi da geceden pisirmistim musakkami fırına verdim onlar gelesiye kadar rvimi tekrar baştan supurdum sildim banyo WC yıkadım salatami yaptım çayımı demledim onlar masami kurdum kaynanami eltimi bırak annem şaşırdı sen bunları nerden biliyodun diye hiç bi iş yaptirmadim sadece tsbakari doldurdular sonra  sigsra içen sigarasını içti namaz kılan namazını kilasiya kadar bulasigimi topladım çayları hazırladım tatliari koydum mutafa geldiler heryer temizlenmiş bi daha şaşırdılar kuruyemi koydum onları yiyesiye kadar meyvemi kestim hazırladım susledim tabakları hemen onları getirdim onu yiyesiye kadar kahve pişirdim içtiler gittiler yetmedi yemeklerden erime koydum gönderdim aynı yastayiz ama o çalışmış yemek yapmayı falan bilmiyo götür bunaei da yarın yiyin işten gelince dedim sende öyle yap güzel agirla ki bişey bilmiyo diyemesinler misafir nasi agirlanirmis sen göster onlara
(871 puan) tarafından
Maşallah maşallah sana gercektn dedmkı nasıl yaotn tam tersı evım suan 2 cocukla berbat durumda sobalı evdeyım dıger odaları kullanöaya kullanmaya batms aynı sekil bnm sobalı odamda yarın cumartesi hemn erken kalkıp işi bıtırp baslıcm hepsıne bugunde pazara gıdecm alısverıse cayın yanına dedm portakalı kek yapayım ytrmı baska bırsey daha yapayım mı yanına soyledıklerını ılk defa duydum dur kız İnterneten bakım nasıl yaplyr ne katlyr hazır pazara gıdyrm eksık varsa alayım elıne koluna saglık onca sey yazdın Allah razı olsn allah gonlulune gore versn ınslh
(6,859 puan) tarafından
Portakallı kek basit görünür sen nap biliyo musun içine portakali hiç karıştırma elmalı kek yap normal sade keki yap tarçın seviyolarsa biraz tarçın koy sevmiyorsa yapcak bişey yok ceviz badem fisndik fıstık evde neyin varsa içine ufala karıştır tepsiye dok ustune ince ince elma dilimle dose onari öylece fırına ver çok güzel oluyo üstüne de pudra şekeri doseksin harika olur kimse bilmez bunu bak benim tarifim evdeki malzemelerle yapmıştım çok beğendiler ya da turta yap normal kurabiye hamuru normal kurabiye içi hamuru yağlı kağıt üzerine tepsiye koy birazını iç harcını dök kaldn hsmuru da oklavayla aç şerit şerit kes üstüne koy firina ver 20 dk da pisiyo sabahtan hazırla onların gelmesine yakın fırına ver hatta yemek yerken bir pise o sicakken daha güzel oluyo diye diyorum yoksa ertesi gün bile çok güzel oluyo pudra şekeri dokersin farklı bi tarif olur illa elma olacak diye de bişey yok buzlugumda meyven varsa onu da yaabilirsin armut ayva bile yaabilirsin farklı olur ben öğün eşime ekmek ve koladan başka hiç bişey aldırmadım hepsi evde olan malzemelerdi evinde olanları degerlendir
0 oy
(324 puan) tarafından
1 buçuk kilo kıyma fazla, 1 kg kıyma yeterli 

Kapya biberi domates maydanoz soğan sarımsak bunları robottan geçir kıyma, salça, baharatlar ile karıştır zeytinyağı ekle 
(871 puan) tarafından
Normal yag eklemım demı zeytın yagı hıc denemdm o daha guzl olur demı saglsn cnm bnm
(324 puan) tarafından
Zeytinyağı lahmacuna daha uygun

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 175 göst.
18 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,753 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 111 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 377 göst.
3 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mai (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 114 göst.
1 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sustumm.. (455 puan) tarafından soruldu

378,395 soru

11,326,174 cevap

34,778 kullanıcı

...