0 oy
281 göst.
Diğer kategorisinde (2,702 puan) tarafından

image

Küçükken en sevdiğiniz oyuncağınız yada en sevdiğiniz şey neydi babam bana tahta kaşık yapmıştı sırf yemek yemiyorum diye belki güzel bir kaşık yaparsam yer diye düşünmüş ve o kadar güzel diki o kaşık olmadan sofraya oturmazdım hiç çok severdim birde anneanmem bana maymun getirmişti çok şirin bişeydi onunla uyurdum geceleri ona kendim elbise falan dikerdim sizlerinde varmıydı çocukluktan kalma anılarınız 

26 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kelebekli tokalar:)
(2,702 puan) tarafından
Yaaaa evet bak ondanda vardı benim :=)
tarafından
Onun için resmen annemle tartışırdık koleksiyon yapmıştım
(2,702 puan) tarafından
Ama değerdi tabikide :=)
tarafından
Aynen öyle canım yine olsam yine alırım
-Reklam-
0 oy
(933 puan) tarafından
Boncukları habire taki yapar bebek üstü dikerdik
(2,702 puan) tarafından
Bende elbise dikerdim maymunum vardı yaaa aşırı güzeldi eski günlerimiz
0 oy
(2,700 puan) tarafından
Ay ben çok severim bı odada bir hali yastık televiyon vardı ne güzel şimdi koltuğu ayrı ünitesi ayrı sehpası ayrı ay temizle temizle bitmiyor vala 
(2,702 puan) tarafından
Birde tek tv olurdu evlerde çoğunda yoktu o bizim için lükstü trt vardı o zamanlar
(2,700 puan) tarafından
Aynen canim
0 oy
(3,470 puan) tarafından

Pek oyuncağım yoktu ama disarda çamurdan pasta yapardık , çiçekleri ezip oje yapardık Hey gidi günler hey :D

(2,702 puan) tarafından
Bizde armut elma çalardık bahçelerden istiyorduk vermiyorlardı napalım koca koca ayvalar oluyor du bizde bakıp bakıp iç çekerdik Birgün baktık böyle olmayacak ormancının dı birde gece gittik çaldık el feneri tutarak hahaha bak gene gülme tuttu beni ama çaldıktan sonra ne mi oldu enselendik üzüldüğüm tek şey ise o kadar emek verdik bir tane bile alamadık ertesi gün daha da kinlendik bütün arkadaşlarımı topladım bu defe hepimiz çaldık yedik ama bu kez :=)
(3,470 puan) tarafından
Bazılarının donuna kadar almak lazım:))
(2,702 puan) tarafından
Ama hakketti Bayaa bağırmıştı bize onu km takar :=)
(3,470 puan) tarafından
Hey yavrum hey:))
(2,702 puan) tarafından
:=))))))))
0 oy
(2,700 puan) tarafından

image

bunlardan aldı hergun oynardım bide üstüne basınca mucik çalardı ne güzel di
(2,702 puan) tarafından
Hiç olmadı bunlardan benim sadece tv de izlerdik hep hatta ortadaki kırmızılı olanda benim diyodum
0 oy
(799 puan) tarafından
Çocukluğum da pek inilcek Bi şey yok maalesef ben 8 yaşındayken babam akciğer kanseri oldu sonra öldü zaten çok ağır geçirdi kanseri 8 yaşından önce ki anılarım yok silinmiş gibi 8 yaşından sonrası ise biraz daha sıkıntı baba yokluğu maddi zorluklar vs yani soruyu okuduktan sonra düşündüm ama hiç bir oyuncağım gelmedi aklıma 
(4,952 puan) tarafından
Üzdün..
(2,702 puan) tarafından
Ne diyeceğimi bilemedim üzdüm seni hakkını helal et :/
(799 puan) tarafından
Yok olur mu alışılmış acılar insanı üzmüyor artık buruk Bi hatıra kalıyor sadece üzülme işini çok önce bıraktım yani alıştım bu duruma
0 oy
(2,001 puan) tarafından
Babam bana çok güzel bir ayıcık almıştı. Sürekli yurt dışında olduğu için o ayıcık bana sanki babam burda gibi hissettirirdi. Bir gün o ayıcığı kaybettim cidden günlerce ağlamıştım. Hiçbir yerde bulamadım. Mavi renkte kucak dolduran bir ayıcıktı. Kardeşime de turuncusunu almıştı.  
(2,702 puan) tarafından
Ayyy birde çocuk olunca dünyalar kadar oyuncak alınsın gene onu istiyor du
(2,001 puan) tarafından
Harbiden öyle oluyor. Bir de benim çocukluğum da çok sıkıntılıydı 7 yıl boyunca hayatım hep hastanelerde geçmiş. Babam da yoktu ya ilk hediyesiydi bir de. Çok kötü olmuştum. Kim aldı nereye gitti bilmiyorum. Evimizi iki kere taşıdık o esnada mı gitti hiç bilemedim onun gibi de yoktu olsa da yerini tutmazdı belki de :/
(2,702 puan) tarafından
İşde o senin ilk yoldaşın gibi bişeydi şimdi olsa bin tane olsa dönüp bakmazsın çocukluk bambaşka bişey hele bizim zamanımız belki sen benden küçüksün bilmiyorum yaşım32 çok güzel bir çocukluk geçirdim
(2,001 puan) tarafından
Valla abla çok sevindim çocukluğunun güzel geçmesine benşm yaşım 25 o zaman yine ortam güzeldi. Ama yine de sıkıntılar çektim
0 oy
(12,979 puan) tarafından

Ufakken erkek benekleri çok severdim annem sarışın bir bebek almıştı adını da Samet koymuştuk onu çok seviyordum :)

(2,702 puan) tarafından
Hahaha benimde maymunum vardı heryere onunla giderdim herkes gülerdi bana çok seviyordum ben
0 oy
(4,554 puan) tarafından
Ateri oynardık kardeşimle Mario :))
(2,702 puan) tarafından
Peki Eski günler asla geri gelmeyecek olması
(4,554 puan) tarafından
Bide hani tesfiye makinası oluyor ya traktörün arkasına takılan onu bahceye koyardı babam orda biriken toprakla pizza yapardık oyun oynardık :))
(11,093 puan) tarafından
Çok zor da olsa, şimdiden güzeldi bence çocukluğumuz..
(4,554 puan) tarafından
Bencede daha ozgurduk şimdi tek çocuğunuz sokağa bile cikamiyo
(2,770 puan) tarafından
Babama bozuk kolu vermiştim 3. de uyanmıştı duruma :D Ben sağa basıyorum bu sola gidiyor kızım diyordu :))) Heyy atari heyy
0 oy
(137 puan) tarafından

Postu okuyunca aklıma çok şey geldi küçükken hiç mutlu olamadım malesef aileden değil . Ev sahibimizin oğlu hep taciz ederdi bilmiyorum o olaylardan başka hiç bişe hatırlamıyorum mutlumuydum mutsuzmuydum neyi severdim neyi sevmezdim o tek hep o şeref...sizin şeylerini hatırlıyorum :sick: 

(2,702 puan) tarafından
Ayyy yarabbim kalbim acıdı çok özür dilerim kötüyü hatırlatmak için açmamıştı m postu aslında biraz eğlenelim dedim hakkını helal et :/
0 oy
tarafından

Biz okul çıkışı şu var yaa kartlı telefon yerleri oraya gidip 112 polis itfaiye arardik tabi kart olmadığı için aranma olmuyordu sjsjs seksek oynardık birdir bir oynardir yakan top,ortaya sıçan, saklambaç,zilci baba,ip atlama ip atlama derken aklıma geldi proje ödevi olurdu okulda anlasirdik ailelerden izin alıp proje ödevini yapmaya giderdik sonra ödev bitince bizim hortum vardı onu çıkarır disarda ip atlardik sjsjsn bizim evde bilgisayar vardı ödevler içindi sırayla oyun oynardık annem onlar  bir oturuyordu 1 dairede 20 kişiden fazlaydik mandal oyuncak yapardık ahh beee çok güzeldi hepsinin fotosu var ara ara fotolara bakarak eskiye dalar güleriz :'(

tarafından
Kucuk bilgisayarlar var ya ödev falan çıkarıyor halen daha calisiyor inanır mısın ben 2001liyim İstanbuldaydim evt dahada var aşırı eğlenceli bi o kadar güzeldi
(2,702 puan) tarafından
Sen benim kardeşimle yaşıtsın ben 32 yaşındayım Bayaa şeyler gördüm çocukken çok güzeldi
tarafından
Yaaa❤️❤️❤️
(2,702 puan) tarafından
Evet canım  bana abla diyebilirsin haha ❤️❤️❤️
tarafından
Tamam abla❤️❤️
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Bak hatırladım sevdiğim eşyaları, canım sıkıldı. Sevdiğim eşyalarımla uzun süre vakit geçiremedim çocukken ben ya :/ bi tanesi duruyo sadece sanırım. Annem bayramda pazardandı galiba etek yelek bi takım almıştı, onu hâlâ saklarım. Çok eski yıpranmış ama kıyamıyorum ona :) 

Bizim zamanımızda bu demir ranzalar büyük bi şeydi çocuk için. Daha doyamadan, babam battı da eşyaları satıp taşınmıştık. Küçüklükten beri eşya bağımlılığı olan biri olmadım zaten, öyle çok sevdiğim aşırı bayıldığım şeyler gelmiyor aklıma çok. Aa bak geldi, snopy çizgi filmi vardı ya üstünde o olan bi çantam vardı onu çok severdim :) noldu ona acaba yaa :)) 
(2,702 puan) tarafından
Bilmiyorum kız noldu acep benimde tahta kaşığım vede maymunum vardı :=)
(11,093 puan) tarafından
Çok özeldir o tahta kaşık saklayabilmiş olsaydın keşke...
(2,702 puan) tarafından
Keşke ama Bolu ya taşındık babam sahip çıkmadı bize sonra İstanbul a geldik dayımlar sahip çıkdı ilde geldik bu zamana kadar
(11,093 puan) tarafından
Yaa bak zorluk çekenin halinden çeken anlar.. Amannn bacım boşver
(2,702 puan) tarafından
Tabi canım ara sıra geliyor akla
0 oy
(1,549 puan) tarafından
Benimde teyzem bna bebek almıştı mini etekli buyunce bnde böyle süslü olucm derdim oldm da:))ahahah
(2,702 puan) tarafından
Tuttun sözünü böylece hahah :=)
(1,549 puan) tarafından
Aynn:))
0 oy
(103 puan) tarafından

1 saattir foto atmaya çalışıyorum. Çocukluğuma dair sakladığım şeyleri :happy:

Ama yüklenmiyor sinir oldum :woot:

(2,702 puan) tarafından
Yükleniyor kız yazı yazınca uzun çubuğu aşağı çek yükleniyor
(103 puan) tarafından
Kız yazı yazıyorum dosya seç diyor seçiyorum. Resim görülmüyor tikladiktan sonra sadece yazım duruyor. Uzun çubuk hangisi?
0 oy
(2,413 puan) tarafından
Cin Ali kitapları

Giydirilen kağıt bebekler

Halamın avizesinden kopan elmasa benzeyen parçalar:D
(2,702 puan) tarafından
Biz o avize parçalarından kolye yapardık kardeşimle çok beğeniyorduk birde gözümüze dayayıp bakıyorduk birsürü oluyor du herşey :=)
(2,413 puan) tarafından
Evet çok güzeldi çok değerli gelirdi:D
0 oy
(3,289 puan) tarafından
Telden araba için 2 hafta ağladığımı hatırlıyorum ben misket çok severdim 
(2,702 puan) tarafından
Birde telden işde çocukluğumuzun en uç noktası diyebilirim herşey çok güzel ve bizim için çok önemliydi misketi vardı dayımın onları çalardık hep oda bizi döverdi hahaha :=)
(3,289 puan) tarafından
Komşunun oğullarında vardı babam rahmetlide kızım o erkek oyuncağı dedi yapmadı anam ne ağladım ben o zamanlar bendede çok vardı çoraba koyar ağzını bağlardım misketlerin kız yoktu mahallede napim hep erkek oyunları ☺
0 oy
(4,431 puan) tarafından

Cacük bez bebeğim vardı bı tane ismini kim koydu bilmem ama her resimde her yerde elimde gezermisim hatta yakın zamana kadar duruyordu ama anneannem kaybetmiş sonradan :)

(2,702 puan) tarafından
Keşke dursaydı hiç olmasa hatıra kalırdı
(4,431 puan) tarafından
Evet kiraciyiz diye almadım kaybolur diye dedemlerde bıraktım hiç eşya kaybolmazdi orda aslında ama çoluk çocuk falan gelince verdi heralde anneannem ya da başka bişi oldu kendi de hatirlayamadi
0 oy
(85 puan) tarafından
Bi akrabamız eski bez bi bebek vermişti kendi biberonumla birde onunla oynamayı çok severdim birde rahmetli babam üç tekerlekli tahtadan bi bisiklet yapmıştı herkes akülü arabasına binerken bende onunla hava atıyordum 
(2,702 puan) tarafından
Bence en güzeli de tahtadan olanıydı o daha kıymetli
0 oy
(643 puan) tarafından
Valla hiç oyuncak alan olmadı ne annemin öyle şansı vardi ne de babam aldı küçükken televizyona bile hasrettik orda burda hasretle izlemek isterdik bir yere gitme şansımız da yoktu annem evcil bir kadın ve 6 kardeşiz bir yere götürmez yüzde 90 evdeydik arada bir ev gezmesi park desen hak getire korkudan annem bizi salmazdi aman keşke hatırlatmasaydin
(2,702 puan) tarafından
Çok çocuk olunca mı böyle oldu peki acaba
(643 puan) tarafından
Onun buyuk etkisi olduğunu düşünüyorum
(643 puan) tarafından
Tv olayı babamın çok dindar baskıcı olduğundan dolayı
0 oy
(156 puan) tarafından

Yaaaa anılarım <3 lahana bebeğim vardı resmen şeker gibi kokardı burnuma geldi kokusu gerçekten burnum sızladı gözlerim doldu. Şimdi kendi bebeğim kucağımda <3:angel:

(2,702 puan) tarafından
Yıllar neler götürmüş bizden dimi düşününce :/
(156 puan) tarafından
Evet götürdü gerçekten. İnsan dönüp bakınca güzel şeyler görüyorsa çok özlüyor :)
(2,702 puan) tarafından
Özlesek ne fayda be kank ömür gidiyor

İlgili sorular

+12 oy
14 cevap 405 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 241224 (5,171 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 330 göst.
5 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,490 göst.
19 Ocak 2021 Diğer kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu