0 oy
225 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (165 puan) tarafından

Memleketten Yolladılar Bunu Bidona Nasıl Koyabilirim Nasıl Degerlendirebilirim Peynir Bu Arada

image

11 Cevaplar

0 oy
(4,545 puan) tarafından
Küçük kesip tuzlu suya yatır canım eriyip bozulmasın 
(165 puan) tarafından
Tuzu Ne Kadar Olmalı Ki
(4,545 puan) tarafından
Canım onu kendin ayarlaman lazım yumurta ilçede bakiyorlar da ölçüsünü tam bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(7,796 puan) tarafından
Lor peyniri mi 
(165 puan) tarafından
Yok Normal Köy Peyniri
0 oy
(9,006 puan) tarafından
Bunu tuzlayıp comlege koyarlar sanırım ama sen ofeleyip posetlerle buzluğa da atabilirsn sanirim
(165 puan) tarafından
Buzlukta Erir Diye Düşünüyorum çömlek dediğiniz nasıl oluyor
(9,006 puan) tarafından
Yaptığın sekil kalır canım erimez ..
Çömlek topraktan yapılan ona koyulup toprakta bekletilir öyle daha sağlıklıda olurmuş derler ya hani Çömlek peyniri diye duymussundur
(165 puan) tarafından
Duydum Canım Ewet
0 oy
(101 puan) tarafından

Yorumlara bakmadan önce hamur sandım :D

0 oy
(3,359 puan) tarafından
Bacim ofele bidona sıkı sıkı bas arada da tuzla corek otu at agzini bez ile bagla
0 oy
(318 puan) tarafından
Parçalayıp buzluğa atabilirsin yada salamura yapabilirsin
0 oy
(1,401 puan) tarafından
Nelemler yapar çok küçük doğrayıp 5 kiloluk yada ne kadar lık bidona sığarsa artık içine koy ona göre su koy bir kovaya içine tuz koy bir yumurtayla tuzunu ayarlaman lazım suyunuda bidona koyup dolaba koy 
0 oy
(6,236 puan) tarafından
Canım sanırım yağlı peynir bu bunu Küçük kare kare kes Yani bir günde Kahvaltıda ne kadar yerseniz o boyutta doldur bir tane leğene Üzerine de kaya tuzu iri taneli tuz var ya ondan dök sakın ince tuz dökme eritirsin peyniri leğende beklesin bir saat tuzunu çeksin sonra doldur bidonları üzerine su ekle çok tuzlu da olmasın Sonra yiyemezsiniz ben çok severim bunu
(165 puan) tarafından
Normal çeşme suyu mu hazır Su mu olmalı
0 oy
(3,683 puan) tarafından
Kesip tuzla koy canım 
0 oy
(1,687 puan) tarafından
Kaya tuzu varsa tuzla tuzla bidonu dilimler halinde bas birazda şu ekle ama tuzunu bol at bisey olmaz buz dolabına koy 
0 oy
tarafından
Kup kup doğrayıp tuzlu suya koyun ağzı bağlı sekilde hava almasın bikac gün sonra çok güzel oluyor kahvaltıda sıcak ekmek arasında ohbcok severim ben bunu tuzunu kaşıkla koy oarmaginla tadına bak suyun çok fazla olmasın ama tuzlu olsun afiyet olsun 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 130 göst.
22 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 654 göst.
0 oy
16 cevap 612 göst.
8 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 119 göst.
7 Eylül 2022 Aile kategorisinde Dilara16 (233 puan) tarafından soruldu