0 oy
459 göst.
Aile kategorisinde (12,277 puan) tarafından
Bence  yeni bayramlar  ben eski bayramlaribayramların tadına hiç  varamadım  :(( her bayram kötü  geçti benim  için  

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eski bayramlar daha güzeldi bütün aile ve akrabalar gidip gelirdi şimdiki bayramlar çok soğuk geciyo o eski sıcaklık yok 
-Reklam-
0 oy
(295 puan) tarafından
Tabiki eski bayramlar. Kimse kimseyi aramıyor bile artık.  Eskiden bütün aile toplanilirdi. Şimdi herkes bir yere gidiyor 
0 oy
(37 puan) tarafından
Bence eski bayramlar. Simdilerde kimse kimsenin kapisini calmaz oldu ama eskiler oyle degil ya
0 oy
(3,828 puan) tarafından
Eski bayramlar daha guzeldi hemde coook
0 oy
(10,831 puan) tarafından

Eskiler bence şimdi ben bisey anlamıyorum eskiden kapı kapı gezerdik (tabi onumuze gelen eve degil akraba :)) ama şimdi yok öyle şeyler artık güven kalmadı çıkıp gidecen 

0 oy
(782 puan) tarafından
Evlendigimden beri butun bayramlari olayli geciyo niyeyse eski baramlar bence 
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Tabii eski bayramlar daha guzeldi. Bayramlıklarimi baş ucumda saklardım heyecanla giyerdim sabah:/
0 oy
tarafından
Eski bayramlar daha güzeldi tabiki şimdi bayram mi var anlamıyorsun bile
0 oy
(1,850 puan) tarafından

Vallaha bayrammiş yilbaşıymiş düğünmüş bana göre degil çünki normal bir günmüş gibi geciriyorum :Dsevmiyorum öyle seyleri 

(12,277 puan) tarafından
Yılbaşı tmm da bayram  farklı  hissediyor  insan
(1,850 puan) tarafından
Bilmem minnoş ben sevmiyorum bayram falan
(12,277 puan) tarafından
Anladım canım  :))
(1,850 puan) tarafından
Hahaha ;))) ya nickimla dalga gecme :))
(12,277 puan) tarafından
Hahahaha kız inan öyle düşünme sen yazdım ama aklımdasın  artık haberin OLSUN: )))
0 oy
tarafından
Bayramlar cocukken guzeldı canımmmm
0 oy
tarafından

Babam iç guveysi gitmis annemin ailesi ile otururduk genis ailede buyudum yani ben .

Arefe gununden teyzem enistem iki dayım iki yengem 8 kuzenim bize gelirlerdi köyde ev iki katli :) bayram arefe gununden baslardi bakalava yapardı anneannem bayraa sarma hosaf vs  dedemlerle mezarlara giderdik bayram arefeden başlardı ..

Bayram sabahi sabah namazına gider gelirdi evin erkekleri :) namazdan gelince dedem bisiler atistirirdi ilac icmek icinibende hemen uyanir gelir kucaginda yerimi alırdim banada yedirsin diye hosuma giderdi :)snra bayram namazina giderlerdi onlar gelene kadar mutfakta hararetli bi calisma bayram sabahlarinin olmazsa olmazi patates kofte :))) anneannem güzel yemek yapardi :)  kalabalik ve sohbet dolu kahvaltidan sonra kurbanimizi keserdi babam hep babam keserdi diğerleri anlamazdi :D bende gurur duyardım hep babamla hala da oyle elinden her is gelir kurban olurum ona :) snra adaletli bi şekilde paylaştırılır ve pay dagitilir kalanda 5 e bolunur ev icin olan etten erkenden pişirilirdi ben hemen etin tadina bakıp bayramliklari giyip koalali sirt çantamı alip şeker toplamaya arkadaşların yanina kacardim iç güne beş kez gezdigimizi bilirim butun koyü.. ve en onemlisi  gelen giden cok olurdu ogle yemegi yiyecek zaman olmazdı misafirden :)  

Nerde o eski bayramlar  simdişne gelen ne giden ne kalabalik sofralar ne misafirle dolup tasan evler :((
(12,277 puan) tarafından
Babam anlardı kurban  kesmekten  dedin hüzünlenirdin beni rabbim babana uzun ömürler versin  
Benim babam kasapti  dükkanı açacak parası hiç olmadı  
Ve babam şimdiye kadar tanıdığım  en becerikli  kasapti
Bu nusretmidir nedir halt etmiş babamın yanında hayvanin anatomisini bilirdi  bende hala gurur duyarim babamla yanımda  olmasada  çok özledim
bazen    ilk ben gitmek  istiyoum  babanın yanina
tarafından
Canım benim ya yazarken bende ağladım dedemi anneannemi hatirladim hepsinin mekanı cennet olsun inşallah benim babam da her işten abartısız anlar çözer hemen yapar tadilat elektrik maragozluk kasaplık yemek ev işi :D herseye az çok fikri becerisi var diyorum bazen tek biseyde ugrassaymis çok iyi yerlere gelirmiş ama öksüz yetim buyumus ardında duran olmamış okuyamamis
(12,277 puan) tarafından
Öksüz büyüdüğü  için her işten anlıyor  baban kıyamam küçük yaşta kendi hakkından gelmek  için ne yapsın  ALLAH  başından eksik etmesin  kuzum❤❤❤
tarafından
Amin kuzum okusa farklı olurmuş kndi de der ama amcaları daha ellerindekini almaya kalkmış üvey annesi buyutmus heceleyerek zor okur mesela ama bi matematik var biz hesap makinasından uğraşırken o pat diye söyler
0 oy
tarafından
Eski bayramlar daha güzel.  Herkes beraber olurdu kusler barisirdi
0 oy
tarafından
Eski bayramlar tabibki daha güzel şimdi herkes sosyal medyadan iki mesajla kutluyo aramak bile aramiyolar 

Ben şahsen büyükleri ziyaret ederim mezarlık ziyareti de ederim
tarafından
Yinede aynı tad yok be hatice gitsekte ziyaretlere bilmiyorum küçük olduğumuz için mi okdar güzeldi ki herşey
tarafından
Olabilir şimdi bir de göz açıklığı var bizde de herkeste zevk almiyoem.bende ama bizde böyle alıştık
0 oy
(1,065 puan) tarafından
Eskiside bir yeniside benim için   bizde bayram gezmesi olmaz pek   ee gelende pek olmaz    malesef kopuk herkes bir sürü kuzeniz ama hepsi ayrı alemde  valla arayan olmaktan sıkıldıgım için bende  artık arayıp  sormuyorum

Bayram normal bigün gibi benim için tek artısı  çalışma olmuyo tatil yani
0 oy
(2,102 puan) tarafından
Tabiki eski bayramlar. Şimdi bayramlarda insanlar birbirini görmek istemiyor
(12,277 puan) tarafından
Göremiyorum seni nerdesin kuzum listenin başında  seni bekliyorum:))
(2,102 puan) tarafından
Buralardaym kuzum umarim.jsjsjs
0 oy
(6,907 puan) tarafından
Eskiden bayramda akraba gezmesi yapardık şimdi millet bayram da tatile gidiyor saçma bnce bayram tatil için degldr
0 oy
(409 puan) tarafından

Şindikilerrr<3 kalabalık bı aılr olduk eşi min aılesıyle daha çok zıyaret edıyıruz bayramlaşyorum doku dolu geçıyor öok mutlu oluyoruz

0 oy
(682 puan) tarafından
Tabıkıde eski bayramlar cnm 
0 oy
(16,000 puan) tarafından
Eski bayramlar tabiki şimdikiler bayram olduğu bile belli değil 
0 oy
(4,602 puan) tarafından
Bence eski bayramlar

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 363 göst.
26 Aralık 2019 Diğer kategorisinde ☻❣îpek❣kozalağı ❣☻ (12,277 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 36 göst.
24 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde KadrATr (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
67 cevap 1,601 göst.

397,320 soru

11,883,466 cevap

36,003 kullanıcı

...