+3 oy
5,305 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (194 puan) tarafından
Kızlar ne yapsam bebeğimin pişik olmasını engelleyemiyorum altını ne kadar kuru tutarsam tutayım pişik oluyo :( kayınvalidemde bunun için sürekli beni suçluyo elimden gelen herşeyi yapmama rağmen eşimde şimdi onun tarafını tutuyo bebeğe bakamıyosun diye. Yani ben daha ne yapabilirim?? Pişik olmasını engellemek için bi krem arıyorum bi daha böyle bişey yaşamamak için. Önerilerinizi bekliyorum.

112 Cevaplar

+1 oy
(820 puan) tarafından
Bepanthol pişik önleyici al .. Pişik olmasını bekleme her bezi değiştirdiğinde az az sür asla pişik olmaz Cnm çok geçmiş olsun
(194 puan) tarafından
Çok sağol canım mustela aldım 2-3 gündür kullanıyoruz baya iyi geldi engelliyo gerçekten pişik oluşumunu
-Reklam-
+1 oy
(354 puan) tarafından
Hastaneye götür cnm idrar tahlili yaptir benim kızım da öyle idrarında enfeksiyon varmış o yüzden hep pişik oluyor ona göre krem veriyorlar 
(194 puan) tarafından
Aaa çok geçmiş olsun canım doktora götürdük ama öyle bişeye ihtiyaç duymadı doktor yaptırmadı bide öyle bişe olsa mustela pişik önleyici kullanıyoruz şimdi geçirdi pişiğini oluşmadı daha demekki hassas ciltle alakalıymış tamamen diye düşündüm
(354 puan) tarafından
Hmm olabilir cnm hassas ciltlerde çok oluyor
(194 puan) tarafından
Evet canım neyse ki kremle çözdüm işi :)
+1 oy
(920 puan) tarafından
Mustela krem sür her altını değiştirince. Pişik olmasın diye yap bunu. Ama pişik olduysa kantaron yağı hametan krem kullan geçmiş olsun 
(194 puan) tarafından
Evet canım mustela aldım bende çok etkili çıktı yeni yeni kullanmama rağmen yaşamadık çok şükür şuan öyle bi problem :) çok teşekkürler
(920 puan) tarafından
Cok sukur canim rica ederim faydam dokunduysa ne mutlu ❤️
(194 puan) tarafından
Kesinlikle canım siz olmasanız bilmeyecektim mustelanın pişik önleyicisini :) sağolasın
(920 puan) tarafından
Ne demek canım benim çok sevindim inşallah pişik sorunu yaşamazsınız bir daha tekrar geçmiş olsun kuzumu da öperim selametle❤️❤️
(194 puan) tarafından
Çook teşekkürler canım benim :) inşallah artık yaşamayız gibi görünüyo
+1 oy
(1,023 puan) tarafından
Cnm elinizden geldiğince serin tutmaya da çalışın...
(194 puan) tarafından
Sağol canım tavsiyen için elimden geldiğince öyle yapıyorum
+1 oy
(1,559 puan) tarafından
Bence sen eşinle kayınvalideni gönder direk çözüm pişikte dahil :)
(194 puan) tarafından
Hahah en iyi çözüm o gibi görünüyo böyle giderse yaparım valla
+1 oy
(1,381 puan) tarafından
Mavi hametan al kesinlikle
(194 puan) tarafından
O pişik olduktan sonra sürülmüyomu canım
(1,381 puan) tarafından
Pişik olunca sürüyorum ben en ufak kızarıklığı yok ediyor bir gün olmadan geçiriyor .pişik olmayınca sürmeye gerek yokki .
(194 puan) tarafından
Canım ben pişiği engellesin diye krem arıyodum zaten buldumda :) pişik olduktan sonra sorun kalmıyo zaten kremler geçiriyoda pişik engellemesi için dediğim gibi mustela aldım çoook etkili çıktı teşekkürler
(1,381 puan) tarafından
Anladım canım :))sağlıkla büyüsün sevindim
(194 puan) tarafından
Çok sağol canım benim hepimizinkileri inşallah :)
+1 oy
(1,318 puan) tarafından
Hametan kullandım canım ben. Bir de bezi değiştir. Bezi değişince gene geçmiyorsa beneginin alerjisi olabilir. Yediklerine dikkat etmelisin 
(194 puan) tarafından
Sağol canım alerjik değilde hassas ciltli bi bebek o yüzden bu durum yaşanıyo mustela pişik önleyici krem aldım henüz pişik oluşmadı :) teşekkürler
+1 oy
(9,007 puan) tarafından
Bezi değiştirmeyi denedin mi hic canım. Valla benim çocuklara hamazing krem iyi geliyor 
(194 puan) tarafından
Canım bezleri denedik şuan iyi gelenini kullanıyorum tekrar o riski alamam pişik önlemek için krem aldım mustela pişiği çıkmıyo kullandığımızdan beri sanırım çözümü buldum :) teşekkürler
+1 oy
(276 puan) tarafından
Alerji testi yaptır hemen  çocuğa
(194 puan) tarafından
Canım alerjik bi durum değil doktora götürdük zaten hassas ciltli olmasından kaynaklanıyomuş
+1 oy
(28 puan) tarafından
Ben travazol krem kullanıyorum kızımın çok yoğundu resmen kan çıkıyordu ishale yakalanmıştı krrmi yatarken bir sürüyorum yemin ediyorum sabaha bişey kalmıyor o derece sihirli bi krem mükemmel bir de şöyle bişey var bepantol mustela sudocrem hametan fito bize hiç iyi gelmedi tek sürüşte yok ediyor resmen hastası oldum fiyatı da 130 tl
(194 puan) tarafından
Canım onu sürekli kullanmamak gerek diye biliyorum mustelanın hangi ürününü kullandın? ben pişik önleyici kremini aldım buradaki arkadaşların tavsiyesiyle haarika geldi yeni kullanıyorum ama pişik oluşmadı daha tam istediğim ürün
(28 puan) tarafından
Zaten sürekli kullanmana gerek kalmıyor pişiği çok kötüyse bir kere sürüyorsun bitiriyor mustela pişik önleyici kullandım ama pişiği önlemedi zaten bebeğimin poposu hemen pişik olmuyordu ishal olduğunda kakasını geç aldığım zamanlarda oluyordu pişiği önlesin diye zeytinyağlı arko kullanıyordum o da güzel gerçi bebekten bebeğe fark var
(194 puan) tarafından
Aaa canım kuruyken mi sürdün mustela bize çok iyi geldi arkonemin içeriğide iyi değil hatta hassas ciltli zaten bebekler onun zararlı olacağını düşündüm. Ama dediğin gibi bebekten bebeğe fark var
+1 oy
(723 puan) tarafından
Hamazic krem kullanıyorum. Pisliğe yaraya herşeye iyi geliyor. Direk ıslak mendille silme. Islak mendili suyun altına tut sık öyle sil
(194 puan) tarafından
Sağol canım pişiğini geçirdim engellemek içinde mustela krem kullanıyorum pişik önleyici. Çok şükür sorunumuz kalmadı artık :))
+1 oy
(7 puan) tarafından
Ahhh bu pisikk.... Piştikten dolayi antibiyotik kremler bile kullandim o kadar cekti oğlum bezi birakana kadar. Neler neler denedim bilemezsin ama en son Dalin bebek yaği o kadar iyi geldi ki kesinlikle tavsiye ediyorum.suan ailede büyükler bile kullanıyor. Yagli olduğu için bezi gevşetiyor o yuzden bebek yağını guzelce yedir sonra bezini tak. Geçmiş olsun 
(194 puan) tarafından
Canım mustela pişik önleyici krem kullandın mı? o çok iyi geldi bize o kadar dikkat ettim hep pişik oldu bu kremi sürdüğümüzden beri çook şükür bebeğimde bende rahatladık :)
(7 puan) tarafından
Oğlum şuan 5 yaşında ama aklına gelebilecek her markayı denemiştim en iyisi dalin bebek yağı
+1 oy
(1,662 puan) tarafından
Valla çocuğun cildiyle alakalı birşey bu kimse seni suclayamaz hassas ciltli bebeğin varsa işin zor ben sürekli doktora gittim bu yüzden en son lansinoh göğüs ucu kreminde buldum çareyi hiçbir krem çare olmadı deneyim dedim ve fayda etti pişik kremi değil bu bilgin olsun.
(194 puan) tarafından
Canım birde bunu gel benimkilere anlat neyseki bende kremini buldum seninde aklında olsun mustela pişik önleyici krem lila tüpte çook memnun kaldım her altını temizlediğimde bunu sürüyorum pişiksiz mutlu bir bebeğin oluyo :)) teşekkür ederim
+1 oy
(433 puan) tarafından
Koruyucu kremler kulan sıvı geçirmez kırem bitane krem var ismi elecon bunu kızımın egzamaları için cildiye yazmıştı ve diğer kızımın geçmeyen pişiği içinde kulandım sabah kalktım mucize gibi hiç bişeyi kalmamış ve ogün bugündür kremden başka krem gelmez evime bide bebeğin çok ağlıyorsa eczaneden ağrı kesici krem al çok etkili
(194 puan) tarafından
Canım doktorum öyle kremler önermediği için kullanmadım mustela pişik önleyici kullanıyorum anneler onu önermişti burdan tüüm derdim bitti çok şükür hemde baya etkili seninde aklında olsun teşekkürler
+1 oy
(259 puan) tarafından
Kiz benmkide pişik dogdundan beri surekli kremler hel alt almaya cildi hassas bebeklerin ztn kizima az dokunsam ust degisirken kizariyor beyaz bide teni iyce kusura bakmasnda hangi anne cocugun cani yansn istiycekki ne tuhaflar ya bi o kalmis karistiklari cok biliyosalr kendileri baksin sinir oldm
(194 puan) tarafından
Gel bunu benim kvme ve eşime anlat bende sinir oluyorum şimdi hiçbi şey diyemiyolar mustela pişik önleyici krem aldım o günden beri sıfır pişikle atlatıyoruz her günü çok şükür onunlada önüne geçebilirsin canım sağolasın
+1 oy
(259 puan) tarafından
Hametan iyi canim bide zeytinyagi suruyorum ben
(194 puan) tarafından
Sağol canım :)
+1 oy
(1,559 puan) tarafından
Sanane benim bebeğimin götünden de bu ne ya senmi doğurdun omu
(194 puan) tarafından
Gel bunu anlat :) hepsinden çok ben düşünüyorum takmıyorum artık yaa bıktım gerçekten neyseki pişik olmuyo mustela pişik önleyici aldımo günden beri sus puslar :))
+1 oy
(7 puan) tarafından
Canım geçmiş olsun öncelikle hem eşinin hem kaynananın güzelce ağızlarının payını verki sinek vızıltısı gibi vız vız konuşmasın kendinisi çok biliyorsa önersin sende uygula. 3 yaşında oğlum var 3 ay kövozde kaldı çıktıktan sonra her pişik olduğunda macır kremi sürdüm bir sonraki bezi açtığımda hiç pişik namına bişi kalmıyor öyle pahalı kremlerle hiç gerek yok 
(194 puan) tarafından
Canım şuan hiçbirşey diyemiyolar mustela pişik önleyici krem aldım o çok iyi geldi kuru cildine direkt sürüyorum terrtemiz oldu çocuğum hiçbirşey diyemiyolarr :D teşekkür ederim
0 oy
(2,910 puan) tarafından
Şuanda hangi Krem kullanıyor sun
(194 puan) tarafından
Şuan herhangi bi engelleyici krem kullanmıyorum sadece pişik için kremlerimiz var her yolu denedim ama pişik olmasının önüne geçemedim
(2,910 puan) tarafından
Ah canım ya
 Nasıl da canı yanıyor dur
Hametal krem da güzel
Bez markası değiş ıslak mendil kullanırken önce güzelce yıkayıp kullan
Ben hep öyle kullanırım saklama kutusu içinde saklarım
Bütün köpük suyunu yıkarım kutuda kalır
0 oy
(119,526 puan) tarafından
bebek kac aylik bezini baska marka al bezde pisik yapar pisik icin sudocrem tavsiye ederim egerki gecmiyosa mantardir dr goster
(194 puan) tarafından
Doktora gösterdim sadece cildinin hassas olduğunu söylüyo mantarlık bi durumu yok bezindende memnunuz aslında

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 87 göst.
29 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde caglat (7,447 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 568 göst.
14 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 275 göst.
0 oy
12 cevap 403 göst.
4 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,068 puan) tarafından soruldu

381,446 soru

11,419,933 cevap

34,975 kullanıcı

...