0 oy
107 göst.
Aile kategorisinde (762 puan) tarafından
Kızlar yarın kuzenime bebek görmeye gitcektik. Kuzenlerle birlikte. 

Grubumuz var ben açık açık yazdım hasta olan var mı diye bir kuzenim hastaymış yani şuan ortalıkta dolaşan bu ağır salgına yakalanmış.

Ben 8.5 aylık hamileyim Rabbim e teslimiyetim tam Elhamdülillah ama bile bile kendini ateşe atmak gibi birşey bu. 

Geçen bir arkadaşım bu hastalıktan dolayı acilen sezeryana alındı ve bebeğini yoğun bakıma aldılar.

Bende korkuyorum yani asla kendim için değil bunca ay emek verdim bebeğime birşey olursa diye.

Ben gelmiycem dedim ve şuan hepsi bana karşı durdular yok abartiyorsun yok bilmem ne falan diye.

Ne yapsam sizce gitsem mi vicdan azabı çektim bir an onları yarı yolda birakmis gibi. 

3 Cevaplar

+1 oy
(8,975 puan) tarafından
Sen git hasta olan kişi gelmesin. Bebek görmeye hasta hasta gidilir mi sen karnındakini düşünüyosun çok güzel ama görmeye gittiğiniz bebek ve annesine de yazık hasta olan evinden çıkmasın mümkünse 
(438 puan) tarafından
Çok haklı ve düşünceli bir yorum ama bu düşünceyi hastan olan kişinin gitmemesinden beklerdik oraya gidecek olan herkes için bir tehdit
(762 puan) tarafından
Söyledim grupta da dedim 2 aylık bebek Allah korusun hastalansa diye.
Bana dedikleri şey merak etme hastaysak senin bebeğini görmeye gelmeyiz ‍♀️
Birde yeni 4 gündür hastalanmış diyor ki hastaydım iyileştim ama iyiyim diye bu salgın 4 günde geçiyor mu ya
(8,975 puan) tarafından
Guruba açık açık yaz o bebeğe ve annesine bulaşabilir bana bulaşabilir sen baska zaman iyileştiğinde gel istersen falan de
(762 puan) tarafından
Keyifleri bilir ya bebeğin annesi de grupta açıkçası ben olsam derim iylesince gelin diye perişan olacak olan ben ve bebeğim sonuçta
(8,975 puan) tarafından
Çok bencil insanlar. Geçen Instagram da denk geldim bebeği dudağında uçuk olan biri öpmüş çocuk ondan virüs kapmış şuan 7 8 yaşında ama yürümiyo oksijen makinesine bağlı... Bunun vebali ödenmez
-Reklam-
0 oy
(1,839 puan) tarafından
Hayır gitme ben bir davete gittim odur budur hastayım 2 aydi cok zayıfladım birde hamileğim 
(1,839 puan) tarafından
Anam maske takmiştım madke takmanında faydası yok gerek ordakı arkadaşlar maske taksın zor anam zor maske taksan bile bulaßıyo bu illet yenede sen bilirsin
(762 puan) tarafından
Yok ya gitmiycem sadece çok üstüme geldiklerinde biraz vicdan azabı çektim abartıyor muyum diye ama tehlikeye atamam bebeğimi
(1,839 puan) tarafından
Aynen bacım bebeğin vede sağlığından her şeyden daha önemli
(762 puan) tarafından
Rabbim sana da şifa versin inşAllah tez vakitte
(1,839 puan) tarafından
Inşallah bacım
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Sen değil de o hasta olan kuzenin gitmese keşke. Nasıl bi kafa yaşıyolar yaa sinir oldum. El kadar bebenin yanına nasıl gidicek hasta haliyle... 
(762 puan) tarafından
Sorsan iylestim diyor bu cuma günü yakalanmış işte 4 gün oluyor bu salgın 4 günde geçmez ki
(11,089 puan) tarafından
Ay ne geçmesi yaa.. Ciğerlerim sökülcek sanki, bugün dikiş yerlerim patlıcak sandım öyle bi ağrı.. 1 haftadır ben çekiyom daha da iyileşecek gibi değilim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 58 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde KadrATr (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 348 göst.
14 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Bayanistanbul (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 193 göst.
23 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 212 göst.