0 oy
303 göst.
Aile kategorisinde (0 puan) tarafından

eşimle 1 Yıldır evliyiz yeni hamile olduğumu öğrendik eşim sevinçten havalara uçtu iyiyken çok iyiyiz eşim çok ilgilenir benle haftanın 3 günü sıkılıyorum diye dışarı götürür gece uyku arasında sana aşığım der geri uyur yani demek istediğim benden çok daha ilgilidir öz eleştiri yapmak gerekirse ben ondan daha kavgacı daha ketum bi insanım ama eşimde kavgalarda çok kötü birden bambaşka birine dönüşüyor ailesine düşkün hep onlar için çalışmış şimdiye kadar benle evlendikten sonra bi görümcem var tutturdu sen evlenince değiştin diye eşime baskı uygulamaya kaç kere benim hakkımda kötü konuşmuş bunu eşim kendi söyledi ve senden özür dilemeden onla konuşmam dedi. Ben bikere olsun ablasıyla bi münakaşam olmadı kötü söz söylemedim. Eşimde annemin babamın hatrına sürekli ara diyorlar diye aramış ablasını benden gizli ben gördüm kavga ettim bana haklısın dedi ondan bi sonraki gün ablası 2 kere aramış ama kendi aradığını silmiş fatura detayından öğrendim hibe sakince ona okadar kavga ettik dün ablanla ne konuştunuz dedim gecenin 2 sinde bana bağırdı küfürler etti sen karışamazsın benim ablamla konuşmama ailemi uzaklaştıracaksın falan birsürü laf söyledi ve benim aileme  s…. Ailene diye küfür etti normalde hiç yapmayacağı bişey okadar ağırıma gittiki kendi çıkıp  gidecekti giyiniyordu bidaha bu eve dönersem adam değilim vs dedi  ben gittim ona fırsat vermeden  gecenin üçünde ve bana s… git dedi sonra arabayla peşimden gelip zorla arabaya bindirmeye çalıştı babamı arıyım derdini ona anlat diye beni korkutmaya çalıştı binmedim yakın mesafede arkadaşım vardı ona geldim ve beni hiç aramadı engellemiş heryerden normalde bensiz uyuyamayan dün sesi hiç çakmadı ailemde yansıtmak istemediğim için anlatmadım arkadaşımda kalıyorum napcam bilmiyorum 

7 Cevaplar

0 oy
(5,954 puan) tarafından
Arkadaşına gitmen yanlış   ailene gitsen anlarım  eşin  bu duruma daha çok tepki verebilir   birde çok büyük  olay  olmadikca  evden git dedi diye çıkmak zorunda  değilsin sen gidiceksin gitmek istiyorsan dersin o gider hakliyken  haksız duruma düşmüşsün  canım  ablasidir  sen  konuşma ama engel olma ailedir et tırnaktan ayrılmaz
-Reklam-
0 oy
(115 puan) tarafından
Hiç birsey yapmayacaksın sen çıkıp gitmişsin keşke onun gitmesine izin verseydin..hicbirsey yapmadan bekleyeceksin geri adim atarsan daha sonra yapacaklarına izin vermiş olursun.kendi gitti tıpış tıpış geldi der ezmeye ezdirmeyr kalkar.ailene küfür etmiş hiç kimsenin ailenize küfür etmesine izin vermeyin lütfen bunu bedelini ödemesi lazım.. yani benim şahsi görüşüm bu yönde geri adım atmazdım.enin de sonun da gelecek özrünü dileyip ikna edecektir
(0 puan) tarafından
Beni anlayan biri çoktı şükür Bende öyle düşünüyorum ilk defa bukadar sessiz kaldım hiç tepki vermedim 1 gündür normalde bukadar bile duramazdım ama mecbur durmak zorundayım arkadaşımda diyo mecbur yazacak ama bi yandanda korkuyorum ya hiç sesi çıkmazsa diye. Birde eşim işine çok düşkün sürekli kafası orda o gün gece 3 de ben gittikten sonra oda dükkana gitmiş çalışmış o derece
0 oy
(1,864 puan) tarafından

Yani canım eşin iyi biriymiş ablası tamam sıkıntılı bir tiip ama ablasına aramasına çocuk gibi karisamazsin bencede zamanla zaten ablası yaptıkça eşin iyice soguyacakti ablasindan ama şimdi sende kötü oldun müdahale ettiğin için  ,benim gorumcede sorunluydu eşime boşan vs demiş ki benim hiç bir kötülüğüm yoktu ,ben ağzıma açıp hiç bir zaman birşey demedim ,esimi aramasını engellemedim bildiğim halde, sonra ablasının yorumları bitmesyince eşim yuvamı bozacak diye tamamen hayatından çıkardı çünkü sürekli yaptı ablası ben normal düzene devam ettim , bana hiç bir suç bulmadı ama konuşmalarına engel olsaydım sebeb ben olacaktım bende kötü olacaktim ,şuan yegenleriyle görüşüyor ablasıyla görüşmüyor eşim 

İkinci evi terk etmişsin keşke kendi ailene gitseydin arkadaşa gece üçte gitmek çok yanlış bir durum 

Durduk yere hakliyken haksız yere düşünmüşsün kendini canım 
(0 puan) tarafından
Aynı şekil benim görümcemde öyle kendi kayınbabam bile görümcemin beni kıskandığını söyledi bende şimdiye kadar hep sessiz kaldım hiç birleyen söylemedim ama benim sinirlendiğim nokta eşim bana senden özür dilemeden konuşmam diyipte sonra lafını yemesi ve görümcem arayıp bebeğimizi bile hayırlamadı
(1,864 puan) tarafından
Konuşsun kız ne olacak belki kardeşi konuşması gereken bir durum oldu, onun  öyle kıskançlık yaptığının bak herkes farkındaymış zaten ,bunun için eşinden soğuma inadına daha yakın ol kiskancliktan çatlasın eşin seni seviyormuş anladığım kadarıyla ,eninde sonunda arar hamilesin barisirsiniz ,sen görümce icin kendi hayatini hiç bozma o zamanla zaten yapa yapa eşin veya ailesi bir noktada yeter derler çünkü farkındalar olayların, ne derse desin sen eşine daha yakın ol o kıskançlıktan  çatlasın iyice  görümce
(0 puan) tarafından
Aynen bundan sonra zaten dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum ama şuan ne yapacağımı bilmiyorum hem kuyruğu dik tutmak istiyorum tekrarlardan aynı şeyleri yaşanmasın diye yazmıyorum gitmiyorum sessiz kalıyorum ama hemde içim içimi yiyor o bişey yapmadığı için
(1,864 puan) tarafından
Yapar yapar canım barisirsiniz eşin seni seviyormuş dayanamaz bir süre sonra bence ailene git zamanla mutlaka barisirsiniz  illa zaten çocuk için bebek için falan bir araya geleceksiniz mutlaka barisirsiniz sen hiç birşey yapma benim fikrim
0 oy
(446 puan) tarafından
Anlatığına göre iyi biri mutlu evliliğiniz varmış ablası ne diyorsa desin umursama öyle görümceler var ki abisini deli gibi kıskanır mutluluğunuza gölge düşürmeye çalışır yinede seni savunmuş ama onlar kardeşler küsseler dahi ilahi bi gün barışırlar ve tartıştığınızda keşke sen evi terk etmeseydin ben kaç defa terk etmeye çalıştım ama terk etsem aileme değlde bi arkadaşıma gitsem şuan çoktan boşanmıştık eşim asla afetmez gece yarısı bi kadının sokakta ne işi var bide hamilesin başına herşey gelebilir eşin kızmıştır bu yüzden engelemiştir sakinleşince arar sorar ama şunu da demeden geçmiycem herşey olmuş bitmiş bari kararlı ol kendi senin peşine düşsün ayağına gelsin pişman olsun o zaman herşey yoluna girer ama gidersen küfürleri bitmeyecek emin ol 
(0 puan) tarafından
Evet bende o yüzden zaten canım asla geri adım atmak istemiyorum ama o umursamadıkça aramadıkça içim içimi yiyor arkadaşımda kalmam evet normal değil ama çok yakın arkadaşım kendide Tanır arkadaşım bekar kocasıyla boşandı bacım gibidir evi bide bize çok yakın olunca yürüdüm birde aileme gidip laf vermek istemiyorum bu durumda bile ben bunu düşünürken onun yaptıklarına bak
(446 puan) tarafından
O zaman yerinde kal canım kendisi elbet ayağına gelecektir o zaman dönersin şuan asla geri adım atma erkeklerin kafası şöyle çalışır naparsm yapıyım geri dönecektir küfür bitmez şiddete kadar gider çünkü katlanıyor cebimde diye düşünür , sen gitmeyip kararlı olsan bi daha en ufak tartışmanızda aynı hataları yapmaz çünkü seni kaybetmekten korkar
(0 puan) tarafından
Aynen canım sırf o yüzden hiç sesimi çıkarmıyorum sabrediyorum ama oda şuan kendini haklı sanıyo ve düşün heryerden engelliyo çocuğunu taşıyorum karnımda bişey olsa ulaşamıycam bukadar düşüncesiz
0 oy
(428 puan) tarafından
Genel olarak haksızsın ama geri adım atma. Sana gelmesini bekle
0 oy
(3,579 puan) tarafından
Su anda gorumcende esine direktif veriyor gittgi gibi geri donecek sakin sen yazma arama sorma diyor kesin.

Bu is inada binerse bos bir sebepten hemde sen hamile iken dahada cikmaza girer.

Bence onun evde oldugu bir zaman esyalarini alma bahanesiye eve git ve onun konusmasina izin ver.

Ama sakin alttan alma 
(0 puan) tarafından
Görümceme anlatacağını sanmıyorum bizdede  şöyle huy var nekadar kötü olursalar ailelere yansıtmıyoruz çünkü iki ailede evlenmemizi istemedi diyecekleri tek şey biz dediydik olacak
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Elbet yazacak arayacak sen ödün verme kendinden kimse ailene küfür edemez sanada s..... diyemez kavga olunca ben evden kovuyorum o kim de ben evimden çıkcam 2 çocukla evimde oturuyorum ben ona s.... diyorum az sağlam durun lütfen görümce ve aile meselesi bendede var önceden takıyordum şimdi totom duymaz kocam kendi yüzsüz ve gurursuzsa ben napim 
(0 puan) tarafından
Çok haklısın;) bende artık takmayacak ama şuan bakıcam nasıl davranacam bilmiyorum
(5,240 puan) tarafından
Şuan bekle eşek gibi kendi gelecek cnm

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 629 göst.
19 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Ayse54 (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 447 göst.
15 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,338 soru

11,324,257 cevap

34,775 kullanıcı