0 oy
140 göst.
Diğer kategorisinde (5,355 puan) tarafından
Kızlar ben 4 yıldır evliyim benim 4 yorgan yünlü.7 8 tanede yastık var ama.hepsi yünlü en son evlenmeden önce annem ne yikamşsa odur benim yerim yoktu 7.katti önceki evim hiç yikayamadim annem geçen bize uyumaya geldi kokuyor kızım bune dedi sürekli de yüzünü yıkarım anlamda dedi elyaf al kız bune taş gbi bide o ev rutubetliydi hep kaptı smdi bitane çıkardım altaki örtüyü ykiyayim dye yünler taş taş birbirine yapişmis artık braz yumus sıktım yikayamam bu kişin ortasında braz hava alsın dedim birer birer yastiklardan cikarcam yaz olunca Haziran gbi yikayacam balkonum büyük ama yun ne kötü kokusunda vaya biz toz toprak çıktı nerdeyse 5 yıldır yıkanmamis ya

15 Cevaplar

0 oy
(8,971 puan) tarafından
Yünlü hurc bekleyen çok da kullandigim da Yünlü yorgan yastigim elyaf
(5,355 puan) tarafından
Benm yastıkta yünlü yorganda 4 tane yünlü ama bir iki tane ince elyaf ama yünlü yikanamiyor benim boğazım doldu resmen biraz çirptum dye bisuru pislik çıktı artık yazın yikarim
(8,971 puan) tarafından
Temizligi zor malesef
-Reklam-
0 oy
(1,214 puan) tarafından
Yünlü eskidenmis ya bnmki hep elyaf
(5,355 puan) tarafından
Evet yaa anneminde hepsi yün bnada yünlü yapti iste
0 oy
(2,707 puan) tarafından
Benim  1 yün  yorganim var digerleri hep boncuktan  yastiklar yorganimda 3 hazir var hic kullanmam havalandirir koyarim 2 sarar battaniyem var onlari kışın  kullanir yazinda yıkamaya  veririm hic ugrasamam yünle  ya al boncuk doldur hepsini makinaya at yıka 
(5,355 puan) tarafından
Evet elyaflı boncuk sarı olan evet onlar daha güzel yunde aslnda makineye gryor ama birbirinden ayırmak sopayla vurmak ayy ayrı dert şuan yere serdim toz tavana kalktı resmen boğazım doldu artık yazın yikayacam napim
(2,707 puan) tarafından
Yok yok hic uğraşma  aynen ayirmak dert boncukta o dert yok tam elyafta alma boncuk dedigim minik minik oluyo  biyere seriyorum hemen kuruyo
(5,355 puan) tarafından
Kız braz ayırım dedim bir yastık inannki parmaklarim kırıldı annem kızdı önce yazın olsun yıkayıp öyle dövüp sopayla snra ayririz smdi ayirsamda fayda etmez bdaha birbirine girer ama çok sertlesmisler yastıklar maf oldu ya
(2,707 puan) tarafından
Yün oyle zamanla oturuyo kuzum ve ayirmasida zor yazin anca yikarsin ayirirsin ama oda zor ya boncuk  olsa hic yikamasan bile kokmaz ve oturmaz benim çoğu  tertemiz duruyo  onlari yikamiyom evlendim evleneli hicte kullanmadim misafire tek yastik kullanirim onuda gidince kılıfı  yıkarım  kendi yastiklarimizida ayda bir makinaya atiyom kilifla iciyle cikarip seriyorum hemen kuruyo hic yün  gibi bekletemem yaa
(5,355 puan) tarafından
Bizim iki üç  tane yünlü yorgan var valah kullanyoriz uşuyoruz mecbur ama hiç açmadım acaba drek yorganı yazın yikasam olurmu illaki yünle uğraşmam lazım
0 oy
(736 puan) tarafından
Elyaf hepsi 
(5,355 puan) tarafından
En güzeli yıkıyormusun peki
(736 puan) tarafından
2 ay oldu yeniledik hiç yıkamadım
0 oy
(2,475 puan) tarafından
Ben elyafta yatamiyorm valla usuyorum.icinde sarip sarmalanamiyprm illa yun olacak yikamasi zor ama elyaf gibi sentetik degil yun daha saglikli ogluma da pamuk sirittim yazkn 1 haftami veriyorm bir sene kullaniyorm 
(5,355 puan) tarafından
Evet canım yaa bnde öyle kizimada yün yorgan kullanuorim elyaf braz daha sıcak havalarda üstüme ortyorum Mart Nisan gbi
0 oy
(12,985 puan) tarafından
Ben yün yorgan tüy yastık kullanıyorum en son annem evlenirken yıkayıp yapmıştı 2020 de kullandığımı bu yaz yıkayacağım
(5,355 puan) tarafından
Bnde 2019 da sahada yikamamaisim setlesmis
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Benim eşim pikede yatmayı sevmiyor yazın ince elyaf yorganda kışın da yün yorganda yatıyoruz. Bir de eşim yün yastiksiz da yatmıyor. Son 2 ayda kızım yün yorganlara 2 kere çiş yapti. Halı yıkamacı var yorgan da yıkayan. Ona yikattim ilkinde. Şimdi ikinci sefer de aynı yere yikatacagim. Onlar içini falan açmıyor ama diğer türlü de ben yapamam
(5,355 puan) tarafından
Benim kızımda çok çiw yapti yani rutupet de baya kokuyor eşimde sert yastık sever
0 oy
(3,397 puan) tarafından
Hazir yorgan benimki iki tanede pamuk yorganım var kullanmiyorum gerisi hazir yastıklarımda pamuk ama yazin balkonda havalandircam yastiklarım sertlesmeye basladı
(5,355 puan) tarafından
Bnm yastıklar taş gbi boğazım ağrıdı ya
0 oy
(269 puan) tarafından
Benim kışlık bitane yorganım yün annem yeni yaptı daha Annemin bahçesi büyük müstakil ev seneye oraya götürüp yıkarım kullandığım yastığım kaz tüyü bekarken hep yün yatak yorgan kullanırdım yeri olmayınca zor onu kullanması baya uğraştırıçı yıkamasıda biz bi döktükmü yatakları falan 2 ay sonra anca biterdi yıkamacılar varmış yorganı yatağı veriyosun yıkayıp temizliyolar onada bakabilirsin
(5,355 puan) tarafından
Evet ama kişin ortasu gonderemem kurumaz bide çok pahalı
0 oy
(2,343 puan) tarafından
benimkiler de öyle 7 senelik evliyim a dan Z ye hepsi yünn annemin yaptıkları ama çok sık balkona atar havalandiririm yaz kış  ama rutubetten kokuyordur bende o yok asla kokmaz kullandıklarımida yıkamam onla uğraşmam ama arada bir diderim yünleri işime gelirse yastıkları kabartirm  ben elyafla üşürüm benm tercihim yün yaz kış :)
(5,355 puan) tarafından
Bnde üşüyorum mecbur kullanuorim
0 oy
(351 puan) tarafından
Kız çarşıda o kadar boncuk elyaf aradım da bir bulamadım .silikonla aynı şey dedi bazı yerler.silikon  aldım. Yastıgım kaygan ama eşimin ki annesinin evinden getirdik elyafmış hiç kaymıyor .başka bir adımı var acaba
(5,355 puan) tarafından
Vallah blmiyorum bnde pek anlamam annem dedi boncuk elyaf yada normal elyaflı ben drek yastık Alaçam trandyolda var 5 li falan
0 oy
(8,895 puan) tarafından
Benim yastıklar hep yün..yorganlar elyaf. Yün sağlıklı evet ama zor oluyo. Doğalgazlı evde gerek yok yün yorgana bence. 
(5,355 puan) tarafından
Valah bizim ev soğuk ya
0 oy
(500 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Vallh sehirnyerinde yin zahmetli yerin olmanyinca sirimya kimse olmayınca çok zor benim yok hata gelirken eşim dedi çok eşya getirme evde herşey var iykide getirmedim yer sıkntı kiracyiz rutubet nem çok oluyor İstanbul'da bitane getirmişti taş gibiydi kaldramyordum yünü cikyordu  bı kez cikartim pisamn oldum komşum dedi yikiyalim atîm orda yerde çok musaiti komsualrim yaprdi yikandikdan sonra kaldı öyle  geçen sene  deprem bölgesine yoladım hata elyafalrimda içine girmiş biraz toparlanim bircalr hafiflesin yeni yorgan alcam eşim gil hep erkke tek yaşamış bı kadn yok ne kullanmışlar hep topaklanms eskimiş düzgün misafir yorganimda yok cocukda olunca yünle falan hiç ugrasamzdim annemde yakn değil diyim gel yapalım bence bekekyin yaza yıkayın ama elyaf daha rahat yünun tozu toprağı ne kdar yiksnda aynı tas aynı hamam annemin bı oda dizine yirgan döşek var kızken ve halnde kavga ediyom azalt ne yapcan hepsi renga renk güzel ama tek ypmiyor sana yazık diyom oda kizyor ablam dedi gidip dosekekrini hafifletcem eskisi gibi kalıcı misafire yok annemde hep der eskiden yoktu ay diyom eskiden yoktu şimdi var az olsun temiz olsun heryer eşya yorgran yatak yastık dolu gidince gına geliyor bana eşimde kızar evet bende karbalik sevmem annein düzeni bu sen neden bizuyorsun 
(5,355 puan) tarafından
Kız gözlerim ağrıdı hepsi toz toprak topak topak olmuş valah anneme hiç uğraşamam yazın yikayacam ama kendime hazır yastık Alaçam 5li var Trendyolda elyafali bunlarla ugrasilmazki taş gbi ya
(500 puan) tarafından
Eniysi VAllh bide cocuk oldmuu zor uğraş dur 1 hafta
0 oy
(78 puan) tarafından
Benim yün alerjim var o yüzden hepsi elyaf 
(5,355 puan) tarafından
Hiç sorma bende hiç yikmaadim smdi bı bakayım.cirptim gözlerim boğazım yaniyro
(78 puan) tarafından
Çok kötü oluyor ya sende değiştir imkanın varsa
(5,355 puan) tarafından
Valah yünlü yastık Trendyol da var para olsa Alaçam ya 4 li 5 li var
(78 puan) tarafından
Maalesef herşey pahalılastigi için hiç birşey alamaz olduk. Biz boncuk elyaf alıp kendimiz basmıştık ceyizime.
0 oy
(1,488 puan) tarafından
7 tane yün 3 tane de elyaf yorganım var sayısını bilmiyorum yün yastığım var 1,5 sene de bir yastıkları yıkar kurutur doldururum tüm yorganlarımı da hiç yıkamadım ama havanlandırırım ve tertemiz sadece birtane kirli oda nasip olursa yaza açar yıkarım annem yapacak bana ama 4 yıl oldu dogalgazlı evdeyim daha birtane yünlü kullanmadım hiç hepsi baza altında duruyor tertemiz 
(5,355 puan) tarafından
Seninde baya yorgan varmış benim iki tane yünlü yorgan üç tanede orta elyaf 8 tane falanda yastık ama yastıklar çok kötü galiba eski yunler
(1,488 puan) tarafından
Dogulu olmanın zararları valla hiçbiri şuan kullanılmıyor ama benim yünler çok iyi taraklı yünmü ne diyorlar ellerinle açıyorsun dövmeye gerek bile kalmıyor ama gel gör ki çok yer kaplıyor ve ağırlar
(5,355 puan) tarafından
He vala bizim doğulu bende ağrılıyim hele yün dösekleri var annem bana Allahtan onu yapmamis:) benim yünler eskimine artık birbirine yapışmış bir yastık braz açtım parmaklarım uyistu daha elemem annem dedi eleme yazın yıka öyle açılır yoksa parmakların maf olur örtüleri hep yıkıyorum dışarı havandruorum bıktım valah artik
(1,488 puan) tarafından
Tüm rezalet ya çekilmiyor ancaa tek çözüm yazın yıkamak

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 65 göst.
17 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma1112 (286 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 46 göst.
1 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aysun27 (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 112 göst.
12 Mart 2024 Aile kategorisinde Merve atabay (153 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 196 göst.
20 Ocak 2024 Diğer kategorisinde FundArm!n (102 puan) tarafından soruldu

379,456 soru

11,359,070 cevap

34,835 kullanıcı

...