0 oy
939 göst.
Aile kategorisinde (595 puan) tarafından
Bebeğim 11 aylık tek başıma bqkiyorum çok şükür hiç bir sorunu yok ama Dr hep ekran yok diyor ya yani bir yetişkin için  içki sigara neyse bebekler içinde TV o kadar ürkütücü bir hal aldı bnm için  gün içinde yemek ev işi bebeğimle ilgilenme  dışarı çıkarma falan TV hiç açmıyorum akşam olunca. Bzn haber açıyorum nazende oyun oynarken çocuk şarkıları açıyorum kırmızı balık falan çokta ilgisini çekmiyor aslında ama  bilemedim bu karardan da bir sorun yasarmiyim  dürüst olun ama bazen on dk da olsa kendimize zmn ayir mu hepimiz TV ile büyüdük  bizim zamanımızda çizgi flim hayal gücünü artırır derlerdi  şuan o kadar katılar ki ondakka baksa bebeğim vicdan yqpiyorum

30 Cevaplar

0 oy
(322 puan) tarafından
Biz bu zamana kadar ekransız ilerledik diyebilirim şuan baktırmaya çalışıyorlar ilgisini çekmiyor hiç toplasan 40 saniye bakar bakmaz telefonu eline alır şarkısıyla ilgilenir sadece kullağına koyar televizyon da artık bir yere gidince kapatmıyorlar akılları sıra büyüdü diye yine de bi iki dakika bakar oyununa döner ilgilenmez

Bazıları sabahtan akşama kadar açık bırakır yengem örneğin yedi yirmi dört başında yiğenim telefon telefon yoksa televizyon bir uyurken ayrı kalıyor O derece konuşması vs iyi ayına uygun ama bana kalırsa çocuk hayal dünyasını geliştiremiyor 
-Reklam-
0 oy
(276 puan) tarafından
Canım o kadarda abartma.saatlerfe bakmıyor sonuçta kızım doğdu doğalı açıktır TV bazen izler bazen izlemez.bazem Tele de bakar maşallah Türkçeyi bitirdik İngilizceye başladık renkler harfler yardım et dur ingilizce konuşuyor ve Telefondan öğrendi .tuvalartini bile izlediği bı çizgi filmden öğrendi hiç uğraşmadım bir gün geldi anne cisim geldi tuvalete yapcam dedi daha da bezlemedim hiç susmaz şimdi Alper gibi olcam ben astronot olcam ama önce pilot olmam gerek diye dolaşıyor evde.abartmadan herşey kararında iyidir.
0 oy
(1,005 puan) tarafından
Abartilmadigi sürece ben faydasi olduğuna inanıyorum kış vakti kafama estiği gibi parka goturemiyorum bir de akşamları babasini sadece yarım saat görüyor tüm gün tek iletişim kaynağı benim..evi süpürürken veya aglama krizleri oldugunda izletiyorum 
0 oy
(1,463 puan) tarafından
Tüm gün tv açık benim ama kızım sadece 5 dakika bakiyor sonra kendi kendine konuşuyor oynuyor 5 aylık 
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Biz genelde aile olarak TV izlemiyoruz. Sadece bu ara oğlum Bilsem sınavına hazırlanıyor onun için oğluma videolar açıyorum televizyonu İnternete bağlayarak. Onun dışında bir şey izlemiyoruz. Kızım var 7 aylık iki dakika bakıyor sonrasında ilgisini çekmiyor 
0 oy
(1,563 puan) tarafından
Biz çizgifilm izleriz genelde eğitici oluyor iki yaşındayız çok şükür gelişimide konuşmasida gayet güzel hiç bir zararini görmedim 
0 oy
(3,511 puan) tarafından

Ayi cok küçük tv onun içi  bir ihtiyaç olmadığı gibi  hala gücü geliştirmeye etkisi vs olmaz tam tersi gerçeklik algısını karıştırır.Hayatin akışını bir anlasin biraz dillensin kim kimidr ayırt etsin gunluk rutunini bilsin dışarıya çıktığında temiz hava haricinde  çevreyi izlesin iletişime geçmeye başlasın o zaman düşünün ama şuan değil bence.

Bu arada ben karşı değilim kendimde kizima aciyorum 2 yaşından sonra açmaya basladim 34 aylik şuan sadece sizinki çok minnoş.

Kendi dönemimde int pc akıllı telefon kimsenin evinde yoktu (38 Yaş)  akşam haber öncesi kısa bir süre bir çizgi film saati vardi o kadar başkada birsey izlemezdik.Ama sokakta bahçede çok oynardık Asil eskiler tv telefon vs maruz kalmadan büyüdü.Ben ve çevrem hep sokak çocuğuyuz.Konu komşu kalabalık çevrede büyüdük 
0 oy
(2,980 puan) tarafından
Aman bu kadar incelemem televizyon da hep açıktır iki tane çocuğum var akşama kadar sessizlik içime fenalık geliyo, yatak odasında veya oyun odasında olsak bile içerde ses olacak. küçükle ilgilenince büyük ya oyun oynar ya televizyon izler çok şükür sağlığı yerinde annem gelince asla televizyon izlemez veya misafir geldiğinde onlarla oynar benle sıkılıyo e tek başıma ikisiyle uğraşmam mümkün değil. Ablamın kızı bildiğin telefonsuz yaşayamazdı okula başladı arkadaş edindi şimdi sınıf birincisi. Can sıkıntısından yapacak bişey yok kış günü hepimiz televizyonla büyüdük beni bıraksan sabah akşam bakardım okudum memur oldum 
0 oy
(450 puan) tarafından
O şimdi ilgisini çekmez ama 1. De 2. De muhakkak ilgisini çeker benimde öyleydi çünkü bilmiyordu öğrenince artık hipnoz oluyor. Bende vicdan azabı çekiyorum eşim tv seviyor. O açmazsa ben pek aramam ama ne yalan söyleyeyim bende suçluyum eşimde. Bugün hiç açtırmadım . Ama telefon da kendi videolarına baktı biraz ona da müdahale ettim. Bende senin gibi düşünüyorum bizde baktık ama ne bileyim yaa 
0 oy
tarafından
Valla bu konu gerçekten öyle bı hale geldiki 3bucuk aylık oğlum var salonda TV açıkken göstermemek için elimden geleni yapıyorum ama bizde insanız yani TV olan odaya çocukla giriyorum gezdirirken gözü takiliyo hemen ceviriyom falan ama o kadarda zarar olmaz heralde gün boyunca onunla ilgileniyorum aktivitelerini yapıyoz konuşuyorum onla iki dk TV'ye gözü kayınca hemen gerilemez heralde 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 104 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 148 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Alfa anne (255 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 1,089 göst.
15 Aralık 2018 Aile kategorisinde Ümran Çınar (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 414 göst.