0 oy
99 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (771 puan) tarafından
Bazi yerlerde ac kalarak vucut yagdan enerji harcar yaziyor mesela aralikli oruc gibi ama bazi yerlerde de ac kalinca metabolizma hizi yavaslar ve yemek yediginizde vucut yag olarak depolar yediklerinizi diyor (bir daha ac kalirim endisesiyle)  az ve sık yiyince metabolizma surekli calisir kilo vermeniz hizlanir diyor simdi bunlardan hangisi dogru acaba:)

9 Cevaplar

0 oy
(2,013 puan) tarafından
ya inan ac kalip kilo vermek kisinin vucuduna bagli bence ben o kdr aralikli oruc yaptm ac kaldm bos veremiyorum az ve sık yiyince o sekil verebilyorm ama kisiye bagli bise iste 
(771 puan) tarafından
Ya aslinda bana az ve sık yemek mantikli geldi cunku metabolizma biz biseyler yiyip ictikce daha cok calisiyor onlari sindirmek icin
-Reklam-
0 oy
(132 puan) tarafından
Canim 2 yil önce çok iyi bir diyetisyene gitmiştim aynen dediğin gibi adam dedi ki şuan az yersen vucudun yağ depolar bununda şöyle örneklendirdi desi mesela annelerimiz yazin herşeyi organik organik toplayıp dolaba koyuyo ki kişin tükettelim işte birden az yediğin zaman vucutta aynen öyle depolar ve yağa dönüştürüp öncelik sık yiyip metabolizmayı hizlandirmak bir diyet listesi hazirladim sık yiyip az ve kalorisiz şeyler yedim 1.5ay sonra listeyi değişti bu sefer aralik li oruç diyeti gibi Bi liste dedi kahvalti öğle saatindeydi öğlen yemeği yoktu yani 2 gün 2 ara öğün ara günler de ayran ve 1 adet meyveden ibaretti. Şuan 1 aydir ilk listeme yola çiktim 7 kilo verdim 2.listeme geçmek istiyorum ama bebek emziriyorum sütüm kesilir diye cesaret edemedim 
0 oy
(2,363 puan) tarafından
Ye maraş cın biberını bak metabolizma nasıl calısıyor dnnsnsndn
0 oy
(5,540 puan) tarafından
Bünye ye bağlı bence hangisi sana oluyorsa kimisi aç kalarak verir kimisi sık sık yiyerek 
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Ben aç kalınca zayıflayamiyorum az ve sık yiyince zayiflaya biliyorum misal sabahtan akşama kadar pek bir şey yemiyorum evde tekim diye akşam eşim gelince onunla yiyorum bir gram vermiyorum aksine kilo alıyorum metabolizmam zayifmış ama diyetisyene gitmiştim az ve sık yiyince kilo vermiştim 
0 oy
(65 puan) tarafından
Aslında kişi kendine göre bir diyet serüveni çizmeli bence. Geçen yıl 2.5-3 ay civarında tam 18 kg vermiştim. Örneğin ben, az az sık sık yiyebilen biri değilim. Yani yemeğin ya da sofranın başına geçtiğimde ölçüyü kaçıran biriyim. O yüzden bu sistem bana uymadı. Bende aralıklı oruçla günde 2 öğün yaparak başladım. Bu sisteme iyice alıştıktan sonra tek öğün yaparak hızlıca kilo verdim. Tabi yanında spor ile de destekledim. Çünkü benim özellikle bölgesel kilom vardı. Göbeğimden şikayetçiydim. Onun içinde tek öğün ve spor yaptım. O yüzden her diyet ya da sağlıklı beslenme yolculuğu adına her ne diyorsak kişiye özgü olmalı.
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Açlıktan ölünce veriyorum ama tekrar hızlı bi şekilde alıyorum diyetisyen eşliğinde vermek en mantıklısı 
0 oy
(790 puan) tarafından
Haamilelik sürecindeyim hafif şeker çıktı perinatolojiye orası endokrine orasıda diyetisyene yolladı diyetisyen dün bana ben günde 2 den fazla öğün tüketemiyorum diye kızdı ve şekerimin bundanda yükselebileceğini günde 2 şer saat arayla 6 defa yemek yemem geektiğini her diyeti herkesin yapamicanı söyledi hatta doktora şunu dedim ben bu verdiklerinizin hepsini yiyemsm midem almıyor hani aslında benim günde 1 kez yiyip su içmem bile bana yetiyor dedim hayır dedi 6 öğün yapacaksın çocuk için dedi 7. Ayın başındayım nisan gibi doğum var 3 ay bakalım nasıl yicez sabah 8 den akşam 8 e kadar yemek koymuş her öğün yoğurt ayran süt yada süt ürünleri var hatta evvelsi gün beni endokrin doktoru korkuttu sana 15 gün sonra insülin başlicaz dedi 
0 oy
(1,763 puan) tarafından

Az ve sık yemen gerekiyor cnm 9 ayda 70 kilo vermiş biri olarak yazıyorum sana aç kalarak kabız oluyorsun detaylı yazardım ama hazırlanıp arabaya yetismem gerekiyor 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 60 göst.
6 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Efsun88 (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 72 göst.
16 Eylül 2022 Aile kategorisinde Ayselanne (367 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 119 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Havva4545 (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 313 göst.
17 Kasım 2022 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (556 puan) tarafından soruldu

381,523 soru

11,422,453 cevap

34,980 kullanıcı