0 oy
116 göst.
Aile kategorisinde (2,103 puan) tarafından
Kızlar dün gün içeri saat 2 de yarın oğlumun doğum günü için temizlik yapmaya başladım tek başıma olduğum için erkenden temizleyeyim ikramşıklar en sona kalır dedim çevremiz falan gelecek 10 15 kişi olucaz 90 afet balon da şişireceğim şeritlere bağlayıp neyse ben temizlik yapıyorum tık hemen alt katta eltim aradı kızımı unuttum çok ses geliyor başka zaman yap diye bende ona elimden geldiği kadar sessiz olacağımı ama yapmam gerektiğini de söyledim tamam dedi 

Bu arada oğlum doğduğu günden beri geceleri kapı çarpıyorlar ben 1 kere bile aramadım 

Sabah 5 te çekiç sesi ile uyandık sabrettim sabrettim 1.5 saat oldu hala daha geliyor ve uyuyamıyoruz hiçbirimiz sesten mesaj attım çok ses geliyor diye ki sabaha karşı saat 5 yani sonra tabi eşim bağırdı çağırdı gitti abisinin kapısına ne yapıyorsun sen bu saatte diye neymiş banyonun suyu patlamış iyi de abi ayıptır günahtır ya vanayı kapat yarın sabah kalk yap birde eltim utanmadan demez mi ne yapalım boru patladı 

Şimdi size soruyorum bu durumda kim haklı çıldırmama ramak kaldı zaten oğlum  son zamanlarda uyku düzeni kaçtı gitti tam uyuyor dedim bu çıktı başıma birde vana kapatmak bu kadar zor olmamalı 

Birde saygı duymadıkları yerde saygı beklenmesi bana aşırı saçma geliyor 

Şuan bütün apartman ayağa kalktı uyandı ve bunların borusunu bekliyoruz 

5 Cevaplar

0 oy
(1,219 puan) tarafından
Dengesizlik ya başka bir şey deil bir de aileden olunca daha da zor 
(2,103 puan) tarafından
Gerçekten de öyle bak bebeğim doğduğu zaman kapılarını nasıl çarpıyor anlatamam sana aradım  abla bebek irkiliyor lütfen dedim tamam dedi telefonu kapattı bir daha çarptı oğlum sünnet ile ameliyat oldu o gün gece yarısı 3  kapı çarptı ben gündüz insan saatleri içinde temizlik yapınca hemen arar uyıyor kızım sonra yap der ulan sabahın köründe daha yani ayıp günah ama unutmasın ben onun üstündeyim 2 ay sonra bebeği olacak o zaman ben ona daha fazla yaparım inat yapıyor bana ama ben daha fazla yaparım onu bilmiyor insan özür diler canım kusura bakma boru patladı onu yapıyoruz der o da yok ne yapalım boru patladı onu yapmaya çalışıypruz diyor bide yüzsüz

Aslında diyeceksin gelirsem o boruyu çok güzel tamir ederim ama ikinizden birine kanat ulan vanayı kapat
-Reklam-
0 oy
(354 puan) tarafından
Bunu öğlen yada ikindi de tamir edebilirler bence ne acelesi varmış o saatte anlamadım bence bu size tek değil apartman sakinlerine de yapılan bir saygısızlık ki anlamadığım bir şey var apartman kuralları yok mu cnm
(2,103 puan) tarafından
Apartman aile apartmanı kanunsuz bir apartman burası ama aşağıda kaynanam ve kocası var sevmesem de ayıp günah sabah işe gidiyorlar bu insanlar diyorum ya vana kapatmak bu kadar zor olmamalı  daha yeni bitti 2.5 saat duvara vurdular paso 10 dakika sonra herkes işe gidecek öyle düşün ben gün içinde insan saatlerinde temizlik yapınca hemen arar kızım uyuyor sonra yap diye kızı da 4 yaşında benimki 1 yaşında daha 1 yaş bebesi ile myle kolay her saat te olmuyor yani
(354 puan) tarafından
Sorumsuz biri demek ki öyle insanlara laf anlatmak çok zor mesela bazen kızımla oynuyoruz kızım 5 aylık biraz bağırıyor gece 3 te falan eşim diyor ki biraz emzir üst kattakiler uyuyor işe gidecekler rahatsız olmasınlar ne bilim bundan sonra sende onlara karşı öyle yap
(2,103 puan) tarafından
Bebeğim yeni doğduğu zaman bir kapı Çarpıyorlar üst üste 3 kere aradım abla bebek uyuyor ev sallanıyor biraz daha sessiz kapstır mısınız dedim tamam dedi 2 dk sonra aynı şekilde çarptı ama şimdi 2 ay sonra doğum yapacak o zaman bana yaptığını ben ona yapayım ki üstünde oturuyorum daha çok rahatsız olur emin ol ki anlasın birde alay eder gibi sese alıştır sende derdi bana
(354 puan) tarafından
Bilerek yapmış bence sen gıcık ol diye
0 oy
(684 puan) tarafından
Yani tek anlamadığım senin yaptığın temizlikten ne kadar ses çıkmış olabilir ki...bence sadece kıskançlık başka hicbisi değil..Böyle zırt pırt arayıp saçma sapan şeyleri şikayet eden komsular var ama senin ki elti güya hoş gormesi lazım... Boruya gelince de bu saatte yapılmaz komşuluk hakkı denen bişey var öğlen de yapılabilir bişey Allah ıslah etsin böylelerinden ne diim..
(2,103 puan) tarafından
Bir de küstahça cevabı var bana ya boru tamir ediyoruz yapacak bişey yok diyor kız sana yemin ederim ki temizlik yapıypeum dedim ya perdeleri söktüm yıkadım astım balkonu yıkadım halıları balkona koydum sadece çok ses geliyor daha sonra yap kızım uyuyor dedi daha ben süpürmemiştim bile ki süpürgem sessiz çalışıyor kendi diyordu bana katle da şu kaynatma sesi gibi geliyor diye
(684 puan) tarafından
Yuh cidden abartmiş..Ketldan su sesi de rahatsız etmez ya o kdr da değil..
0 oy
(6,356 puan) tarafından
Bu bizimde başımıza gelmişti hemde o gün kızımın doğum günüydü sabah patlamıştı kapattık vanayı 10 gibi yaptırdık saygılı olmak lazım 
(2,103 puan) tarafından
Aynen öyle olması gereken de o zaten canım üstte biz altta kaynanam yaşıyor zaten diye çok rahatlar bemde çok ama bu insanlar eşim kaynanam kayınpederim sabah 7 de il başı yapıyor ve tam 7 de bitirdiler işi ayıptır ya bu kadar olmaz ben elime hep derim yengenle abin müstakil eve taşınsın apartman insanı değiller insan değiller de o yüzden diye
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Hiç umrum olmaz ****** hakkından imansız gelir derimo sesmi yapıyor peşine ben daha çok yaparım zmaanla azalır sesleri o arıyor mu sende ara hemen 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 180 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Havin06 (2,096 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 194 göst.
18 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+4 oy
4 cevap 142 göst.
9 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Birbalannesi (13,089 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 139 göst.