0 oy
303 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (40 puan) tarafından
Selam kızlar doğum yapalı 1sene oldu ama hala kilo veremedim diyete devamlı başlayıp bırakıyorum iradem sıfır olmuş artık bide sezeryandan sonra göbekte kaldı nasıl başarabilirim bilmiyorum sizin tavsiyeniz olur mu acaba 

13 Cevaplar

0 oy
(9,963 puan) tarafından
Hicmi vermedin kiz
(9,963 puan) tarafından
Kac kilosun boyun kac. Sut olsun diye yiyenlerdenmisin sende
(40 puan) tarafından
156 94 kilo bebeğim çok emmedi zaten sütüm azdı
(9,963 puan) tarafından
Oo baya kilo almissin. Boylarimiz ayni seninle. Benimkide 1 yasinda suan. Yani dikkat etmen lazim. Biraz sporlada desteklersen hizli verirsin kilon baya fazla cunku
(40 puan) tarafından
Evet çok fazla ama inşallah bende kilo verenlerden olurum sen nasıl verdin kaç kilo gitti
(9,963 puan) tarafından
Ben 56 ile hamile kaldim 75le doguma girdim. 20 kilo aldim de. Şuan 57 kiloyum sqli gunu kizimin d.gunu 1 yas. Valla dikkat ettim. Makarna pilav hamurisi kizartma fastfood ekmek. Bunlar yok denecek kadar az var hayatimda. Sonrada biraz leslie yaptim
-Reklam-
0 oy
(337 puan) tarafından
Yanlış anlama ama kaç kg ile hamile kalıp doğum kilon kaldı
(40 puan) tarafından
78 kaldım gebelikte 74dustum en son 81dogim yaptım doğumdan sonra 88oldum bu diyettede gir çık derken 94 u buldum yani
0 oy
(61 puan) tarafından
Geçen yıl bu aylarda başlamıştım ve tam 18 kg vermis biri olarak söylüyorum. Öncelikle bende pek çok kez kilo vermek isteyipte irade zayıflığından kaynaklı çabuk pes ederdim. Ama artık bir gün canıma tak etti ve ben bu kiloyu vericem dedim. Aralıklı oruca başladım. Günde 2 öğün baska yok. Atıştırmalık çok seven biriydim abur cuburu hayatımdan çıkardım. Kahvaltıyı ekmeksiz yapamadığım için kahvaltıyı da hayatımdan çıkardım. Günün ilk öğününü öğlen saat 12.00 gibi yapardım. 2.ogun yani akşam yemeğini ise 17.30-18.00 gibi son öğün şeklinde yapardım. İlk zamanlar ekmeği hayatımdan çıkaramadım için günde 1-2 dilim tam buğday ekmeği yerdim. O da saat 12 de olan öğünümde. Sonradan ekmeği tamamen kestim. Evde ne pistiyse onu yedim. Özellikle tavuk ve balık çok tükettim. Salatayi eksik etmedim. 1 ay sonra da spor salonuna yazıldım ve tek öğüne çevirdim. Aralarda da yeşil çay ve kiraz sapı çayı içtim. Bölgesel kilom vardı benim. Göbek bir türlü gitmiyordu. O yüzden mekik ve karın hareketleri çalıştım ve sonunda başardım. 76 kilodan 58 kiloya düşmüştüm. Tabi bu çabanın ardından tam 1 ay sonra 2.bebegime gebe kaldım. Başladığım noktaya geri döndüm yani :)
(40 puan) tarafından
Maşallah ben öyle ekmek aramam ama abur cubur canım çok cekiyo çikolata cips kola derken bu hâle geldim inşallah çok almazsınız bebiş alır
(191 puan) tarafından
Bek tek ogunu anlamadim deride sarkma falan oldumu sizde
(61 puan) tarafından
39 haftalık oluyorum yarın 15 kg aldım :( bakalım hayırlısı artık yapacak bişey yok. Emzirme döneminde kilo verme, diyet işleri nasıl yürüyecek şuan da onu düşünüyorum bende :)
(61 puan) tarafından
Tek öğün yani şöyle ki günde bir öğün yedim. YouTube da Dr Mustafa Üye diye bir doktorun videolarına denk gelmiştim. Tek öğünle zayiflatiyordu. Onun dediklerini uyguladım. Öğlen 12 de yediğim yemeği kaldırdım. Onun yerine öğlen spora gittiğim için gitmeden önce bir bardak sütlü türk kahvesi ve 1 avuç kuruyemiş veya 1 adet muz yiyip öyle gidiyordum. O da sporda enerji versin diye. Sonra da 17.30-18.00 civarları tek öğünümü yapıyordum. Ekmek harici pişen yemekleri yiyordum. Salatayı mutlaka dahil ediyordum. Kocaman yeşillik tabakları hem göz dolduruyordu hem de çok olduğu için mideyi doyuruyordu. Diyetimi spora destekledigim icin sarkma olmamıştı hiçbir yerimde. Kollarımda kiloluydu onun için de YouTube dan bir video bulmuştum. Her gece yatmadan onu yapıyordum. Kısa süre içinde koldaki yağlarımda erimisti.
0 oy
(245 puan) tarafından
Yarin 40 im cikiyor 20 günlük ken tartildim 20 günde 20 kilo vermişim bende sezaryen oldum ilk günü kalkar kalkmaz ayaga korse taktim ve hala takıyorum sifir göbek yemegi de azaltmadim bünye meselesi bence ilk kizimda da hemen kilo vermiştim kimisi zor kilo alir kimisi zor verir ben zor kilo alip kolay verenlerdenim fazla takmadan düzenli spor yap inşallah verirsin
(40 puan) tarafından
Hamile kalmadan önce bende hemen verirdim ama artık zor oluyor korse kullanmadım o ağrıya acıya takamadim ben
(245 puan) tarafından
Valla beni çocuk cok yoruyor belki ondan çabuk verdim ama korse belki 10 defa bastirdilar korse onun kadar acitmadi o aciya dayandim korse aksine iyi bile geldi daha rahat yurudum
(40 puan) tarafından
Çocuk insanı yoruyor zaten oyun zamanında özellikle şimdide korse takılır mı bilmiyorum üstünden 1sene geçti
(245 puan) tarafından
Takilir bence spor da yap ama düzenli günlük bi düzenin olsun sabah bir saat aksam 1 saat yap illa verirsi  versigini görünce emin olsun daha hevesin olucak
0 oy
(831 puan) tarafından
Emziriyormısun
(40 puan) tarafından
Yok emzirmiyorum
0 oy
(831 puan) tarafından
Ben ilk gebelikte 20 kg aldım 8 kg kalmıştı emzrme den sonra verdim kahvaltı yapmadım basen kahve yanında leblebi hurma vs yürüyüş fln verdim aralıklı oruc denedim bir süre bir dönem Leslie yaptım 57 kg gördüm hamile kalmadam bile 60 kg dum  hamile kaldım smdi 75 oldum son ay ama verrm diye düşünüyorum 14 kg aldım ama o kdr desem kimse inanmıyor ilkine de aynıydı irade istiyor yürüyüş yap evdr yap ögün çoksa azalt ben kahavtlıyı bırakmıştm bi aksam bide gec uyudum için gece cips çıkolata bunları yiyerek 57 oldum 
0 oy
(8,832 puan) tarafından
Tek çare diyet ve spor yapmak. Yiyerek olmuyo malesef.
0 oy
(604 puan) tarafından
İyi bi diyetesyene git tek başına pek ilerlemiyo ama hem para verdim hemde destek oluyor diye devam ediyo insan.Bi de yemek yemeyi zevk değilde işte ilerlemen için bi yakıt gibi düşün.Hayatın yemekten değil, hayat akışında sadece devamını sağlayan kötü bir şey gibi düşün.Yemek fikrinden sopursan daha başarılı olursun
0 oy
(12,767 puan) tarafından
82 ile hamile kaldım ilk aylar verdim bir kaç kilo 96 ile doğuma girdim bebeğim beş aylıkken 96 doğum kilomu tekrar gördüm şu an 80 82 arasında gidip geliyorum ama yediğine içtiğine dikkat etmek gerekiyor boy kilo endeksine göre çok fazla kilon bence diyetisyen ile desteklemen lazım. 
0 oy
(779 puan) tarafından
Bence senin kilonun doğumla alakası yok..boyun 156ymis 78 kilo ile hamile kalmışsın.. cok fazla boyuna göre.. sonra demissinki 81 kilo ile dogum yaptım.. ama şu an 94 kiloymussun sezeryanla doğumla falan alakası yok bunun..bünyen kilo almaya müsait belliki yedikçe de almışsın..yaşın kaç bilmiyorum ama sağlığın için bence hemen bir diyetisyene gidip gerekeni yapmalısın 
0 oy
tarafından
Bende 59_60 la hamile kalmıştım 77 yle sezeryan oldum bebeğim 4 aylıktı o zaman tartilmistim anca vakit bulmuştum 64 tüm 60 üstü kendime yakistirmiyorum açıkçası evde egzersiz yaptım şuan 1 yaşında kızım 59dum bir ay önce bu aralar aldım kilo ama ben çok emzirdim ve bence zencefil suyu ic sabah aç karna onu da kullanmıştım baya bir düzenli etkisi olmuştur illa birde az ye bol bol sıvı şekersiz çay birde hareketli olman lazım canım 
0 oy
(3,363 puan) tarafından
Canım kilo iyi degil ben hemen vucudun dengesi kaciyor benimde kilom fazla 165 boyum 78 kilom benim hemen adet duzenim bozuluyor yokuslarda tıkanıyorum mesela ve cabuk yoruluyorum 4 gündür diyetteyim ben yazın 84 düm tuttum bogazımı 1.5 ayda 78 dustüm sonra biraktım diyet isini ama ne aldim ne verdim simdi gene basladım bayrama ve oglumun dogumgününe fit giricem cünkü insan aynaya bakinca mutlu olmak istiyor giydigi yakışsın istiyor 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 316 göst.
8 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2bebisannesi (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 116 göst.
0 oy
4 cevap 182 göst.
4 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tubi2 (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 282 göst.
4 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisa Kaya (30 puan) tarafından soruldu

378,272 soru

11,322,079 cevap

34,767 kullanıcı

...