0 oy
337 göst.
Aile kategorisinde (54 puan) tarafından
Kızlar çıkmazdayım artık sizden akıl almam lazım. Bu durumm beni gerçekten artık çok yıprattı. Biz kaynanam ve annemle aynı sitede oturuyoruz. Her misafirim geldiğinde kaynanam ve gorumcem de gelir 3 yıllık evliyim. 2 kuzenim geldi yine geldiler evimde kimseye hizmet etmeme izin vermiyorlar onlar gelince de onlara hizmet ediyorum misafirlerimle ilgilenemiyorum. Benm kuzenlerim gelince annem gelmez birlikte vakit geçirelim diye. Bu hafta da eşimin kuzeni gelmiş şehir dışından hep görüşelim falan derler böyle yaşıtiz eşim de bana söyledi ben de geleceklerse birlikte olalım kimse gelmesin cift olarak takılalım dedim. Eşim de sıkıntı olmaz gelirlerse annemlerde gelsin dedi ben de onlar gelince hizmet etmekten kimseden Bi şey anlamıyorum dedim. Ki bu konuyu daha önce konuşunca bana hak vermişti hani haklısın biz tek olalım misafirimizi ağırlayaalım falan diye. Bugün de sordu napalim diye ben de gelsinler gelirlerse kimse gelmesin başka dedim. Ee ailem gelirse gelmeyin diyemem diyor ben de direk öyle deme zaten biz cift olarak vakit geçirmek istiyoruz dersin dedim. Ee kuzenim çağırırsa ablam gelir dedi ben de aynen gelsin onlara hizmet ederim dedim. Kimse gelmesin artık bu eve misafir gelmesin artık diye çıkıştı. Ki dün akşam gorumcem bizdeydi bunu söylemez hani sen yapıyorsun, geliyor, kaldırıyorsun falan diye ya da Allah razı olsun gelmişler haberim yoktu neler yaptın falan aslaaaa teşekkür falan ya da dile getirmek yoktur. Ailesinin adi geçince  Benm fikirlerimi de ciddiye almaz, önce onlar Her sey de ben de bu şekilde belirttim işte biz de bir aileyiz artık Benm de fikirlerimi ciddiye al ben de sıkıldım bu durumdan ben de insanım. Her sey onlar değil onlardan vazgeçme demiyorum ama beni de ciddiye alıp fikirlerimi sor diye söylendim.  Odadan gelip bana parmağını sallayıp sen benm ailemin düşmanısın dedi. Doğru konuş artık burda bitecekse bitsin dedim ailemin evine gidiyorum. Gidersen git dedi. Hazırlanıp çıkacaktım gidersen gelemezsin dedi. Kuzenim orada oldugu icin de rahat gidemezdim.Ben de sinirden annemi aradım anlattım ve ilk defa yaptım böyle Bi şeyi ilk defa ailemi tartışmamızı anlattım..  o da odadaydi duşa girip çıktı. Annem gelecekti çıkınca gelmedi artık 

10 Cevaplar

0 oy
(10,874 puan) tarafından
Resti cektiysen arkana bakmayacaksın canım.simdi bir daaha asla sallamaz seni.
(54 puan) tarafından
Sonrasında ben de pişman oldum zaten ama direk artık annemi aradım ki bugüne kadar yapmadığım şeyi yaptım.
(10,874 puan) tarafından
Canım peki annen aradı mi eşini ?kayınvalideni filan diş gösterdi mi ?
(54 puan) tarafından
Yok gelecekti o çıktı işe gitti. Annem de yanımda söyle ben karşılaşınca konuşacam diyor
(10,874 puan) tarafından
Eğer annen de konusmazsa vs iyice kendini halt sanar çünkü.anlamiyorum ya anlamıyorum gelinin diye kizin diye sürekli gitmek zorunda mısın değil mi
(54 puan) tarafından
Of sorma yaa çok yoruldum. Gece geç gelip sabah erken gidecek. Gelsin artık konuşsun evde olunca
-Reklam-
0 oy
(73 puan) tarafından
Böyle durumlarda ben büyüklerin anlayışlı olması gerektiği düşüncesindeyim.Bende yeni kayinvalideyim gelinimin misafiri gelmişse gidip rahatsız etmem kendi israrla davet etmediyse anne buyur sende gel demesiyle kaldı ki belki nezaketen cagiriyordur siz oturun eğlenin derim kızım yok keza kızımda olsa aynı şekilde davranırım.Bende o yaşlardan geçtim insanları gelirimiz kızımız diye daralmanın manası yok anlayışlı olmak bu kadar zor olmasa gerek..
(54 puan) tarafından
Bu durum beni yıpratmaktan öteye gitmiyor maalesef. Kaynanam da asla anlayışlı Bi insan değil çünkü
(73 puan) tarafından
Anladım Allah kolaylık versin empati yoksunu insanlarla uğraşmak çok zor
(54 puan) tarafından
Kesinlikle ama ben yine dediğinizi deneyeceğim. Şu an köyde gelirse evime çağırıp anlatacağım. Oğlunun böyle yaptığını onlarsız misafir kabul etmedigini söyleyeceğim
(2,870 puan) tarafından
Aa ilk defa bir kayinvalideye rastladım bu platformda merhaba  :)) Burda yazılanlar hakkında ne düşünüyorsunuz sizce kayın valideler neden gelinlere kötü davranır? Bide yaşınız kaç ayıp olmazsa
(73 puan) tarafından
Merhabalar canım ❤️
Yaşım 46 iki aydır evli oğlum ama gelinim kızım diyeyim 4 yıldır hayatımızda sevgililik tanışma Nişan derken yeni düğün yaptık..
Bence tek sorun kayinvalidelerinde bir zamanlar gelin olduğunu unutması açıkça söyleyebilirim ki ben gelinime kayinvalidem bana nasıl davranmadiysa o şekilde davranıyorum;) traji komik tabi yani benim kistasim bu
0 oy
(3,299 puan) tarafından
Dert çekilmesi tarftarı değilim ama çözülecek bir konu bu. 

Taşının iki aileye arabayla gidip gelme mesafesine olsun bitsin. Değer mi diyeceksiniz. Yuva için değer. 

3.kişiler için birbirinizin kalbini kırmayın. 
(54 puan) tarafından
Çözülür tabi de eşim çok sıkıntı ailesi tarafından  3. Kişiler evimizde hep onun ailesi oluyor
0 oy
(12,903 puan) tarafından
Gerçekten kuzenlerinle oturdular mı yani keşke kuzenini öğretseydin abla misafirin vardı madem söyleseydin biz sonra gelseydik falan deseydi
(54 puan) tarafından
Bunu çok yapıyor Vala ve genç insanlar yani
0 oy
(1,062 puan) tarafından
Boşu boşuna olayı büyütmüşsün canım madem misafir eşinin tarafından kaynanana gitsin orda toplaşın onlar yapsın hizmet etsin. Misafirler geldiği zaman hep kaynanamda toplaşırız büyük evi olduğu için herkes işin ucundan tutar. Gelin evi olunca hizmet bekliyorlar azıcık uyanık ol biri geleceği zaman herkesden önce kaynanana geç aaa buraya gelsinler hazırlayalım birşeyler de. Mecbur görümcede iş yapacak kaynana da.  
(54 puan) tarafından
Ya basta biz bu konudan bağımsız misafir agirlayalim biz bize olalım falan diyorduk o zamanlar gayet anlayışlı karsiliyordu.  Bugün söyleyince Bi aslan kesildi. Kaynanamlar öyle insanlar değiller ki yardımcı olup birlikte yapsınlar ben oraya da gidince zaten her şeyi yapıp hizmet ediyorum onlara
0 oy
(653 puan) tarafından
Çok korktuğum bir konu bizde bu yaz nasip olursa eşimin ailesinin aldugu memlekete tayin istedik benimkilerde hep iç içe olmak ister  benimde memleketim bir yanım inşaallah çıkmaz orası diyor bir yanım inşaallah çıkmaz 
(54 puan) tarafından
Uzak olmak güzel ya
0 oy
(2,870 puan) tarafından
Ohoo gecmis olsun, bikere gitmeye niyetlenmissin sonra sanki daha gelemezsin deyince korkmuş ve dönmüş gibi olmuşsun artık kaybetmekten de korkmaz, ayrilmayacaksan bile göz dağı için gitmeliydin.

Diğer konuya gelince de, kendini onun yerine koysana, sen söyleyebilir misin annene gelme gibi bir şey,  2 kahve fazla yaparsın nolacak.

Bide kaynanin nerden haberi oluyor biri geldiğinde? 

Veya bir iki defa misafiri dışarıda agirla belki anlarlar, sorarsalar da çift olarak takılmak istedik dersin 
(54 puan) tarafından
İnan ki 2 kahve yapmak değil mesele. Mesele şu ki kendileri de gelip misafir olarak takılıyorlar. Ben onlara hizmet etmekten misafirden anlamıyorum. Günün sonunda yorgunlugumla kalıyorum. Hem insan bazen kendisi misafir kaldırmak istiyor. Ya da Bi şeyleri sadece karşılıklı paylaşmak istiyor
 Eşimin anlayışlı karsilamasini beklerdim ama bana karşı ters yaptı
(54 puan) tarafından
Annem konusuna gelince de valla anneme misafir var deyince siz takılın diyor. Israr da etsem gelmez. Kac defa gelen misafirim de çağırdı gelmedi siz takılın dedi. Kahve değil mesele valla bn zaten gerekli yerlerde kendim direk söylüyorum
0 oy
(790 puan) tarafından
Malesef erkeklere göre biz hoşgörüsüzüz benimkide bana danışmadan misafir kabul eder  çat kapı annesini getirir bende bize göre yemek yaparım genelde çünkü eşim bir öğünde yediğini ikinci öğün gördümü burun kıvırır ya çok kez misafir gelmesine yarım saat kala bana misafirin geleceğini söyledi gelenlerde şehrin öteki ucundan yarım saat içinde bir insan ne yaparsa yaptım kendide şaşırdı ama huyundan vazgeçmedi izmire gideceğimi orda kalacağımı söylediğim gün kaynanamı yatılı misafir getirdi annemler 2 saatlik mesafede ben ilçedeyim annemi çok arayıp gelemicem demişliğim vardır birşey oldumuda aaaa ben unuttum kusura bakma oldu hep kaynanada öyle oturayım dizimi izleyeyim değil tüm evi gezer altını üstüne getirir çamaşır makinesini felan kurcalar kirlisepetini döker bende rahatsız olurum ben onun evinde mutfak dışında daha hiçbir yerde oturmadım kaynanam misafirleri dahil herkesi mutfakta oturtur ben daha diğer odalarını gezmedim kendisi gezdirmediği sürecede gezdirmem birgün sadece yatak odasına gidip etek giyecektim üzerimdeki çok rahatsız etmişti onu çıkarıcaktım bana odanın yerini söyledi girdim daha üzerimi çıkarmadsn çat diye odaya daldı bende kızdım sende olan bendede var ne utanıyon kızım dedi yani kapı çalma huyu yok yatak odası dahil herkesin odasına izinsizde dalabilir eşyaları kurcalayabilir birde ebebeyn banyosunda telefonla konuşur belki müsait değil banyo umrunda olmaz erkeklere söyleyincede sen sorunlu olursun 
(54 puan) tarafından
Of yaaa bu daha sıkıntı durum
0 oy
(6,291 puan) tarafından
Bu problem bizde de vardı eşime şikayetimi söyledim aynısını söyledi ne diyeyim gelmeyin mi diyeyim falan dedi.  Altlı üstlü oturuyoruz. Ben sorunu şöyle çözdüm.  Misafirim gelince bazen çocuğumu bıraktım onlara sizde  kalsa biraz misafirlerimle vakit gecirecegiz dedim.bazen misafirim gelecek size de uğrarz anne haberin olsun dedim. Zaten anlayışlı insanlarsa anlıyorlar böyle yapınca gelmiyorlar. Mesela yine de geliyorlarsa onlarla ilgilenme ortaya zaten yiyeceğini içeceğini koyuyorsun onlarla sohbet etme misafirinle et.
(54 puan) tarafından
Benm zaten başta ilk sorunum bu konuda eşimle dik duramıyor ne yazık ki. Hani biz bize takılmak istiyoruz demek zor olmamalı ama maalesef ki söylemiyor işte. Benm kaynanmlar da öyle anlayışlı insanlar değiller ne yazık ki son çare konuşacağım artık kaynanamla
(6,291 puan) tarafından
Dediğim gibi benim eşimde aynı asla ağzını açıkta bir şey demez ailesine. Anlayışlı insanlar değillerse acık acık konuş canım en doğrusunu yaparsın. Benim kendi annem de aynısını yapsa ona da aynılarını söylerdim de.
(54 puan) tarafından
Öyle yapacm çünkü eşimle anlaşamıyorum
0 oy
(4,428 puan) tarafından
eşinin akrabalarını kaynananda ağırla diğer misafirlerini de hiç söyleme haberleri olmasın
(54 puan) tarafından
Maalesef ki bunu eşim yapıyor. Ama benm eşimin akrabalarını ağırlamak istememin sebebi kendi evimde misafir seviyorum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 78 göst.
2 Şubat 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ruya123 (471 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 142 göst.
23 Nisan 2022 Moda kategorisinde Laremm (449 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 48 göst.
6 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 137 göst.
29 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,337 puan) tarafından soruldu

378,994 soru

11,344,345 cevap

34,809 kullanıcı