0 oy
110 göst.
Diğer kategorisinde (59 puan) tarafından
Kizlar sorum yukarda benim tüp bebek tedavisiyle hamile kaldm çok şükür şuan 8 haftalık oldu hala bir sürü ilaç kullanıyrm sağlıklı besleniyrm bebek için ama canım çok kahve çekiyor bebek yokken çok içen biriydm Nescafe dibek türk hepsini iciyrdm her gün şimdi icemiyrm korkuyrm transfermde liste verdiler bunlar yasak diye içinde kahfe de vardı turşu acı ekşi şimdi yavaş yavaş turşu filan yiyiyrm ama hala kahfe icemedm cnm çok çekiyor 

9 Cevaplar

0 oy
(1,181 puan) tarafından
İçen var ama sen içme yasaksa sana
(59 puan) tarafından
Ya ben dedm belki transfer de yasak bebek tuttu ya belki sorun olmz artk
-Reklam-
0 oy
(1,215 puan) tarafından
Neden yasak demisler bilmiyorum doktorum bana gunde 1 fincan icebilirsin demişti 
(59 puan) tarafından
Bilmiyorum transfer yapıldı bir liste verdi bunlar yasak bide yiyebilecegim şeyler vardı demedim ne zamana kadar yasak
0 oy
(3,258 puan) tarafından
Anne karnındaki bebek kafeini vücudundan atamayıp biriktiriyor. Bu da onu doğduktan sonra uyumayan çocuk haline getirebilir. 

Kararında tüketilmeli kafein olan her şey( soğuk çay, asitli içecekler, neskafe, kahve çeşitleri..) 
(378 puan) tarafından
Peki hamileyken günde 3 fincan içen ben ve şuan 3 yaşında ki kızımın doğduğundan beri uyku sorunu olmaması bebekken bile asla gece kalkıp aglamazdi ağrısı olmadığı sürece şimdide öyle hasta olmadığı günler rahatça uyur
(3,258 puan) tarafından
Bu bir ihtimal zaten. Herkeste aynı etkiyi yapmayabilir. Şükür ki yapmamış. Demek ki çocuğun sıvı alımı güzel.
Sigara içen herkes aynı şekilde etkilenmez ama illaki sigaranın görünen ya da görünmeyen bir zararı vardır şeker gibi. Öyle düşünün. Umarım anlatabilmişimdir
0 oy
(12,938 puan) tarafından

Aynı senin gibiydim bende her gün içerdim işler bitince özellikle ama artık 13 haftadır içmiyorum :angel: içmesen daha iyi olur canım 

(59 puan) tarafından
Öylemi bende zararı olur diye icmiyrm mecbur nasıl dayanacm bilmiyorum bir dahaki kontrolde doktor a soraym
(207 puan) tarafından
Aynen doktoruna danış da öyle iç benmki normal gebelik filtre içerdim hatta sürekli hamilelikte azalttım hatta artk hiçbirini canım istemiyor
0 oy
(73 puan) tarafından

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin öncelikle..Kafeinsiz olsada sorun olurmu acaba tedavi yüzünden çok daha dikkatli olman gerek mutlaka ama sütlü kahve içebilirsin çok az kahve koymak kaydıyla tabi doktoruna danışman en doğrusu 

Ben normal gebelik yaşadım öyle yasaklar yoktu senin durumun hassas elbette 
(59 puan) tarafından
Amin Allah razı olsn evet hassas demedim işte ne zamana yasak canım çok cekiyr
0 oy
tarafından
Yani normalde zararı olmaz bir fincan kahvenin ama tüp bebek olduğu için yasaksa içme biraz daha bekle riskli üç ayı atlat doktorunla konuş öyle izin verilir belki
(59 puan) tarafından
Evet ilk üç ay riskli deniliyor bir sürü ilaç kullaniyrm
0 oy
(1,409 puan) tarafından
Normal de 1 fincan içme hakkın oluyor günlük olarak. Ama ilk 3 ay tehlikeli olduğu için yasaklamış olabilir doktorun
0 oy
(378 puan) tarafından
Ben hamileyken günde 3 fincan türk kahvesi içiyordum okadarki canım istiyordu şimdi e yaşında kızım benle beraber oturur kahve içer onada alistirdim şekersiz içmeyi küçük fincanda ona yapıyorum :)) ama şimdi sen tedavi ile olmuşsun birşey diyemem canım Allah sağlık la kucağına almayı nasip etsin 
(59 puan) tarafından
Amin inşaallah:)
0 oy
(4,106 puan) tarafından
Kafeinsiz kahveler var onlardan içebilirsiniz. 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 116 göst.
0 oy
0 cevap 21 göst.
0 oy
9 cevap 96 göst.
14 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde aysenur_dilay (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 32 göst.
14 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde aysenur_dilay (176 puan) tarafından soruldu

378,430 soru

11,327,594 cevap

34,781 kullanıcı

...